ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

S novými L3 prístupovými prepínačmi Zyxel firemné siete lepšie zvládnu stále vyššie nároky užívateľov

Tlačové správy
0

Prepínače série XGS2220 sú pre prevádzkovateľov rozsiahlych distribuovaných sietí riešením, ako uspokojiť stále rastúce požiadavky na prenosovú kapacitu.

SAMSUNG 4

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi predných dodávateľov bezpečných sieťových riešení využívajúcich prednosti cloudu, predstavila novú sériu L3 prístupových prepínačov XGS2220. Nové prepínače malým a stredne veľkým organizáciám pomáhajú držať krok so stále vyššími nárokmi a očakávaniami užívateľov ich sietí.

Rastúce požiadavky na prenosovú kapacitu a možnosti najmodernejších zariadení, ako sú bezdrôtové prístupové body podporujúce štandard WiFi 6/6E, notebooky, servery a pracovné stanice predstavujú pre dnešné siete obrovskú záťaž. Riešenie ponúkajú všestranné a funkciami nabité prepínače série XGS2220, ktoré sú určené malým a stredne veľkým organizáciám, hotelom, školám, systémovým integrátorom a poskytovateľom služieb prevádzkujúcim distribuované siete pre 300 až 500 užívateľov.

Plnohodnotné riešenie, ktoré splní všetky nároky

Séria XGS2220 zahŕňa šesť modelov s 24 a 48 gigabitovými portami pre štandardné sieťové pripojenie, pričom tri modely z nich podporujú napájanie cez Ethernet (PoE). Jeden model tejto série ponúka dokonca 24 SFP portov pre optickú kabeláž, vďaka čomu umožňuje na gigabitovú rýchlosť upgradovať širokú paletu zariadení v rôznych sieťových infraštruktúrach. Vďaka kapacite PoE napájania 400 až 960 W dokážu modely s PoE hravo napájať najmodernejšie prístupové body štandardu WiFi 6/6E, VoIP telefóny, bezpečnostné kamery a zariadenia s technológiou AVoIP.

Všetky modely tejto série majú šesť 10G uplink portov, vrátane štyroch 10G SFP+ portov pre zaistenie rýchleho pripojenia prepínača ako celku a dva dodatočné multigigabitové 1G/2.5G/5G/10G RJ-45 porty pre flexibilnejšie pripojenie k serverom, sieťovým úložiskám a ďalším vysokorýchlostným sieťovým zariadeniam.

Nová séria prepínačov je súčasne navrhnutá s dôrazom na nároky podnikových aplikácií. Tieto prepínače podporujú všetky funkcie druhej sieťovej vrstvy – vrátane pokročilých funkcií, ako napr. QinQ VLAN tunnelling a preklad VLAN – a L3 statické routovanie, čo užívateľom dáva lepšiu kontrolu nad väčšími a zložitejšími sieťami.

Pre zaistenie čo najefektívnejšej prevádzky sú prepínače vybavené chytrým ventilátorom, ktorý svoju rýchlosť prispôsobuje prevádzkovej teplote prepínača, čím niejenže šetrí energiu, ale tiež minimalizuje hladinu hluku. A v neposlednom rade je nutné zmieniť vysokú kvalitu komponentov, ktorá je zárukou dlhej životnosti prepínača.

Jednoduché pripojenie a flexibilná správa

Prepínače série XGS2220 je možné spravovať lokálne alebo prostredníctvom cloudovej platformy Nebula. Vďaka tomuto riešeniu je možné prepínač riadiť spôsobom vyhovujúcim jeho vlastníkovi a naviac medzi oboma spôsobmi správy prechádzať podľa aktuálnej potreby.

Prepínače série XGS2220 sú dodávané s ročnou licenciou Nebula Pro, ktorá v sebe zahŕňa pokročilú technológiu IGMP, upozornenie na základe analýzy sieťovej prevádzky a ďalšie funkcie. Reselléri, poskytovatelia riadených služieb aj správcovia sietí sa tak môžu sami presvedčiť o jednoduchom použití, škálovateľnosti a flexibilite sieťového riešenia Nebula od spoločnosti Zyxel.

Prepínače stvorené pre profesionálne AVoIP riešenia

Prepínače série XGS2220 podporujú režim Networked AV, vďaka čomu predstavujú jednoduché a stabilné sieťové riešenie pre školy, športové bary, pracoviská dispečinku a ďalšie miesta využívajúce veľkoplošné obrazovky. Pre zaistenie čo najefektívnejšej prevádzky sú súčasťou režimu Networked AV špeciálni sprievodcovia nastavením najčastejšie používaných funkcií AVoIP a tiež samostatný ovládací panel zobrazujúci kľúčové údaje napr. o portoch, systéme a prenosovej kapacite.

„Prepínačmi XGS2220 zákazníkom prinášame spoľahlivé riešenie stále rastúcich požiadaviek moderných zariadení na prenosovú kapacitu,“ poznamenáva Kell Lin, Senior Associate Vice President divízie Networking v spoločnosti Zyxel Networks. „Tieto prepínače sú vyrobené tak, aby obstáli aj v náročnej prevádzke, a súčasne poskytujú nové funkcie a možnosti správy, vďaka ktorým je ich prevádzka maximálne jednoduchá.“

O spoločnosti Zyxel Networks

Spoločnosť Zyxel Networks firmám aj domácim používateľom prináša prvotriedne sieťové a bezpečnostné riešenia. Jej platforma Nebula pre správu sietí v cloude umožňuje spoľahlivé fungovanie sietí a ochranu používateľov pred bezpečnostnými hrozbami v kybernetickom priestore. Spoločnosť Zyxel Networks v spolupráci so svojimi obchodnými partnermi plní potreby viac ako 1 milióna firiem v 150 krajinách sveta a podporuje viac ako 100 miliónov pripojených zariadení.

Bližšie informácie nájdete na stránkach https://www.zyxel.sk

Zyxel, Your Networking Ally.

Zyxel Networks

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať