SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

OMEN Mindframe Prime / Schlaďte sa pri hraní

0

Headsety, po slovensky náhlavné súpravy, patria k neodmysliteľnému príslušenstvu hráčov. Spoločnosť HP svoje produkty pre hráčov ponúka pod značkou OMEN. K veľmi zaujímavým kúskom príslušenstva patrí aj testovaná náhlavná súprava OMEN Mindframe Prime. Tá je konštruovaná ako uzavreté slúchadlá s pevným hlavovým mostom a sklopným mikrofónom a má viacero zaujímavých riešení. Jedno z nich je unikátne, ktoré nikde inde nenájdete. Ide o chladenie slúchadlových mušlí špeciálnymi termoelektrickými článkami. Každé slúchadlo má vnútri pred meničom umiestnenú kovovú mriežku pripojenú na termoelektrický článok zabezpečujúci odvod tepla. To je vyžarované z vonkajšej strany každého slúchadla. Chladiaci systém je tak bez akéhokoľvek ventilátora a zabezpečuje ochladzovanie vnútornej časti slúchadlovej mušle. Vďaka tomu sa vám ani pri dlhšom nosení slúchadiel nebudú potiť uši. Manžety na mušliach majú látkový poťah, ktorý sám osebe zabraňuje poteniu.

Vďaka týmto prostriedkom sa náhlavná súprava veľmi dobre nosí a môžete ju mať na ušiach bez problémov aj niekoľko hodín. K pohodliu prispieva aj dobre navrhnutý hlavový most, ktorý zabezpečuje dostatočný prítlak, ale neobťažuje. Mikrofón je umiestnený v plochom sklopnom držiaku na ľavej mušli, a keď ho práve nepotrebujete, môžete ho vyklopiť smerom hore, čím sa zasunie do tela ľavej mušle a automaticky sa aj vypne. To považujem za veľmi vtipné riešenie, ktoré po prvé ochraňuje mikrofón pred poškodením a po druhé zabraňuje nechcenému vysielaniu vášho hovoru ostatným účastníkom. Pochopiteľne, neboli by to herné slúchadlá, keby neboli vybavené svetelnými efektmi. Na oboch mušliach sú umiestnené kosoštvorcové svietiace pásy, ktoré svojím tvarom korešpondujú s ukončením hlavového mosta a držiakmi slúchadiel. Osvetľovací pásik je aj na konci mikrofónového držiaka. Slúchadlá sa k počítaču pripájajú pomocou jedného konektora USB, ku ktorému vedie opletaný dvojmetrový kábel. Všetky funkcie slúchadiel možno ovládať pomocou aplikácie Omen Command Center, ktorá po spustení automaticky deteguje všetky zariadenia, ktoré máte k počítaču pripojené, a umožní vám ich ovládanie. Aplikácia umožňuje aj ovládanie úrovne chladenia a osvetlenia slúchadiel. V časti zvuk môžete nastavovať hlasitosť slúchadiel, citlivosť mikrofónu a miestnu väzbu, teda koľko vlastného hlasu chcete v slúchadlách počuť. V tejto časti si takisto môžete zapnúť efekt priestorového zvuku 7.1, potlačenie hluku prostredia a k dispozícii máte aj 10-pásmový ekvalizér, ktorý si môžete nastavovať buď individuálne, alebo môžete zvoliť niektorú z viacerých prednastavený volieb. V časti nastavení svetiel si môžete zvoliť, či chcete statické svetlo, vybrať jeho farbu alebo si zvoliť nejakú farebnú schému s dynamickou zmenou farieb. V časti nastavenia chladenia si môžete meniť výkon chladenia až do jeho vypnutia. Ja som slúchadlá testoval pri bežnej izbovej teplote a musím uznať, že v takýchto podmienkach fungujú veľmi dobre. Chladenie na ušiach necítite, pretože chladená je mriežka, ktorá sa nachádza pred meničmi, a tá sa ucha nedotýka. Ochladzuje však vzduch vnútri mušle, čím zabraňuje jeho prehrievaniu od telesného tepla. Musím uznať, že tento systém funguje veľmi dobre. Bez problémov som vydržal so slúchadlami na ušiach niekoľko hodín. Príjemne prekvapila aj kvalita zvuku, ktorý má veľmi dobrú dynamiku a jeho rozsah sa pohybuje od jemných zvolených výšok až po dunivé basy. Ak si to nepokazíte nevhodnými nastaveniami ekvalizéra, poskytujú slúchadlá naozaj veľmi kvalitný zvuk. Pri počúvaní hudby však odporúčam vypnúť efekt priestorového zvuku aj potlačenie šumu prostredia. Páčil sa mi otočný ovládač hlasitosti, umiestnený na pravej mušli. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, potlačenie hluku, chladenie, svetelné efekty, ovládanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• OMEN Mindframe Prime, meniče 40 mm, frekvenčný rozsah 15 Hz – 22 kHz, citlivosť 95 dB/mW, impedancia 32 ohmov, mikrofón – frekv. rozsah 100 Hz – 10 MHz, chladenie: termoelektrický článok, pripojenie USB-A – kábel 2 m

HODNOTENIE: 10 / 10


                       

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať