Microsoft doplnil do PowerToys nástroj od slovenského autora

0

Microsoft vydal nástroj na výber farieb pre pokročilých používateľov systému známy z Windows 95, ktorý bola minulý rok prerobená  ako open source projekt pre Windows 10. Doteraz bol nástroj Color Picker na označenie a skopírovanie farby z ľubovoľného miesta plochy samostatnou aplikáciou, ktorú vyvíja slovenský programátor Martin Chrzan pracujúci v dánskej centrále Microsoftu.

Color Picker je k dispozícii vo verzii 0.20 PowerToys a funkcia je určená pre vývojárov, ktorí požiadali o jednoduchý spôsob, ako zistiť, akú farbu má predmet na obrazovke. Proces extrahovania farieb z obrázkov bol doteraz dosť ťažkopádny – museli vytvoriť snímku obrazovky, otvoriť editor obrázkov, vybrať farbu a manuálne skopírovať hodnotu HEX alebo RGB v správnom formáte.

Po novom bude modul Color Picker po aktivácii pomocou klávesovej skratky (Win + Shift + C) sledovať kurzor myši a zobrazí farbu, ktorá je pod kurzorom. Kliknutím možno farbu skopírovať do schránky vo formáte, ktorý je preddefinovaný v nastaveniach. Modul Color Picker sa spojí s ďalšími nástrojmi PowerToys, ako sú napríklad FancyZones na vytváranie vlastných rozložení okna, Image Resizer, Keyboard Manager na vlastné klávesové skratky a nástroj na premenovanie súborov PowerRename.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows app aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať