PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Microsoft prestane podporovať Windows 10 Mobile. Používatelia majú prejsť na iOS alebo Android

2

Microsoft chce v decembri ukončiť podporu zariadení s Windows 10 Mobile. Už v roku 2017 spoločnosť oznámila, že prestáva vyvíjať nové funkcie a hardvér pre tento systém, ale aktualizácie zabezpečenia a opravy softvéru zatiaľ pokračujú. Zastaviť sa majú 10. decembra 2019 a po tomto dátume už zariadenia nebudú podporované. Uvádza sa to v príspevku na webe podpory Microsoftu.

Microsoft odporúča, aby sa používatelia systému Windows 10 Mobile presunuli na zariadenia s iOS alebo Androidom. Po ukončení podpory bude možné vytvárať zálohy zariadení ešte tri mesiace, teda do 10. marca 2019. Niektoré služby, ako je napr. zálohovanie fotografií, budú fungovať až 12 mesiacov po ukončení podpory.

Microsoft 11. júla 2017 prestal podporovať Windows Phone 8.1, takže skončenie podpory Windows 10 Mobile nie je neočakávané. Spoločnosť teraz zameriava svoje úsilie v oblasti mobilných zariadení na budovanie aplikácií a služieb pre zariadenia s iOS a Androidom. Súčasní používatelia systému Windows 10 Mobile si budú musieť vybrať pre svoje smartfóny spomedzi týchto dvoch systémov.

Zdroj: theverge.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows Android iOS Apple smart telefon smartfon iPhone

2 komentáre

Podpora reakcia na: Microsoft prestane podporovať Windows 10 Mobile. Používatelia majú prejsť na iOS alebo Android

22.1.2019 09:01
Neviem ci to neprestala podporovat uz vcera v noci. Dnes od rana mi blbne moja oblubena Lumia 730 ako este nikdy :-(
Tusim prejdem na Android uz zajtra.
Reagovať

Odpísaný ?! reakcia na: Microsoft prestane podporovať Windows 10 Mobile. Používatelia majú prejsť na iOS alebo Android

22.1.2019 01:01
Užívateľské rozhranie Metro je po technologickej stránke dokonalejšie ako android, ktorý skopíroval všetko čo sa dalo od iOS. V konečnom dôsledku ľudia rozhodli v jeho neprospech. Odkúpenie divízie mobilných telefónov od Nokie prinieslo z jednej strany investície avšak dopyt po telefónoch x Windowsom nebol taký ako sa očakavalo. Microsoft skôr predá celú divíziu mobilných telefónov, ktorá je roky stratová. Otázkou zostáva či sa vzdá aj Windows 10 Mobile a predá samostatne čo by bola šanca zachrániť systém za predpokladu záujmu odkúpenia kanadskou spoločnosťou RIM. Tento kontrakt by oživil nielen Windows 10 Mobile ale aj Microsoft Store. Pre firmu RIM to bude výhoda čím môžu vyjednať možnosť portovať BlackBerry OS na počítače s ARM procesormi kde Windows stráca na rýchlosti a výkone. BlackBerry vyniká v oblasti systému Real Time čo uvítajú manažéri a obchodníci.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať