SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Mozgové bunky v Petriho miske sa dokázali naučiť hrať videohru rýchlejšie ako umelá inteligencia

Výskum a vývoj
5

Cortical labs je austrálska spoločnosť, ktorá pracuje na integrácii biologických neurónov s tradičným počítačovým hardvérom na báze kremíka. Pestuje mozgové bunky v mikroelektronických poliach, takže bunky môžu byť stimulované. Tvrdí, že tieto hybridné čipy sa dokážu učiť a reštrukturalizovať, aby našli riešenie napr na zastavenie lopty, ktorá sa chce dostať do vašej bránky. Podľa Cortical labs umelej inteligencii zvyčajne trvá 90 minút, kým sa naučí hrať pong, no táto s názvom DishBrain to zvládla za päť minút.

Výskumníci však pripúšťajú, že dobrá umelá inteligencia by deklasovala ich bunky, čo aj riadne vycvičené. Tímu sa podarilo pomocou elektrických signálov informovať DishBrain o tom, kde je lopta v hre. Neuróny potom mohli pohybovať lopatkami tak, aby odrazili loptu.

Vedúci vedecký pracovník spoločnosti Cortical Labs Brett Kagan sa pre časopis New Scientist vyjadril: „Myslíme si, že je primerané nazvať ich mozgami kyborgov.“ A dodal, že keď mozgové bunky pohybujú lopatkami v pongu, sú presvedčené, že sú lopatkami. Mnohé tímy po celom svete skúmajú siete neurónov v miskách, často ich vypestujú do organoidov podobných mozgu. Toto je však prvýkrát, čo sa zistilo, že minimozog dokáže cieľavedome vykonávať úlohy, hovorí Kagan.

Zdroj: pcgamer.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Veď minule tu písali ľudia, že ten slovenský kyborg, ktorý má mozog plný nano dronov nanitov z nich počuje myšlienky reakcia na: Mozgové bunky v Petriho miske sa dokázali naučiť hrať videohru rýchlejšie ako umelá inteligencia

21.12.2021 14:12
Veď minule tu ľudia písali, že prebieha tajný experiment, kde naplnili mozog Slováka nanitmi, ktoré skladajú pre miliardy neurónov elektro magnetické polia tak, aby v mysli z nich kyborg počul myšlienky z AI. Vraj z toho raz bude telefón klasický. Takto sa bude mysľou telefonovať, že budeš počuť myšlienky z AI nanitov v mozgu. Tajne tu už kyborgov stavajú a sú pekne napichnutí blbosťami po tele. Môže im zlyhať srdce, mozog aaj dýchanie, či pečeň. To všetko už dnes robia nano dronmi v telách ľudí a tajne, aby nemali dôkazy. Lebo keby ľudia mali dôkazy, tak ich žalujú pre formy otroctva na EU súde pre ľudské práva, ktorý by im iste dal za pravdu.
Reagovať

RE: Čo to trepeš, sajborgovia neexistujú. Pekná rozprávka. reakcia na: Veď minule tu písali ľudia, že ten slovenský kyborg, ktorý má mozog plný nano dronov nanitov z nich počuje myšlienky

25.12.2021 12:12
Bludy.
Reagovať

RE: RE: Všchno výmysl. Včetně nanitronové sítě v mozku. reakcia na: RE: Čo to trepeš, sajborgovia neexistujú. Pekná rozprávka.

26.12.2021 19:12
Hekrskej blud.
Reagovať

RE: RE: Veď počkaj, keď s tebou pošťukajú zločinci ako forma otroctva, čo na to povieš. Len vydrž, príde na teba :-D reakcia na: RE: Čo to trepeš, sajborgovia neexistujú. Pekná rozprávka.

26.12.2021 14:12
Len počkaj, či budeš vravieť, že sú to bludy, keď s tebou budú naopak šťukať ako budeš písať do tohto fóra. Napíšeš že pýta, že si plný, tak zrazu visí a pýta a kvapka si prázdny. A keď napíšeš opak, tak zase opak pošťukajú s tebou :-D Vééď sa tí ľudia zobudia, že z nich spravili sajborgov. To asi v chrbtici je nejaký nanit, čo ti môže stisnúť guľky, pečeň, mozog, srdce a pľúca :-D Lén vydrž, čoskoro to začnú robiť aj iným, keď začali s jedným. Žiadna úcta k životu, totok ;-D
Reagovať

RE: RE: RE: Né seš jenom nemocnej. Běžná nemoc tohle. Neboj, to zmizí po léčbě. reakcia na: RE: RE: Veď počkaj, keď s tebou pošťukajú zločinci ako forma otroctva, čo na to povieš. Len vydrž, príde na teba :-D

27.12.2021 15:12
Léčba se s tím vypořádá. Nestrachuj se, jsi jenom nemocný. To pak zmizí. Navštiv lékaře.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať