HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Microsoftu sa nepáči, že Google používateľom nahliada do mailu

Bezpečnosť
0
google-gmail.jpg Microsoft v USA spustil kampaň proti praktikám Googlu. Spoločnosti sa totiž nepáči, že Google číta e-mailové správy svojich používateľov v Gmaily, aby mohol lepšie zacieliť svoje reklamy.

Podľa štúdie, ktorú Microsoft v stredu citoval, 70 percent používateľov nevie o tom, že poskytovateľ e-mailovej služby ich správy pravidelne číta na účel poskytovania a predaja cielených reklám.

Spoločnosť Microsoft predstavila svoju novú e-mailovú službu Outlook.com v júni minulého roka, Microsoft tiež oznámil, že Outlook.com časom kompletne nahradí starú službu Hotmail. Podľa slov Microsoftu algoritmy na prechádzanie e-mailov vo svojom freemail na rozdiel od Gmailu nepoužíva. Na druhej strane, pravidlá pre to, čo môže byť uložené na cloudovom disku Microsoft SkyDrive, sú veľmi prísne a Microsoft si na kontrolu ich dodržiavania dáva záležať. A to vrátane vizuálnej kontroly uložených obrázkov.

Google v stredu vo svojom vyhlásení napísal, že spoločnosti, ktoré poskytujú podobné služby a weby zadarmo, môžu fungovať len vďaka reklamám. "Vaše e-maily ani informácie z vášho účtu Google nečíta žiadny človek. Správy prechádza algoritmus podobný tomu, ktorý posudzuje prioritu pošty a rozoznáva spamy," dodal zástupca Googlu.

Outlook.com vyzýva používateľa, aby sa pripojili k petícii na webe Scroogled.com. Tá vyzýva Google k tomu, aby prestal e-maily používateľov čítať a využívať ich na predaj reklám. Aktivity kampane "Nechcem get Scrooled", ktorú sponzoruje Microsoft, budú v internetovej i v offline podobe. Majú poukazovať na to, prečo by mali byť používatelia takým konaním znepokojení, a pomôžu im vykonať rôzne opatrenia, oznámil Microsoft.

"Táto kampaň je zameraná na ochranu používateľov pred Gmailom, a tiež by mala zaistiť, aby jeho používatelia vedeli, čo s ich e-mailami Google robí," povedal Stefan Weitz, riaditeľ online služieb v Microsofte.

Zdroj: computerworld.cz

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať