PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Microsoft pracuje na úplne novom Ovládacom centre. Prezradili to uniknuté snímky

Technológie
0

Vydaním zostavenia 16199 Windows 10 pre PC Microsoft odhalil množstvo nových zmien a funkcií pre insiderov, ktorí ich začali testovať. Nechtiac však prezradil aj existenciu nového Ovládacieho centra (Control Center), pretože do oznámenia nových funkcií sa priplietol aj screenshot z internej zostavy, zobrazujúci zaujímavú ikonu pre nastavenia v systémovej oblasti vedľa nástroja Centrum akcií na hlavnom paneli. Táto ikona sa v najnovšom zostavení pre insiderov nezobrazuje a Microsoft už odstránil snímku zo svojho blogu.

Podľa zdrojov webu Windows Central testuje Microsoft novú funkciu nazvanú Ovládacie centrum. Mala by umožniť používateľom rýchlejší prístup k rôznym nastaveniam systému, ktoré sú teraz dostupné v Centre akcií. To bude mať potom na starosti len zobrazovanie oznámení a informácií.

Ovládacie centrum bude plne prispôsobiteľné, používateľ si bude môcť upraviť, čo sa tam bude zobrazovať, a reorganizovať si niektoré nastavenia podľa svojich predstáv. Bude tak môcť napríklad rýchlo pristupovať k nastaveniam Wi-Fi, prepínať medzi režimom tabletu a počítača, vypnúť a zapnúť zisťovanie polohy či pomocou šikovného bežca nastaviť jas displeja.

Samozrejme, Microsoft môže novú funkciu odložiť alebo zrušiť, no zatiaľ je prítomná v najnovších interných zostaveniach Windows 10 a zdá sa, že práce na nej pokračujú.

Zdroj: windowscentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft pocitac notebook Windows

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať