OPPO vstupuje na slovenský trh s dvomi zaujímavými 5G smartfónmi

0

Aktuálne štvrtý najväčší svetový výrobca smartfónov uviedol na slovenský trh smartfóny OPPO Reno5 5G a OPPO Reno5 Z s podporou 5G sietí veľmi rýchlym nabíjaním a výbornými fotoaparátmi. K dispozícii budú aj true wireless slúchadlá Enco Air a slúchadlá Enco Buds.

OPPO Reno5 5G patrí do vyššej strednej triedy a má osloviť aktívnych používateľov, ktorí od svojho telefónu očakávajú atraktívny dizajn, vysoký výkon, perfektný fotoaparát a ďalšie moderné technológie. Jeho veľmi tenké telo je na zadnej strane opatrené matným povrchom odolným nielen proti poškrabaniu, ale taktiež odtlačkom prstov. Zaoblený displej smartfónu s uhlopriečkou 6,4 palca využíva OLED technológiu a 90Hz obnovovaciu frekvenciu pre plynulé zobrazenie obsahu.

OPPO Reno5 5G má štvornásobný fotoaparát s hlavným snímačom s rozlíšením 64 megapixelov a svetelnosťou f/1,7. Kvalitné selfie zaistí predný fotoaparát s rozlíšením 32 megapixelov. Zatiaľ čo na úpravy selfie fotiek možno využiť technológiu na rozpoznanie tváre a vylepšenie portrétnych snímok, pre hlavný fotoaparát sú k dispozícii funkcie podporované umelou inteligenciou na presvetlenie záberov zadovážených pri nízkom osvetlení či na zvýšenie dynamického rozsahu fotografií.

Videozábery dokáže OPPO Reno5 5G vyrobiť v maximálnom rozlíšení  4K pri 30 snímkach za sekundu a spomalené zábery môžu mať až 240 snímok za sekundu v HD (720p) rozlíšení. Záber hlavnej kamery možno vďaka funkcii DualView kombinovať s obrazom zo selfie kamery na prednej strane smartfónu a to hneď v niekoľkých režimoch. Taktiež na videozábery možno aplikovať efekty na vylepšenie obrazu a k dispozícii sú aj pokročilé funkcie dynamického HDR a technológie AI Highlight Video, ktorá využíva inteligentnú detekciu svetla pre lepšie výsledné videá.

Srdcom smartfónu OPPO Reno5 5G je čipová sada Qualcomm Snapdragon 765G, ktorá okrem vysokého výkonu pre všetky aplikácie aj hry zaisťuje taktiež podporu 5G sietí, aktuálne zavádzaných aj na Slovensku. Hlavnou výhodou 5G je predovšetkým zvýšenie rýchlosti sťahovania dát prostredníctvom mobilnej siete a minimálnej latencie. Čo najrýchlejšia odozva je nutná nie len pre hranie online hier, ale taktiež na plynulé videohovory. Bezpečnosť dát uložených v telefóne zaistí spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov, ktorá je priamo v displeji.

Technológia SuperVOOC 2.0 umožňuje dobíjať batériu smartfónu OPPO Reno5 5G výkonom až 65 wattov. V praxi to znamená, že na úplné nabitie stačí len 37 minút. Inteligentný systém riadi dobíjanie smartfónu aj podľa návykov konkrétnych používateľov. Napríklad pri dobíjaní cez noc sa SuperVOOC 2.0 postará o plné nabitie skôr, než majiteľ telefónu ráno vstane bez toho,  aby sa jeho batéria prebíjala alebo prehrievala.

Smartfón OPPO Reno 5 5G bude dostupný vo farbách Starry Black a Astral Blue za cenu 449 eur. Ako darček ku každému zakúpenému Reno5 5G získate slúchadlá OPPO Enco Air v hodnote 79 eur. Táto akcia bude prebiehať u všetkých oficiálnych predajcov značky počas prvých 14 dní predaja alebo do vypredania zásob.

Smartfón strednej triedy OPPO Reno5 Z je určený pre používateľov, ktorí hľadajú dobre vybavený telefón za dostupnú cenu. Smartfón má dostatočný výkon osemjadrového procesoru s podporou sietí 5G, štvornásobný fotoaparát so 48megapixelovým rozlíšením hlavného snímača a inteligentnou technológiou prejasnenia a vylepšenia snímok aj videí, rovnako ako technológiu rýchleho dobíjania VOOC 4.0.

Fotoaparát smartfónu OPPO Reno5 Z poskytuje vyspelé funkcie pre dynamický bokeh efekt, vylepšenie záberov s pomocou technológie umelej inteligencie, zvýšenie dynamického rozsahu snímok (Live HDR) aj zvýšenie jasu snímok a videí zadovážených za nízkeho osvetlenia (Night Plus a Ultra Night Video). Nechýba ani možnosť kombinovania záberov z hlavnej a selfie kamery.

Vďaka technológii VOOC 4.0 a dobíjaciemu výkonu 30 wattov sa batéria na polovicu kapacity nabije už 20 minút a na plné nabitie stačí 48 minút. Batéria telefónu zvládne bezmála 17 hodín prehrávania videa, 8 hodín hrania online hier alebo cez 35 hodín prehrávania hudby z úložiska smartfónu. Čítačka odtlačkov prstov je aj u tohto modelu zabudovaná priamo v displeji.

PPO Reno5 Z bude v predaji vo farbách Fluid Black a Cosmo Blue za cenu 359 eur.

True wireless slúchadlá Enco Air disponujú technológiou potlačenia šumu počas hovorov aj rýchle dobíjanie batérií slúchadiel. Už behom 10 minút sa slúchadlá nabijú na ďalších 8 hodín počúvania. Spoločne s dobíjacou krabičkou zvládnu až 24 hodín počúvania. Cena 79 eur.

True Wireless slúchadlá OPPO Enco Buds sú odolné voči vode a prachu podľa certifikácie IP54. Nevadí im teda ani dážď, ani pot pri športovaní. Behom 15 minút sa Enco Buds dobíja na 6 hodín počúvania a kapacita ich dobíjacej krabičky je dostatočná k prehrávaniu hudby na dobu 24 hodín. Slúchadlá sa ihneď po vybratí z krabičky automaticky zapnú a cez Bluetooth 5.2 sa prepoja so smartfónom. Nechýba potlačenie šumu pri hovoroch ani dotykové ovládanie. Cena 49 eur

Slúchadlá Enco Buds sú k dispozícii za 49 eur.

Technické špecifikácie

 

OPPO Reno5 5G

OPPO Reno5 Z

Dizajn

Vo variante Astral Blue povrch odolný proti poškrabaniu

a odtlačkom prstov

Starry Black

Astral Blue

Vo variante Cosmo Blue povrch odolný proti poškrabaniu

a odtlačkom prstov

Fluid Black
Cosmo Blue

Procesor a pamäť

Qualcomm Snapdragon 765G 5G

RAM: 8 GB

ROM: 128 GB

MTK Dimensity 800U 5G

RAM: 8 GB

ROM: 128 GB

Operačný systém

Android 11 + ColorOS 11

Android 11 + ColorOS 11

Displej

AMOLED, 6,44“, 1 080 × 2 400 bodov, 410 ppi, 90 Hz, HDR

AMOLED, 6,43“, 1 080 × 2 400 bodov,

409 ppi, 60 Hz

Predný fotoaparát

32Mpx selfie kamera, f/2.4

Smart AI recognition

AI Color Portrait

Dual-view Video

Portrait Beautification Video

AI Highlight Video

Image-clear Engine

16Mpx selfie kamera, f/2.4

Smart AI recognition

AI Color Portrait

Dual-view Video

Portrait Beautification Video

AI Highlight Video

Image-clear Engine

Zadný fotoaparát

64Mpx + 8Mpx + 2Mpx + 2Mpx

f/1.7, f/2.2, f/2.4, f/2.4

Ultra Night Mode

Ultra Dark Mode

AI Scene Enhancement

Night Flare Portrait

Video Bokeh

Video Beautification

Ultra Steady Video

48Mpx + 8Mpx + 2Mpx + 2Mpx

f/1.7, f/2.2, f/2.4, f/2.4

Ultra Night Video

HDR Video

Focus Lock

Dual-View Video

Dymanic Bokeh

AI Scene Enhancement

Night Plus

Mobilné siete

GSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G / dual SIM

GSM, CDMA, HSPA, LTE, 5G / dual SIM

Rozmery

a hmotnosť

73,4 × 159,1 × 7,9 mm, 180 g

160,1 × 73,4 × 7,8 mm, 173 g

Batéria

4 300 mAh, SuperVOOC 2.0 (65 W)

4 310 mAh (typical value), VOOC 4.0 (30 W)

Konektivita

802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, USB-C (2.0)

802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1,

USB-C (2.0)

GPS

A-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS

A-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS

Odolnosť proti vode a prachu

IP52

IPX2

Ďalšia výbava

NFC, senzor odtlačkov prstov v displeji, Dolby Atmos

NFC, senzor odtlačkov prstov v displeji

Cena

449 eur

359 eur

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať