SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Omen Vector mouse / Pre rýchlych hráčov

0

Spoločnosť HP vo svojom hernom rade OMEN ponúka aj herné myši. Mne sa na test dostala káblová verzia HP OMEN Vector mouse. Tvar myši je charakteristický dobrou ergonómiou, ktorá vďaka svojim krivkám veľmi dobre sadne do dlane. Hlavne používateľom s veľkými rukami však odporúčam vyskúšať si ju pred kúpou. Po oboch stranách má myš trojuholníkové pogumované plochy, ktoré zlepšujú istotu úchopu. Na ľavej strane sú navrchu v polohe na palec umiestnené dve tlačidlá na pohyb dopredu a dozadu medzi dokumentmi. Okrem toho máte k dispozícii klasickú dvojicu tlačidiel, ľavé a pravé koliesko so stredovým tlačidlom a tlačidlo na zmenu dpi nad kolieskom.

Keďže ide o špecializovanú hráčsku myšku, samozrejmosť je podsvietenie RGB. V tomto prípade máte k dispozícii podsvietenie kolieska a zadného kosoštvorcového dizajnového prvku. Pochopiteľne, myš funguje na prvé zapojenie, ale na jej plné využitie treba nainštalovať aplikáciu OMEN Command Center. Pomocou nej možno nastavovať dopodrobna všetky parametre myšky. V časti Osvetlenie si môžete zvlášť vyberať osvetlenie aj svetelné efekty pre koliesko a zadný dizajnový prvok. V časti Priradenie tlačidiel môžete zmeniť funkcie jednotlivých tlačidiel, prípadne si naň nastaviť používateľské makrá. V poslednej časti si môžete podrobne nastaviť všetky parametre myši. Dá sa zmeniť rýchlosť vzorkovania, vzdialenosť zdvihnutia, zrýchlenie, zameriavanie uhlov a môžete si takisto priradiť až 8 úrovní rozlíšenia snímača, ktoré si budete meniť postupne stláčaním tlačidla DPI. Ku každej úrovni bude pritom priradená určitá farba, ktorou sa myš po zmene na túto hodnotu rozsvieti. Aplikácia slúži na ovládanie a nastavenie všetkých zariadení z radu OMEN, takže vždy, keď pripojíte ďalšie takéto zariadenie, automaticky sa pridá aj do aplikácie.

Myš je dodávaná s kvalitným opletaným káblom s dĺžkou až 2 metre. Snímač podporuje rozlíšenie až 16 000 dpi, takže okrem výborného hrania ju môžete dobre využiť aj pri práci v rôznych grafických programoch. Veľmi dobre sa s ňou pracuje a nezaznamenal som žiadne problémy ani výpadky pri akýchkoľvek nastaveniach citlivosti. Pre hráčov bude asi ­zaujímavá aj možnosť pridávania až piatich 5 g závaží.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Možnosti konfigurácie, presnosť, dizajn
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Senzor: OMEN Radar 3, vyvíjaný v spolupráci s PixArt, presnosť sledovania 99 %, DPI 100 – 16 000, sledovacia rýchlosť 400 IPS, konektivita USB, 6 programovateľných tlačidiel, osvetlenie RGB, kompatibilita Win10 a vyššie, rozmery 128 × 74,5 × 41 mm, hmotnosť 0,145 kg, dĺžka kábla 2 m

•  Cena: 45 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať