SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Prvá nemocnica s robotickými AI lekármi dokáže liečiť 3000 pacientov denne

Technológie
0

V Číne bolo predstavené virtuálne zdravotnícke zariadenie s názvom Agent Hospital, ktoré bude mať potenciál ušetriť „milióny“ prostredníctvom svojej autonómnej interakcie. Nemocnica s umelou inteligenciou, ktorú vyvinuli výskumníci z Univerzity Tsinghua v Pekingu má byť v prevádzke už v druhej polovici roka 2024. Po šiestich mesiacoch výskumu a vývoja je nemocnica takmer pripravená a má úplne zmeniť spôsob, ako lekári diagnostikujú a liečia pacientov.

AI nemocnica prinesie obrovské výhody pre lekárov aj širokú verejnosť tým, že v priebehu niekoľkých dní ošetrí až 10 000 pacientov. Testy ukázali, že lekári s umelou inteligenciou dosahujú pôsobivú 93,06-percentnú mieru presnosti analýzi údajov MedQA (ide o otázky lekárskej licenčnej skúšky v USA). Virtuálni lekári dokážu simulovať celý proces diagnostikovania a liečby pacientov vrátane konzultácie, vyšetrenia, diagnostiky, liečby a následných opatrení.

AI zdravotné sestry a lekári sú poháňaní inteligentnými agentmi s veľkým jazykovým modelom. V súčasnosti je k dispozícii zostava 14 lekárov a štyroch zdravotných sestier, ktoré riešia požiadavky pacientov. Nemocnica s umelou inteligenciou dokáže tiež predpovedať šírenie, vývoj a kontrolu infekčných chorôb v regióne. Po uvedení do prevádzky poskytne AI nemocnica rozšírené možnosti vzdelávania pre študentov medicíny.

Budú tu môcť navrhovať liečebné plány bez strachu z ublíženia skutočným pacientom a vykonávať prax v bezrizikovom prostredí. Motiváciou tohto projektu je vytvoriť cenovo dostupné a pohodlné služby zdravotnej starostlivosti. No ako každý nový nápad aj AI nemocnica sa spája s množstvom výziev. Aby sa zabezpečilo, že technológia AI nebude predstavovať riziko pre verejné zdravie, treba sa postarať o prísne dodržiavanie národných lekárskych predpisov.

Zdroj: the-sun.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať