SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nové tablety Samsung Galaxy Tab S9 budú k dispozícii v troch variantoch

1

Všetky tri modely, teda Galaxy Tab S9, S9+ a S9 Ultra, sú vybavené vynikajúcim displejom Dynamic AMOLED 2X a mimoriadne výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.  Elektronické pero S Pen v balení, verné podanie farieb a 100% pokrytie farebného priestoru DCI-P3 naznačuje smerovanie nielen na konzumentov, ale aj na tvorcov multimediálneho obsahu, čiže na editovanie fotografií, videí a samozrejme aj pre dizajnérov grafikov. Po doplnení o klávesnicu získate plnohodnotný pracovný nástroj. 

Tablety Samsung Galaxy TabS9 vynikajúco zapadnú do ekosystému so smartfónom, alebo PC s Windows, takže môžete medzi zariadeniami rôznych platforiem kopírovať súbory, či pokračovať v práci v inom zariadení, pričom sa vám automaticky synchronizujú poznámky a rozpracované dokumenty. Certifikát odolnosti IP68 pre tablet aj pre pero v praxi znamená, že môžete pracovať aj v teréne, či na dovolenke a nevadí ak vás prekvapí dážď, alebo vám tablet, či pero spadnú do vody.

Model Galaxy Tab S9 Ultra je vybavený špičkovým displejom Dynamic AMOLED 2X s uhlopriečkou 14,6 palca  alebo 37 cm, čo pri mobilnom zariadení znamená naozaj veľkú výhodu. Vo všetkých modeloch nového radu nájdeme aj technológiu HDR10+, ktorá optimalizuje obraz záber po zábere a scénu po scéne a neustále upravuje jas a farebné podanie. Dynamická obnovovacia frekvencia sa automaticky mení v rozsahu 60 až 120 Hz, aby sa obraz nikdy ani na okamih nezasekol a zároveň sa šetrila batéria. Technológia Eye Comfort znižuje záťaž pre oči obmedzením modrého svetla o viac ako 70 percent . Vďaka nej tiež vynikajú zdanlivo nenápadné detaily vo fotografiách, technických nákresoch, animáciách aj v ďalšom grafickom obsahu. Výhodou je aj pomer strán 16:10, vhodný pre filmy aj televízne seriály.

Zábavu na tabletoch Galaxy Tab S9 ešte vylepšuje skvelý zvuk zo štvorice reproduktorov, o 20 % väčších oproti predchádzajúcej generácii . O kvalitu zvuku sa postarala spoločnosť AKG, samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos. A aby ste si pripadali naozaj ako v bavlnke, môžete si vybrať rôzne zvukové režimy na hranie, hudbu, videohovory a pod. A ak si chcete vziať tablet so zábavou von, príde vhod nová technológia Vision Booster. Automaticky deteguje výrazne jasné okolité prostredie a posilní farby aj jas displeja. Tablet môžete pri sledovaní postaviť na stôl či iný povrch na výšku, alebo na šírku pomocou ochranného puzdra so stojančekom.

Vďaka funkcii Multi Window  je možné naraz zobraziť až tri aplikácie v jednotlivých, úhľadne usporiadaných oknách. Môžete tak mať zároveň otvorený napríklad internetový prehliadač, galériu s fotografiami a poznámkový blok a plynulo medzi nimi prechádzať. V režime Pop-Up View sa zase aplikácie zobrazia ako plávajúce okná, pod ktorými je stále vidieť štandardná pracovná plocha.Pre ešte lepšie zážitky, si používatelia môžu zaobstarať vylepšenú verziu pera S Pen Creator Edition . To má zdrsnený povrch, takže sa pohodlnejšie drží, a je možné ho naklopiť do strmšieho uhla. K dispozícii sú tiež dva druhy hrotov, tvrdý na kreslenie a mäkší na písanie.

Pri cestovaní alebo práci v teréne príde vhod ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom  a režim DeX Mode  – dohromady dokážu zmeniť tablet na bežný, ale stále ľahko prenosný počítač. Klávesnicu je možné nastaviť v rôznych uhloch a je podsvietená, takže funguje ako skutočná klávesnica notebooku. V režime DeX Mode sa na displeji zobrazí kurzor, okná je možné zväčšovať či zmenšovať a ľubovoľne posúvať. Vďaka funkcii Second Screen  je možné na displeji tabletu zobraziť plochu z počítača alebo ju rozšíriť a použiť tablet ako druhý monitor. Pri videohovore cez Google Meet  je možné zdieľať obsah displeja a dokonca aj editovať poznámky v Samsung Notes spoločne s ďalšími účastníkmi.

Účelom tabletov radu Galaxy Tab S9 je umožniť ľuďom pracovať v akomkoľvek prostredí a podporovať ich kreatívne úsilie. Preto do funkčnej výbavy patrí množstvo aplikácií pre aktivity najrôznejších druhov. Obľúbená aplikácia GoodNotes  umožňuje originálny spôsob písania poznámok a denníkových zápiskov, na Androide úplne po prvýkrát a výlučne pre používateľov tabletov Galaxy. Poznámky vytvorené v GoodNotes na ľubovoľnej platforme je možné ľahko zdieľať a spoločne editovať s ďalšími ľuďmi. Profesionálny program na strih videa LumaFusion  uľahčuje okrem úpravy obrazových záznamov aj ich zdieľanie. Fotografie a videá vytvorené pomocou telefónov Galaxy (aj s veľkým dátovým objemom) je možné ľahko zdieľať v tablete Galaxy Tab S9 pomocou funkcie Quick Share.  Pri strihu videozáznamov v aplikácii LumaFusion príde vhod predovšetkým rozmerný displej Galaxy Tab S9 Ultra.

Vylepšenia sa dočkala aj aplikácia Clip Studio Paint , v novej verzii funguje ako plnohodnotné tabletové rozhranie pre kreslenie či maľovanie. Ďalšia aplikácia ArcSite  zase umožňuje profesionálnym aj amatérskym grafikom či projektantom realizovať ich nápady a predstavy formou starostlivo prepracovaných 2D CAD nákresov či komplexných projektových štúdií. Vďaka úzkej spolupráci s Googlom i ďalšími partnerskými firmami tak môžu používatelia využiť veľkú plochu displeja skutočne na maximum a vdýchnuť život svojim nápadom.

Všetky tablety radu Galaxy Tab S9 budú k dispozícii v grafitovej farbe. Tablet Galaxy Tab S9 bude dostupný aj v béžovom prevedení.

Tablety zo série Galaxy Tab S9 je možné na Slovensku predobjednávať od 26. júla, v obchodoch budú k dispozícii od 11. augusta 2023. Zákazníci, ktorí si v období od 26. 7. do 10. 8. 2023 (vrátane) alebo do vypredania zásob zakúpia tablety Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ alebo Galaxy Tab S9 Ultra, môžu po registrácii v aplikácii Samsung Members odpredať svoje staré zariadenia a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 200 eur (pri nákupe Tab S9), 250 eur (Galaxy Tab S9+) alebo 400 eur (Galaxy Tab S9 Ultra). Ďalej zákazníci získajú navyše pri nákupe nových modelov do 31. 8. automaticky Galaxy Premier Service na 1 rok.

Technické špecifikácie

 
Galaxy Tab S9
Galaxy Tab S9+
Galaxy Tab S9 Ultra
Displej
11" (28 cm), Dynamic AMOLED 2X
(60 ~ 120 Hz)
12,4" (31,5 cm), Dynamic AMOLED 2X (60 ~ 120 Hz)
14,6" (37 cm), Dynamic AMOLED 2X (60 ~ 120 Hz)
Operačný systém
Android 13.0
Rozmery
165,8 x 254,3 x 5,9 mm
185,4 x 285,4 x 5,7 mm
208,6 x 326,4 x 5,5 mm
Hmotnosť
498 g (Wi-Fi)/500 g (5 G)
581 g (Wi-Fi)/586 g (5 G)
732 g (Wi-Fi)/737 g (5 G)
Fotoaparát
Zadný
13 MPix AF
13 MPix AF + 8 MPix ultraširoký
Predný
12 MPix ultraširoký
12 MPix + 12 MPix ultraširoký
Pamäť a úložný priestor*
8 GB + 128 GB
12 GB + 256 GB
microSD až 1 TB
12 GB + 512 GB
microSD až 1 TB
12 GB + 512 GB
16 GB + 1 TB
microSD až 1 TB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
Batéria
8 400 mAh (typická hodnota)
10 090 mAh (typická hodnota)
11 200 mAh (typická hodnota)
Konektivita
5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth v 5.3
Farebné varianty
Galaxy Tab S9
Galaxy Tab S9+
Galaxy Tab S9 Ultra
Béžová, Grafitová
Grafitová
Grafitová
 
Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a operátora.
Audio
4 stereo reproduktory so zvukom z dielne AKG, Dolby Atmos
Zabezpečenie
Samsung Knox
Biometrická autentifikácia
Čítačka odtlačkov prstov na displeji
 
 
 
 
 
 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Tab9

1 komentár

strašne drahé reakcia na: Nové tablety Samsung Galaxy Tab S9 budú k dispozícii v troch variantoch

27.7.2023 20:07
počkáme pokým zlacnie
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať