PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Microsoft finalizuje aktualizáciu Windows 10 Creators Update

0

Po niekoľkomesačnom vývoji práce na aktualizácii Windows 10 s názvom Creators Update finišujú. Proces dokončovania by mal odštartovať už tento týždeň. Pre účastníkov programu Windows Insider majú byť uvoľnené verzie RTM (Release to Manufacturing). Ak tie budú spĺňať všetky kritériá kvality, vzíde z nich finálna verzia aktualizácie, sprístupnená pre všetkých používateľov Windows 10.

Termín vydania pre vybrané zariadenia (počítače) by mal byť 11. apríl, Creators Update pre ostatné zariadenia (Xbox alebo zariadenia s Windows Mobile 10) by mal doraziť v priebehu mája. Rovnaký postup Microsoft použil aj pri uvedení Anniversary Updatu. Aby sa zabránilo problémom spôsobeným masovým uvoľnením aktualizácie, firma ju bude vydávať postupne vo vlnách.

Microsoft bude až do poslednej chvíle pokračovať s opravou chýb. Rovnako ako pri všetkých hlavných verziách vydá aj tzv. Zero Day Patches, riešiace chyby objavené insidermi v poslednej chvíli. Tie budú dostupné rovnako ako ostatné aktualizácie cez Windows Update a budú vydané ako jedna veľká kumulatívna aktualizácia pre verejnosť po sprístupnení Creators Update.

Spoločnosť zároveň pracuje na ďalšej veľkej aktualizácii Redstone 3, ktorá sa má objaviť ešte v tomto roku a insideri dostanú prvé testovacie verzie už koncom apríla.

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows 10 Creators

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať