SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Nové smart hodinky Watch 6 a Watch6 Classic od Samsungu

0

Samsung Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic nadchnú tak športových nadšencov ako aj milovníkov funkčnej elegancie. Cieľom tvorcov šiestej generácie Samsung Watch bolo pomôcť vám aplikovať zdravý životný štýl, nielen čo sa týka personalizovaného koučovania pohybových aktivít, ale aj spánku a životosprávy.

Displej sa zväčšil o 20 % , takže sa na ňom lepšie číta aj píše, zobrazí sa viac textu aj väčšia klávesnica , pritom hodinky nie sú prehnane veľké. Displej je navyše aj jasnejší a má vyššie rozlíšenie  – jas dosahuje 2 000 nitov a vo funkcii Always On Display ho možno meniť podľa aktuálnych podmienok, čo príde vhod napríklad na priamom slnku. Tiež procesor a pamäť sa dočkali vylepšenia, čo znamená pohotovejšie a rýchlejšie reakcie  Galaxy Watch6 a Watch6 Classic majú aj tenšie rámčeky – pri základnej verzii o 30 %, v rotačnom prevedení o 15 % . Typické kruhové prevedenie tak pôsobí ešte elegantnejšie. Na výber je celý rad štýlových, interaktívnych a informáciami nabitých ciferníkov, vďaka ktorým využijete plochu displeja na maximum, a tiež celý rad nových remienkov, ktoré je možné ľahko kombinovať so spomínanými ciferníkmi.

Hodinky zisťujú a analyzujú čo robíte počas celého dňa a následne sa snažia zlepšiť vaše návyky.  Dobrý spánok má tri kľúčové podmienky: je nutné správne porozumieť vlastným spánkovým návykom, snažiť sa tieto návyky zlepšovať a vytvoriť si prostredie, ktoré je priaznivé pre spánok. Preto hodinky dokážu spolupracovať so smarthome zariadeniami a prispôsobovať prostredie v ktorom bývate, pracujete a odpočívate. Napríklad vedia nastaviť teplotu tak, aby sa vám dobre spalo. Keď je čas ísť spať, dokážu hodinky Galaxy Watch6 vytvoriť veľmi priaznivé prostredie – nastavia totiž zodpovedajúcim spôsobom všetku pripojenú domácu elektroniku  a na sebe aj na telefóne zapnú nočný režim . V ňom stíchnu notifikácie, displeje stmavnú a na hodinkách sa aktivuje neviditeľný LED infračervený senzor, aby hodinky mohli aj naďalej merať potrebné údaje a pritom vizuálne nerušili.

Hodinky Galaxy Watch6 poskytnú podrobnú analýzu spánkového skóre a jeho najdôležitejších faktorov . Medzi ne patria celková dĺžka spánku, spánkový cyklus, doba, počas ktorej je používateľ hore a celkový fyzický aj duševný odpočinok. Vďaka týmto faktorom môžu používatelia správne chápať, ako kvalitne každú noc spia. V spolupráci s organizáciou National Sleep Foundation vznikli personalizované správy o spánku , teda podrobná spätná väzba, ktorú používateľ dostane vždy ráno.

Taktiež fitness funkcie sú lepšie prispôsobené na mieru jednotlivým používateľom. Medzi najväčšie prednosti patrí meranie zloženia tela , po ktorom sa na displeji zobrazí podiel a hmotnosť kostrového svalstva, údaje o bazálnom metabolizme či percento vody a tuku v tele. Na základe týchto údajov môžete ľahšie stanovovať ciele a sledovať svoj vývoj, okrem toho systém ponúka množstvo personalizovaných rád a tipov, okrem iného aj v oblasti výživy.

Na mieru je šitá aj ďalšia novinka – sekcia venovaná tepovej frekvencii. Hodinky analyzujú fyzické schopnosti a vlastnosti používateľa  a následne poradia päť optimálnych úrovní intenzity pri behaní, od spaľovania tuku až po vysoko intenzívny tréning. K viac ako stovke cvičebných programov pribudol beh na dráhe.

Okrem merania krvného tlaku  a EKG  pribudla aj možnosť upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus (IHRN). Nové senzory fyziologických funkcií dokážu v reálnom čase zistiť odchýlky pri vašej tepovej frekvencii a upozorniť vás že niečo sa s vami deje a mali by ste navštíviť lekára. Majitelia Galaxy Watch6 si môžu merať v noci teplotu pokožky, čo okrem iného prináša cenné informácie o menštruačnom cykle . Veľmi užitočná je aj funkcia detekcie pádu , či už pri cvičení alebo v bežnom živote (opäť aj v spánku). Hneď ako systém deteguje pád, automaticky vytočí číslo tiesňového volania alebo iné číslo, ktoré používateľ zadá do systému (napr. na členov rodiny).

Nový rad Galaxy Watch6 tiež výborne funguje dohromady s inými prístrojmi značky Samsung. Napríklad vylepšený ovládač fotoaparátu urobí z hodiniek diaľkovú spúšť pre spárovaný telefón Galaxy Z Flip5, je možné nimi prepínať režimy, meniť uhly záberu a zoomovať . Na televízore Samsung Smart TV  alebo tablete Galaxy Tab S9 sa zase zobrazia údaje o cvičení a k tomu praktický sprievodca. Pomocou funkcie Auto Switch je možné zase automaticky prepínať pripojenie slúchadiel Galaxy Buds2 Pro k rôznym zariadeniam značky Samsung. A pokiaľ používateľ niekde zabudne telefón, hodinky Galaxy Watch6 ho pomocou funkcie Find My Phone nájdu a po novom ho aj ukážu na mape .

Galaxy Watch6 sú k dispozícii s priemerom 44 mm v grafitovej a striebornej farbe, vo veľkosti 40 mm je možné voliť medzi grafitovou a zlatou farbou. Kto má záujem o exkluzívnejšie nadčasové prevedenie, môže zvoliť Galaxy Watch6 Classic s obľúbeným otočným rámčekom v čiernej alebo striebornej farbe vo veľkostiach 43 a 47 mm.

Smart hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic je možné predobjednávať na Slovensku od 26. júla, v obchodoch budú dostupné od 11. augusta 2023. Zákazníci, ktorí si v období od 26. 7. do 10. 8. (vrátane) alebo do vypredania zásob zakúpia smart hodinky Galaxy Watch6 alebo Galaxy Watch6 Classic, môžu po registrácii na stránkach www.novysamsung.sk odpredať svoje staré zariadenie a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 80 eur pri nákupe Galaxy Watch6 a 120 eur pri nákupe Galaxy Watch6 Classic. Ďalej zákazníci získajú pri nákupe nových modelov do 31. 8. automaticky Galaxy Premier Service na 1 rok.

Dostupné modely, veľkosti úložiska a stanovené odporúčané maloobchodné ceny:

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Watch6 Smart hodinky

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať