NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Nový normál vzdelávania bude hybridný a virtuálnejší

1

Hoci študenti sa po čase zasa vrátia do školy, online učenie bude aj naďalej hrať veľkú úlohu. Vzdelávanie bude hľadať nový normál a nové modely si budú vyžadovať určité pokusy a omyly. Keď sa študenti po zmiernení pandémie vrátia do škôl, budú zrejme spochybňovať výhody spojené s každodenným vyučovaním v triedach. V tom sa nelíšia od pracovníkov, ktorí spochybňujú efektívnosť kancelárie. 

Vysokoškoláci mali dištančné vzdelávanie dostatočne dlho na to, aby si vytvorili nové návyky. Iste im chýbajú sociálne kontakty, no mnohí z nich hovoria, že je potrebné dosiahnuť zníženie nákladov. Študenti si uvedomujú, že sa budú musieť opakovane učiť nové zručnosti. Preto certifikáty podobné tým, ktoré presadzuje Google, môžu byť efektívnejšie z hľadiska nákladov. Hybridné modely sa môžu stať novou normou pre vysoké školy. Len málo študentov sa chce vrátiť k tráveniu celého dňa v učebni.

Platformy ako Chegg a Coursera počas pandémie prekvitali a budú pravdepodobne dôležitou súčasťou nového normálu. Výskum spoločnosti Chegg ukazuje, že 75 % všetkých študentov chce aspoň hybridný systém. Prečo by mali nastúpiť do prvého ročníka a absolvovať všetky kurzy, ktoré ani nechcú, a platiť za ne?  

Aj Coursera si myslí, že budúcnosť vzdelávania bude charakterizovaná zmiešanými učebňami, vzdelávaním súvisiacim s prácou a celoživotným vzdelávaním a že online vzdelávanie bude hlavným prostriedkom na uspokojenie naliehavého globálneho dopytu po nových zručnostiach.

Online vzdelávanie umožní komukoľvek a kdekoľvek sa naučiť nové zručnosti v príprave na digitálne pracovné miesta. Kombinovanie online učenia a práce na diaľku má potenciál zvýšiť globálnu sociálnu rovnosť tým, že umožní budúcnosť, kde má ktokoľvek a kdekoľvek prístup k vysokokvalitnému vzdelávaniu a kvalitným pracovným príležitostiam v čoraz digitálnejšom svete. Hoci vzdelávanie nepôjde presne tou cestou ako nový normál práce, určite bude oveľa viac priestoru na rozšírenie virtuálneho učenia.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Nezmysel reakcia na: Nový normál vzdelávania bude hybridný a virtuálnejší

30.3.2021 10:03
"Úroveň vedomostí stredoškolákov sa zhoršuje." Online studium je dobre na minimum veci, napr. programovanie, t.j. to co robi najmenej ludi. Na vsetko ostatne musi byt normalne chodenie do skoly. Online je vyrazne nudnejsie a neefektivnejsie ako sedenie v skole.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať