Nový agent AI sa dokáže pohybovať na internete ako človek

Technológie
0

Startup HyperWrite predstavil experimentálneho agenta s umelou inteligenciou, ktorý dokáže prehľadávať web a komunikovať s webovými stránkami podobne ako ľudský používateľ. V uzavretej demonštrácii prostredníctvom služby Zoom ukázal generálny riaditeľ HyperWrite Matt Shumer portálu VentureBeat, ako agent, ktorý je prístupný prostredníctvom doplnku pre prehliadač Chrome, dokáže prejsť na webovú stránku Domino's Pizza a začať zadávať objednávku, pričom vyhľadá adresu a poštové smerovacie číslo, aby dokončil transakciu.

Agent má slúžiť ako osobný asistent, ktorý na povel automaticky vykonáva základné úlohy na webe. Existujú aj ďalšie moduly umelej inteligencie, ako napr. AutoGPT a BabyAGI, ktoré sú schopné automaticky generovať výzvy, čo je vlastnosť známa aj ako self-prompting (samovýzva) alebo auto-prompting (automatická výzva), a môžu ďalej vyvíjať a vykonávať výzvy na základe počiatočného vstupu, čo vedie ku generovaniu nových výziev.

V súčasnosti sú aplikácie vytvorené na základe rozhrania API GPT v podstate obmedzené na používanie v jednej relácii, čo znamená, že model si nemôže vybaviť informácie z predchádzajúcich interakcií. Súvisí to s množstvom tokenov, ktoré si jednotlivé dopyty vyžadujú, ako aj s tendenciou GPT „halucinovať“, čo je problém, ktorý je čoraz výraznejší s rastúcim počtom tokenov. Shumer opísal agenta osobného asistenta HyperWrite ako „prvého používateľsky prívetivého agenta AI, ktorý dokáže ovládať prehliadač ako človek“.

Odborníci však varovali, že softvér vykazujúci webové zručnosti na úrovni človeka môže byť náchylný aj na známe ľudské zraniteľnosti, ako je phishing, hacking alebo podvody. Shumer povedal, že sú si vedomí, že takáto AI by sa mohla zneužiť na nabúranie sa do firemných webových stránok, manipuláciu komunikácie alebo šírenie spamu na platformách sociálnych sietí. Jeho tím sa preto veľmi sústreďuje na otázky bezpečnosti. So sprístupnením agenta sa veľmi neponáhľajú, aby ho mohli nasadiť spôsobom, ktorý je skutočne bezpečný.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať