SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Náramkové hodinky bez batérie - inovatívne technológie v hodinárstve

Tlačové správy
0

Náramkové hodinky sú dnes viac štýlovým módnym doplnkom ako praktickým kúskom. Avšak, na túto ich funkciu sa nezabúda. Aké inovatívne technológie boli v hodinárskom remesle prelomové?

SAMSUNG 042024 Advertisement

Technológia presnosti

Ste fanúšikom mechanických hodiniek, ale zároveň túžite po presnosti quartzových hodiniek? Nehľadajte nič iné ako technológiu pružinového pohonu od spoločnosti Seiko! Táto inovatívna technológia je hybridom mechanického a quartzového strojčeka, čím vytvára dokonalú rovnováhu medzi presnosťou a tradíciou. Ak ste nadšencom hodiniek, tak vás tieto bezbatériové modely ohúria a určite sa už nebudete môcť dočkať, keď sa vám hodinky značky Seiko so systémom Spring Drive dostanú do rúk.

Technológia Spring Drive od spoločnosti Seiko je naozaj zázrakom inžinierstva. Na rozdiel od tradičných mechanických modelov, ktoré sa pri regulácii času spoliehajú na vyvažovacie koliesko, Spring Drive využíva trojsynchrónny regulátor, ktorý kombinuje kremenný oscilátor, elektromagnetickú brzdu a mechanickú prevodovku na dosiahnutie bezkonkurenčnej presnosti. Táto jedinečná kombinácia umožňuje plynulý pohyb sekundovej ručičky, ktorý sa nepodobá žiadnemu inému hodinkovému strojčeku.

Na tejto technológii je najlepšia jej všestrannosť. Nájdete ju v rôznych hodinkách Seiko, od spoločenských až po tie športové. Presnosť hodiniek s technológiou Spring Drive z nich robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí vyžadujú presné modely na profesionálne alebo osobné využitie.

Svetlo, ktoré robí divy

Už vás nebaví neustále meniť batérie v hodinkách, ale ste priaznivcom hodiniek Citizen? Rozlúčte sa s týmito ťažkosťami vďaka revolučnej technológii Eco-Drive! Táto technológia využíva silu svetla na udržanie hodiniek v chode bez toho, aby ste potrebovali novú batériu. Presne tak - už žiadne návštevy hodinárov kvôli výmene alebo hľadanie malého nástroja potrebného na to, aby ste to urobili sami.

Vďaka Eco-Drive sú hodinky Citizen nielen pohodlné, ale aj šetrné k životnému prostrediu. Tým, že táto inovatívna technológia eliminuje potrebu jednorazových batérií, pomáha znižovať množstvo odpadu a minimalizovať náš vplyv na životné prostredie. Navyše z dlhodobého hľadiska ušetríte peniaze tým, že nebudete musieť kupovať batérie opakovane. O to viac vám zostane napríklad na šperkovnice, kde si zbierku svojich hodiniek môžete ukladať.


Zdroj foto: BLACKDAY / Shutterstock.com

Celkovo možno povedať, že ako technológia Spring Drive od spoločnosti Seiko, tak aj Eco-Drive od Citizen mení pravidlá hry vo svete hodiniek. Spájajú v sebe to najlepšie z mechanických aj quartzových strojčekov a vytvárajú niečo jedinečné a vzrušujúce. Pozrite si celú ponuku, modely sú skutočne umeleckým dielom a určite zaujmú každého nadšenca hodiniek.

Úvodné foto zdroj: Noe Gal / Shutterstock.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať