ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Nové vlajkové smartfóny Motorola prichádzajú s nadupanou výbavou, vlastnou vôňou a vo farbe roka

1

Motorola v talianskom Miláne predstavila trojicu prémiových smartfónov: motorola edge 30 ultra, edge 30 fusion a edge 30 neo, z ktorých si vyberie záujemca o cenovo dostupný telefón ale aj náročný zákazník.

SAMSUNG 4

Motorola edge 30 ultra

Najvyšší model vlajkový smartfón Motorola edge 30 ultra sa môže pochváliť najmodernejšími funkciami vrátane najpokročilejšej mobilnej platformy Snapdragon 1, snímača fotoaparátu s najvyšším rozlíšením v odvetví a vôbec najrýchlejšieho nabíjania TurboPower.  

200MP snímač hlavného fotoaparátu je navrhnutý tak, aby zachytil viac svetla spojením 16 pixelov do jedného 2,56μm Ultra Pixelu, čoho výsledkom sú ostré a jasné snímky aj v tme. Vďaka pokročilej technológii HDR navyše vznikajú snímky s vyváženými svetlami a tieňmi aj pri zmiešanom osvetlení. Hlavný snímač je vybavený aj funkciou OIS, ktorá pomáha eliminovať nežiaduce otrasy, aby boli fotografie a videá krištáľovo čisté.

Nahrávanie videa je možné v rozlíšení 8K čo je najvyššie možné rozlíšenie videa v smartfóne v súčasnosti. Nahrávanie videa v rozlíšení 4K HDR10+ spĺňa prísne normy HDR10+ pre presnosť farieb, farebný rozsah, jas a kontrast.

Motorola edge 30 ultra je tiež vybavený 50MP ultraširokouhlým objektívom fotoaparátu, aby sa do záberu zmestilo viac scény. Na extrémne priblíženie je tu zabudovaný objektív Macro Vision, ktorý vás priblíži k objektu 4× viac ako štandardný objektív. Pomocou 2-násobného teleobjektívu môžete zaplniť záber objektom a stále si zachovať primeranú vzdialenosť na čo najlepšie zachytenie čŕt tváre. V režime portrétu môžete nastaviť ohniskovú vzdialenosť medzi širokouhlým (35 mm), štandardným (50 mm) alebo blízkym objektívom (85 mm). Okrem toho ponúka motorola edge 30 ultra 60MP predný fotoaparát na selfie zábery s jedným z najvyšších rozlíšení predných fotoaparátov dostupných v smartfóne.

Mobilná platforma Snapdragon 8+ Gen 1 dostupná v smartfóne motorola edge 30 ultra zabezpečuje, aby všetko v telefóne fungovalo hladko, pričom zlepšuje kľúčové zážitky v celom zariadení a šetrí životnosť batérie. Nová motorola edge reaguje okamžite vďaka až 12 GB pamäte LPDDR5 RAM a má až 256 GB úložisko.  Vďaka funkciám Snapdragon Elite Gaming znižuje zariadenie oneskorenie dotyku pri hraní, prijíma aktualizácie grafiky a výkonu v reálnom čase a vďaka podpore 144 Hz displeja môžete očakávať vždy plynulé a živé hranie.

Okrem toho zariadenie motorola edge 30 ultra mení štandardy rýchleho nabíjania. Teraz môžete získať energiu na celý deň už za 7 minút nabíjania pri výkone 125 W, čo je najrýchlejšie nabíjanie TurboPower v histórii. Zariadenie sa dodáva aj s možnosťou bezdrôtového nabíjania s výkonom až 50 W, takže môžete nabíjať bez toho, aby vám prekážali káble, alebo dokonca darovať trochu batérie kamarátovi pomocou 10W bezdrôtového zdieľania energie.

Nová vlajková loď prichádza s 6,67" pOLED FHD+ displejom s nekonečnými okrajmi, ktorý je takmer bez rámčekov. Rozlíšenie Full HD+ navyše ponúka ostrejší obraz s menším množstvom pixelov a HDR10+ zlepšuje jas a kontrast s viac ako miliardou odtieňov verných farieb. Motorola edge 30 ultra využíva technológiu Dolby Atmos, ktorá ponúka priestorový zvuk na hlbšie prepojenie používateľov s ich obsahom.

Telefón motorola edge 30 ultra je tiež vybavený svetlami edge. Špeciálne navrhnuté okraje tohto zariadenia sa rozsvecujú rôznymi spôsobmi, aby vás informovali o novom oznámení, prichádzajúcom hovore alebo plánovanom budíku. Stačí letmý pohľad, aby ste vedeli, čo sa deje. Tento zážitok si môžete prispôsobiť výberom z piatich farebných možností.

Na zadnej strane sa nachádza jemná matná povrchová úprava, ktorá dodáva hodvábny pocit na dotyk.

Motorola edge 30 fusion

Symetricky zaoblené hrany vyzerajú a pôsobia neuveriteľne vďaka hladkým kontúram, ktoré spájajú predné a zadné sklo. Leštený, pieskovaný hliníkový rám vytvára elegantnú prémiovú povrchovú úpravu. Vďaka dotykovému pocitu z matného skla sa telefón motorola edge 30 fusion ľahko berie do ruky.

Aby zariadenie držalo krok s potrebami v oblasti zábavy, je vybavené výkonnou mobilnou platformou Snapdragon 888+ 5G, ktorá zvyšuje výkon oproti predchádzajúcej generácii, či už ide o hranie hier s umelou inteligenciou, ktoré rýchlejšie reagujú na dotyk, rýchlejšie snímanie fotografií a videí alebo realistické videohovory.  

Motorola edge 30 fusion je tiež vybavený 50MP snímačom hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením a OIS - jedným z najpokročilejších fotoaparátov dostupných v smartfóne. Budete tiež môcť fotografovať s 32x väčším počtom zaostrovacích pixelov pomocou okamžitého celopixelového zaostrovania, ktoré vám poskytne presnejší výkon pri akomkoľvek osvetlení. Nahrávanie videa je možné aj v rozlíšení 8K v HDR10. Medzi najmodernejšie funkcie fotoaparátu patrí aj 13MP ultraširokouhlý objektív fotoaparátu so zabudovanou kamerou s makrovíziou na zadnej strane, predná strana má 32MP fotoaparát. A vďaka technológii Quad Pixel sú výsledkom ostrejšie a živšie fotografie so 4-násobne lepšou citlivosťou pri slabom osvetlení. Nehovoriac o automatickom zaostrovaní, bez ohľadu na to, ako ďaleko ste od predného fotoaparátu.

Motorola edge 30 fusion je vybavený 6,55" bezokrajovým displejom pOLED FHD+ s technológiou HDR10+ a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Tento nový edge je tiež vybavený dvoma veľkými stereo reproduktormi s podporou technológie Dolby Atmos. Vďaka 68W nabíjaniu TurboPower dokáže motorola edge 30 fusion nabiť na celý deň len za 10 minút nabíjania.

Motorola edge 30 neo

Motorola edge 30 neo je prvé zariadenie, ktoré prichádza v trendových farbách, ktoré boli vybrané v rámci nového dlhodobého partnerstva so spoločnosťou Motorola a Pantone, svetovým lídrom v oblasti konzistencie a presnosti farieb pre značky a dizajnérov na celom svete. S farebnými možnosťami vrátane farby roka 2022 podľa Pantone, Very Peri, bola Motorola edge 30 neo premyslene vytvorená tak, aby zaujala už na prvý pohľad. A či už si vyberiete Very Peri, Aqua Foam, Black Onyx alebo Ice Palace, každý dizajn je vybavený jemnou vložkou s čipom Pantone na zadnej strane zariadenia a možnosťou personalizovať telefón integráciou farby do celého používateľského rozhrania.

Telefón motorola edge 30 neo je tenký, ľahký a štýlový. Okolo krytu fotoaparátu sa vinie pásik LED, ktorý sa rozsvieti rôznymi spôsobmi a informuje vás o tom, čo sa deje. Ktorýmkoľvek spôsobom sa rozsvieti, budete upozornení bez toho, aby ste boli rušení.

Toto zariadenie je vybavené 6,28" 120 Hz4 pOLED displejom, ktorý je kompaktný, ale plne výkonný a poskytuje viac ako miliardu odtieňov farieb. Vychutnáte si 100 % farebnej škály DCI-P3 s jasnejšími a živšími farbami, ktoré spĺňajú filmové štandardy presnosti. Zážitok zo zábavy umocňujú aj dva veľké stereo reproduktory s podporou technológie Dolby Atmos.

Motorola edge 30 neo je vybavená technológiou 68W nabíjania TurboPower a dvojicou fotoaparátov. Hlavný 64MP snímač fotoaparátu s vysokým rozlíšením a funkciou OIS, vám dáva možnosť zachytiť ostré detaily za jasného denného svetla. Pokročilý snímač s tromi perspektívami dopĺňa systém nového edge. Na prednej strane má toto zariadenie 32 Mpx predný fotoaparát s technológiou Quad Pixel pre selfie vo vysokej kvalite.

Motorola edge 30 neo prichádza s výkonnou mobilnou platformou Snapdragon 695 5G. Táto mobilná platforma podporuje pripojenie s vysokou šírkou pásma a nízkou latenciou.

Všetky tri smartfóny motorola edge 30 ultra, motorola edge 30 fusion a motorola edge 30 neo majú funkcie Ready For. Stačí sa pripojiť káblovo alebo bezdrôtovo a môžete začať pracovať. Prenesiete si hry z telefónu na veľkú obrazovku alebo počas videohovorov sa budete cítiť, akoby ste boli priamo v miestnosti. A s funkciou Ready For PC uvidíte aktualizované používateľské prostredie, napríklad spúšťanie aplikácií z telefónu na počítači so systémom Windows, jednoduché presúvanie súborov alebo obrázkov a dokonca kopírovanie a vkladanie medzi zariadeniami.

Prvýkrát v tomto odvetví značka smartfónov prekvapí spotrebiteľov novým zmyslovým zážitkom: charakteristickou vôňou Motorola, ktorá sa bude vnášať do obalu každého z týchto nových zariadení motorola edge. Exkluzívna vôňa Motorola bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Firmenich, najväčšou súkromnou spoločnosťou na svete, ktorá sa zaoberá vôňami a chuťami.

Spoločnosť Motorola sa tiež zaviazala, že do fiškálneho roku 2025/2026 bude v obaloch smartfónov používať 60 % recyklovaných materiálov a o 50 % menej jednorazových plastov, od udržateľného balenia a dizajnu produktov až po znižovanie emisií uhlíka. S týmto zámerom prichádzajú nové zariadenia motorola edge s bezplastovou škatuľkou, ktorá je vybavená potlačou z prírodného sójového atramentu a využíva viac ako 60 % recyklovaných materiálov.

Dostupnosť a ceny

Motorola 30 edge ultra bude v Európe v predaji od dnešného dňa s odporúčanou cenou od 899 eur. motorola 30 edge ultra prichádza vo farbách Interstellar Black a Starlight White. Motorola 30 edge fusion bude v Európe v predaji so štartovacou odporúčanou cenou 599 eur a vo farbách Cosmic Grey, Aurora White, Solar Gold, Neptune Blue - Vegan Leather.  A motorola 30 edge neo bude v Európe dostupná v najbližších dňoch so začiatočnou odporúčanou cenou 369 eur vo farbách Very Peri, Aqua Foam, Black Onyx a Ice Palace.

 

Zobrazit Galériu

Motorola

Všetky autorove články

1 komentár

Jeej funguju vam komentare? reakcia na: Nové vlajkové smartfóny Motorola prichádzajú s nadupanou výbavou, vlastnou vôňou a vo farbe roka

9.9.2022 16:09
Konecne, clanky uz necitam chodim sa k vam bavit na komentaroch. Hlavne ten onanista vzdy pobavi
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať