CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Náhodný objav by mohol vyriešiť problém s dojazdom elektromobilov

Technológie
1

Vedci náhodou objavili prelomovú materiálovú štruktúru, ktorá by mohla výrazne zlepšiť životnosť batérií pre elektrické vozidlá. Táto nová technológia umožňuje kondenzátorom rozptyľovať energiu oveľa pomalšie, čo môže viesť k dlhšej výdrži batérií na jedno nabitie. 

Tím z Washingtonskej univerzity a Massachusettskej technickej univerzity zistil, že čas dielektrickej relaxácie môže byť modulovaný alebo vyvolaný veľmi malou medzerou v štruktúre materiálu. Nový fyzikálny jav umožňuje manipulovať s dielektrickým materiálom takým spôsobom, aby sa nepolarizoval a nestratil schopnosť nabíjania.

Tento objav môže poskytnúť až 19-krát vyššiu hustotu energie ako súčasné kondenzátory. Pritom zvýšenie hustoty energie batérií elektrických vozidiel je jeden z najlepších spôsobov, ako umožniť EV prejsť dlhšie vzdialenosti medzi jednotlivými nabitiami. Dôležité je, že by to nemalo vplyv na čas nabíjania, čo znamená, že batérie by sa mohli nabíjať rovnako rýchlo. Tento vývoj by mohol vyriešiť problém „obavy o dojazd“, ktorý bráni širšiemu prijatiu elektrických vozidiel.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Geniuhs konďík reakcia na: Náhodný objav by mohol vyriešiť problém s dojazdom elektromobilov

4.6.2024 21:06
Bude to zaujimave,ked si budem môcť kúpiť 100 Faradove kondenzatory takej velkosti ako pred 40 rokmi boli 100 mikroFaradove.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať