ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Nový príspevok Daimleru na rozvoj elektromobility v Číne

Tlačové správy
0

Nemecký koncern Daimler a čínska partnerská spoločnosť BAIC Group uzatvorili rámcovú zmluvu o ďalšom prehĺbení strategickej spolupráce v Číne investíciami v prospech vozidiel s alternatívnymi pohonmi. Zmluvu podpísali za prítomnosti spolkovej kancelárky Angely Merkelovej a čínskeho premiéra Li Kche-čchianga počas jeho návštevy v Nemecku.

Zmluva zahrnuje investície na akvizíciu menšinového podielu v Beijing Electric Vehicle  (BJEV), ktorá je dcérskou spoločnosťou BAIC Group ako aj na rozšírenie výrobných zariadení spoločného podniku Beijing Benz Automotive (BBAC).

„Dnes podpísanou rámcovou zmluvou otvoríme novú kapitolu našej spolupráce v oblasti vozidiel s alternatívnymi pohonmi. Čína je už dnes najväčším trhom pre elektrické vozidlá na svete a Daimler dôsledne prispeje k ďalšiemu vývoju elektromobility v Ríši stredu.” Uviedol okrem iného pri podpise zmluvy Hubertus Troska, člen predstavenstva Daimleru, zodpovedný tiež za aktivity v Číne.

Spoločnosť BBAC, založená v roku 2005, je rozlohou najväčším závodom na výrobu osobných automobilov značky Mercedes-Benz na svete. Vyrába sa tu Trieda C, Trieda E, GLA a GLC ako aj štvorvalcové a šesťvalcové motory Mercedes-Benz. BJEV vznikla v roku 2009 ako vývojová platforma pre vozidlá s alternatívnymi pohonmi a je jedným z vedúcich čínskych výrobcov čisto elektrických vozidiel. 

Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
elektromobilita Čína

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať