Vo Windows už môžete používať ChatGPT bez toho, aby ste museli otvoriť prehliadač

Technológie
0

Web Windows Central informoval o tom, že v PowerToys (súprava bezplatných systémových nástrojov určených pre náročných používateľov, vyvinutých spoločnosťou Microsoft na použitie vo Windows) pribudne nový doplnok, ktorý umožní priamy prístup k aplikácii ChatGPT od OpenAI bez toho, aby ste museli najprv spustiť prehliadač. Ide o obrovský pokrok, pretože ChatGPT sa tým stáva prístupnejším pre systém Windows 11.

Za pluginom ChatGPT stojí vývojár Simone Franco, ktorý postup zverejnil prostredníctvom stránky GitHub pre PowerToys. Zásuvný modul sa integruje prostredníctvom aplikácie PowerToys Run, ktorá je spúšťačom vyhľadávania súborov, priečinkov a aplikácií. Hoci je v počiatočnom štádiu a čaká ho ešte veľa dolaďovania, ide o sľubný nástroj, ktorý používateľom umožňuje prejsť priamo z plochy na ChatGPT. Microsoft začal v poslednom čase agresívnejšie propagovať svoj prehliadač Edge a následne aj aplikáciu Bing AI.

Napríklad po aktualizácii prehliadača Edge sa zobrazí celostránková reklama, ktorá vás žiada, aby ste si Edge nastavili ako predvolený prehliadač. Vďaka novému nástroju však môžu používatelia úplne obísť takéto reklamy a prejsť priamo na požadovanú aplikáciu, v tomto prípade ChatGPT. Samozrejme, nie je to dokonalé, pretože potrebujete účet OpenAI, ako aj náhodne vygenerovaný kľúč API OpenAI, ale oba kroky stačí vykonať len raz a potom máte takmer okamžitý prístup k chatbotu. A čo je ešte lepšie, na jeho vyvolanie stačí klávesová skratka, čo je ešte pohodlnejšie.

Zdroj: techradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať