ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nové notebooky Acer Swift 5 a Swift 3 s procesormi Intel Core 11-tej generácie

0

Spoločnosť Acer predstavila nové notebooky Swift 5 a Swift 3 s novými procesormi Intel Core jedenástej generácie s grafikou Iris Xe. Návrhy notebookov sú súčasťou inovačného programu Intel Athena Project

Acer Swift 5 (SF514-55)

Tento notebook je jedným z prvých na trhu, ktorý spĺňa požiadavky notebookovej platformy Intel Evo. Bol navrhnutý tak, aby poskytol vysoký mobilný výkon a poskytol používateľovi lepší zážitok z používania. Napríkad okamžitým prebudením, grafikou Intel Iris Xe, kvalitným displejom a modernou konektivitou. Okrem toho sa môže pochváliť celodennou výdržou na batériu – výrobca udáva 17 hodín a rýchlym nabíjaním. Za 30 minút sa prístroj nabije na štyri hodiny používania.

Ultratenký a ľahký notebook je symbiózou štýlového dizajnu s najnovšími technológiami. Telo zo zliatin horčíka s lítiom a horčíka s hliníkom je odolné, a pritom ľahké - váži asi 1 kg. Špeciálne navrhnuté pánty pri otvorení obrazovky zdvíhajú zadnú stranu notebooku, čo zlepšuje ergonómiu pri písaní a zlepšuje chladenie. Dotykový displej s úzkymi rámčekmi má uhlopriečku 14 ", rozlíšenie Full HD a jas 340 nitov. Môže sa pochváliť  100% pokrytím farebného priestoru sRGB.  Dotykový displej je chránený anti mikrobiálnym sklom CORNING Gorilla Glass2, ktoré bolo špeciálne vyvinuté pre zníženie elimináciu mikroorganizmov spôsobujúcich škvrny. Užívatelia majú navyše možnosť mať toto antimikrobiálne riešenie aj na touchpade, klávesnici a krytoch. Swift 5 je poháňaný procesormi Intel Core i5 a Intel Core i7 11. generácie. Hravo zvládne veľa spustených aplikácií naraz, taktiež zvládne video aj grafické aplikácie vďaka novému integrovanému grafickému adaptéru Intel Iris Xe5.

Acer Swift 3 

Dva nové modely radu Acer Swift 3, poskytujú ideálnu rovnováhu medzi výkonom a dizajnom. Majú elegantné kovové telo z hliníka a hliníkovo-horčíkovej zliatiny, sú poháňané novými procesormi Intel Core i7 a Core i5 11-jej generácie, majú grafiku Intel Iris Xe, rozhranie Thunderbolt 4 a sú súčasťou inovačného programu Intel Project Athena. 

Acer Swift 3 (SF313-53) maximalizuje zobrazovacie priestor s živým a produktivitu zvyšujúcim 13,5 "displejom s rozlíšením 2 256 × 1 504 px a pomerom strán 3: 2 zaisťujúcim o 18% viac priestoru na výšku. Displej 100% farebného priestoru sRGB a môže sa pochváliť jasom 400 nitov. Výrobca deklaruje 18 hodinovú výdrž na batériu. Notebook má hrúbku 15,95 mm a váži len 1,19 kg.

Model Acer Swift 3 (SF314-59) má hliníkové šasi a opierky rúk z horčíkovo-hliníkovej zliatiny. Extrémne úzke 5,6mm rámčeky zvyšujú jeho kompaktnosť a poskytujú 82,73% pomer veľkosti obrazovky k telu notebooku. Vďaka tomu sa používateľ môže plne sústrediť na žiarivý obraz na 14 " Full HD displeji. 

Oba nové modely Swift 3 majú podsvietenú klávesnicu, využívajú rýchle a spoľahlivé SSD úložisko a sú osadené až 16 GB pamäte LPDDR4X. Okrem toho podporujú funkciu Windows Hello pre jednoduché a bezpečnejšie prihlásenie, a to prostredníctvom čítačky odtlačkov prstov.

Cena a dostupnosť

Acer Swift 5 (SF514-55) bude k dispozícii v októbri za cenu od 1 099 €.

Acer Swift 3 (SF313-53) s 13,5 "2K displejom bude k dispozícii v novembri za cenu od 899 €.

Acer Swift 3 (SF314-59) so 14 "Full HD displejom bude k dispozícii v novembri za ceny od 699 €

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer Swift 5 Acer Swift 3

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať