PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Niceboy Raze 3 TITAN / Malý s veľkými možnosťami

0

Značka Niceboy čoraz viac prekvapuje svojimi bezdrôtovými reproduktormi. Tie sú známe malými rozmermi a vysokým výkonom pri zachovaní výbornej kvality zvuku. Horúca novinka RAZE 3 Titan však ide ešte ďalej. Ku konvenčnému konceptu bezdrôtového reproduktora, ktorý dokáže prehrávať hudbu cez bluetooth, prípadne audiovstup a umožňuje funkcie hands-free, pridáva vstavané FM rádio, prehrávanie z USB flash diskov aj z karty microSD. Zariadenie je navyše vodotesné s úrovňou krytia IP67 a poslúži aj ako výkonný powerbank.

Už pri vybaľovaní zistíte, že výrobca na ničom nešetril a zariadenie využíva poctivé materiály. Dizajn reproduktora je v podstate klasický, vretenovitý tvar pokrytý balistickou tkaninou s gumovým pásom na vrchnej časti, ktorý nesie rad ovládacích tlačidiel aj indikátor nabitia batérie. Na spodnej časti je dvojica gumových nožičiek, ktoré zabezpečujú stabilné položenie na podložke. V oboch čelách sú umiestnené pasívne žiariče slúžiace na posilnenie basov a rozprestretie zvukového spektra. Na zadnej strane pod mohutnou gumovou krytkou nájdete konektory USB-C a USB-A, slot na kartu microSD a linkový audiovstup.

Vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré zariadenia poskytuje, je zaujímavo riešené jeho ovládanie. Po zapnutí sa automaticky nastavuje do režimu bluetooth. Vďaka USB a microSD slotu si môžete vašu hudobnú zbierku nahrať na tieto médiá a jednoduchým zasunutím do príslušného slotu ich nechať prehrávať. Medzi skladbami môžete prepínať krátkym stlačením tlačidiel plus a mínus. Podržaním rovnakých tlačidiel sa mení hlasitosť. Po vsunutí karty microSD sa reproduktor automaticky prepne na jej prehrávanie. Do módu USB prehrávania sa dostanete krátkym stlačením zapínacieho tlačidla, ak je v porte zasunutý nejaký USB kľúč. V prípade USB i microSD sú podporované nosiče s maximálnou kapacitou 32 GB a audioformáty MP3, WMA, WAV, APE a FLAC. Ako som spomínal, zariadenie je vybavené aj FM rádiom, ktoré má vstavanú anténu. Do módu FM rádia sa dostanete krátkym stlačením zapínacieho tlačidla. Podržaním tlačidla play/pauza spustíte automatické ladenie staníc. Prístroj prejde celé FM pásmo a nájdené stanice postupne uloží do pamäte. Pri používaní rádia môžete stanice jednoducho postupne prepínať tlačidlami plus a mínus. Je to veľmi jednoduché a vtipné riešenie. Napriek vstavanej anténe má rádio dobrú citlivosť, takže nie je iba na ozdobu, ale je normálne využiteľné.

Zaujímavo je vyriešená aj funkcia hands-free. Krátkym stlačením tlačidla prijmete alebo ukončíte hovor. Jeho podržaním prístroj dokonca umožňuje vytočenie posledného volaného čísla. Reproduktor podporuje aj pripojenie TWS, takže môžete bezdrôtovo prepojiť dvojicu reproduktorov do stereo módu. Toto prepojenie treba vykonať ako prvé a potom niektorý z reproduktorov pripojiť k smartfónu. Reproduktor poskytuje výkon až 50 W a vďaka 5000 mAh batérií dokáže pracovať až 15 hodín v závislosti od používaného výkonu. Navyše v prípade potreby umožnuje aj funkciu powerbanku. Kvalita zvuku je vynikajúca v celom rozsahu frekvencií. Aj pri najvyššej hlasitosti je zvuk čistý, zrozumiteľný a bez akýchkoľvek náznakov skreslenia. Výborne reprodukuje celé spektrum od zvolených výšok až po dunivé basy. Aj napriek silnej basovej zložke zostáva zvuk stále zrozumiteľný a nedochádza k zlievaniu. Batéria sa nabíja prostredníctvom portu USB-C.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výbava, zvuk, výdrž, USB-C, IP67
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Niceboy RAZE 3 Titan, verzia bluetooth: 5.0, podporované kodeky: SBC, A2DP, AVRCP, HFP, výkon: 50 W, reproduktor 40 mm, impedancia: 4 Ω, citlivosť: > 75 dB, frekvenčný rozsah: 65 Hz – 20 kHz, rádio FM frekvencie: 87,5 MHz ~ 108 MHz, podporované dátové nosiče: karta microSD, USB flash disk, max. 32 GB, batéria: Li-ion, 5000 mAh, výdrž: 15 hodín (pri 50 % hlasitosti), vodotesnosť: IP67, vstupy 3,5 mm jack, USB-A, USB-C, microSD, rozmery: 215 × 935 × 935 mm, hmotnosť: 980 g

HODNOTENIE: 10/10


                                         

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať