SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Objavte kúzlo fotografie: HONOR mení budúcnosť fotografie smartfónov s fotoaparátom AI Pro-Grade Falcon Camera

Tlačové správy
0

Dopyt po bez-zrkadlovkách raketovo stúpa vďaka ich neodolateľným funkciám, ktoré priťahujú fotografov všetkých úrovní. V posledných rokoch prechádza segment bez-zrkadlových fotoaparátov neustálymi hardvérovými aktualizáciami, vďaka ktorým je veľmi obľúbený u milovníkov fotografie. Jedným z hlavných vylepšení je schopnosť posúvať hranice toho, ako rýchlo uzávierka funguje. Vylepšením mechanizmu uzávierky boli výrobcovia schopní ponúknuť ešte vyššie časy uzávierky, čo umožnilo bez-zrkadlovým fotoaparátom zachytiť snímky v rýchlom slede za sebou, aby sa zdalo, že zastavia rýchlo sa pohybujúce objekty a znížia rozmazanie pohybu. To je výhoda pri fotografovaní športu, voľne žijúcich živočíchov a všetkých udalostí, kde je kľúčové zachytenie rýchlych okamihov.

AMD_022024

V reakcii na rastúcu popularitu športovej fotografie a rastúci význam umelej inteligencie (AI) výrobcovia smartfónov tiež vynakladajú veľké úsilie na zlepšenie rýchlosti snímania a jasnosti obrazu. V nadväznosti na tento trend začala spoločnosť HONOR proaktívne pracovať na tom, aby sa stala lídrom v oblasti inovácií fotoaparátov. Prostredníctvom integrácie technológie AI do fotoaparátov v telefónoch a významných vylepšení hardvéru aj softvéru si HONOR kladie za cieľ ponúkať profesionálne fotografické funkcie v smartfónoch, ktoré užívateľom umožňujú zachytiť vzrušujúce športové okamihy s výnimočnou ostrosťou a zvečniť prchavé okamihy v mimoriadnych detailoch.

Séria HONOR Magic6 je vybavená kamerovým systémom Pro Grade Falcon Camera System poháňaným umelou inteligenciou a prináša profesionálne výsledky. Stelesňuje neúprosný záväzok spoločnosti HONOR poskytovať vynikajúcu kvalitu fotografií. Je vybavený výnimočným 180MP periskopickým teleobjektívom a množstvom priekopníckych funkcií, ako je prispôsobený snímač HDR s ultra vysokým dynamickým rozsahom a ultra veľkou variabilnou clonou. Na uvoľnenie plného potenciálu kamerového systému využíva HONOR technológiu umelej inteligencie na poskytnutie výnimočného zážitku z fotografovania. Vďaka prelomovým inováciám vo funkcii snímania pohybu HONOR AI umožňuje séria HONOR Magic6 svojim používateľom zachytiť úžasné momentky.

Bezprecedentná rýchlosť: HONOR Falcon Camera posúva systém na profesionálnu úroveň

Systém HONOR Falcon Camera, ktorý bol prvýkrát predstavený v sérii HONOR Magic5, bol dôkladne optimalizovaný tak, aby poskytoval špičkový fotografický výkon. To kladie silný základ pre sériu HONOR Magic6, ktorá je vybavená vylepšenou verziou systému Falcon Camera, takzvaným Pro-grade. Spolu s vylepšeniami dynamického rozsahu, citlivosti na svetlo, zväčšenia a dynamického zobrazenia posúva rad HONOR Magic6 rýchlosť snímania na novú úroveň. S pohonom SMA (Shape Memory Alloy), ktorý kombinuje automatické zaostrovanie (AF) a optickú stabilizáciu obrazu (OIS), ponúka tento systém špičkové rýchlosti zaostrovania aj pre tie najzložitejšie scenáre snímania. V kombinácii s ďalšími vylepšeniami algoritmu a systému Falcon Camera je HONOR Magic6 Pro všestranným a spoľahlivým nástrojom pre vysokorýchlostné snímanie, či už z hľadiska rýchlosti uzávierky alebo spracovania obrazu. Táto evolúcia vytvorila jedinečný zážitok z natáčania, ktorý vám umožní zachytiť samotnú podstatu prchavých okamihov pri rôznych ohniskových vzdialenostiach a bez námahy zachytiť rôzne scény.

Fotografujte ako profesionál: algoritmus športových portrétov ponúka zážitok porovnateľný s profesionálnym fotoaparátom

Úplne nový HONOR Magic6 Pro je vybavený algoritmom športových portrétov, ktorý uľahčuje snímanie portrétov s prirodzeným efektom „bokeh“, dokonca aj s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi, pre výsledky porovnateľné s optickým objektívom. Algoritmus pracuje na pozadí, aby umožnil fotoaparátu zachytiť viac snímok, ktoré sa potom spoja do jedného obrazu, čím sa efektívne optimalizujú snímky objektu a pozadia. Vďaka rýchlemu a presnému zaostrovaniu a detekcii pohybu dokáže algoritmus zachytiť pohyblivý portrét v dokonalých detailoch. Odhad binokulárnej hĺbky a segmentácia športových portrétov vám umožňujú presne nastaviť prirodzené „bokeh“ pozadie pomocou širokouhlých objektívov a teleobjektívov súčasne. Nakoniec je obraz kalibrovaný a niekoľko rôznych záberov je spojených dokopy, aby poskytli realistické informácie o svetle a tieni a presne zachytili vzťahy medzi objektmi z hľadiska hĺbky ostrosti. Takže získate zo svojho smartfónu profesionálne vyzerajúci výsledok bez kompromisov v detailoch, rýchlosti a efektu „bokeh“.

Na ceste k jasnejším fotografiám: HONOR preberá kormidlo so systémom teleobjektívov

Profesionálni športoví fotografi väčšinou používajú teleobjektívy, pretože im umožňujú ponúknuť pohľad zblízka, čo je rozhodujúce pri fotografovaní športových podujatí na veľkých štadiónoch. Týmto fotografom sa páči najmä rozsah zoomu 2,5× – 10× (čo zodpovedá ohniskovej vzdialenosti od 68 mm do 270 mm). Tento rozsah prispieva k lepšej kompozícii obrazu, pretože umožňuje fotografom nastaviť ohniskovú vzdialenosť tak, aby mohli dokonale zarámovať a zachytiť kľúčové momenty na rôzne vzdialenosti. Flexibilita tejto metódy snímania ponúka ideálnu rovnováhu medzi snímaním detailných záberov a širšími fotografiami, ktoré dodávajú kontext dokumentovanej akcii. Tieto úrovne zoomu tiež pomáhajú minimalizovať skreslenie obrazu, ktoré so sebou prinášajú širšie uhly, čím zabezpečujú presné zobrazenie objektov a ich okolia bez nežiaduceho vizuálneho zakrivenia.

Spoločnosť HONOR sa pustila do významných vylepšení svojich teleobjektívov, aby ponúkla funkcie športovej fotografie na profesionálnej úrovni aj vo svojich smartfónoch. Séria HONOR Magic6 je vybavená výnimočným 180MP periskopickým teleobjektívom, clonou f/2.6 a 1/1,49-palcovým teleobjektívom, ktorý je najväčší vo svojom odbore. Vďaka tomu ponúka 400% zlepšenie svojej schopnosti zachytiť svetlo v porovnaní s vlajkovými loďami iných hráčov na trhu, čo vám umožní fotografovať vzdialené objekty s extrémnou vernosťou. Snímač fotoaparátu môže tiež skombinovať 16 pixelov zachytávajúcich svetlo do jedného väčšieho, aby poskytol pixely ekvivalentné veľkosti 2,24 μm,[1]. To vám umožní robiť žiarivé a živé fotografie aj v náročných svetelných podmienkach. Podobne spoločnosť Canon neustále inovuje svoje bez-zrkadlové fotoaparáty so špeciálnym zameraním na pokročilé systémy automatického zaostrovania, ktoré dokonale sledujú objekt a zabezpečujú presné a rýchle zaostrovanie aj na pohybujúce sa ciele. Spoločnosť Canon okrem toho rozšírila svoj sortiment teleobjektívov, aby fotografom umožnila zachytiť vzdialené objekty mimoriadne podrobne s výnimočnými detailmi, čo je užitočné najmä pre športových fotografov pracujúcich v náročných podmienkach. Značka HONOR sa vydala podobnou cestou a v nadväznosti na úspech v segmente profesionálnych fotoaparátov sa snaží ponúknuť vo svojich produktoch podobné výsledky, aké možno získať z fotoaparátov bez zrkadla.

Okrem funkcií priblíženia podporuje teleobjektív aj 2,5× optický zoom, 5×/10× zoom na snímači a 100× super rozlíšenie. Používatelia môžu zachytiť objekty z blízka aj z diaľky s extrémnou presnosťou pri zachovaní výnimočnej ostrosti, jasnosti a hĺbky v každom zábere. Či už fotíte malé detaily alebo rozsiahle scény, teleobjektív HONOR zaisťuje výnimočnú kvalitu obrazu aj pri najvyšších úrovniach zväčšenia. Výnimočný systém teleobjektívov HONOR umožňuje užívateľom svojich telefónov naplno využívať výhody optického zoomu a zachytiť mimoriadne snímky v akomkoľvek scenári fotenia bez ohľadu na úroveň zložitosti.

Nebojíme sa svetla: prvý na mieru prispôsobený HDR snímač s ultra vysokým dynamickým rozsahom na trhu

Spoločnosť HONOR, ktorá sa zaviazala vyvíjať kamery, ktoré vynikajú pri zachytávaní najmenších detailov a súhre svetla v rôznych svetelných podmienkach, predstavuje prvý prispôsobený snímač HDR s ultra vysokým dynamickým rozsahom. Vďaka výnimočnému 1/1,3-palcovému HDR snímaču ponúka séria HONOR Magic6 výnimočné 800% zlepšenie dynamického rozsahu.[2] Toto výrazné vylepšenie zaisťuje väčšiu presnosť farieb a jas, najmä pre objekty pri silnom osvetlení. Používatelia môžu bez námahy zachytiť mimoriadne detaily a dokonale zachytiť svetlo pre výnimočné výsledky snímania.

HONOR posúva kvalitu obrazu HDR na novú úroveň vďaka svojej prelomovej technológii High Dynamic Range Imaging Enhancement (*vylepšenia zobrazovania s vysokým dynamickým rozsahom) s vlastným algoritmom automatickej expozície (AE). Táto funkcia umožňuje bezproblémový prechod medzi stupňami HDR, čo uľahčuje zvládnutie prechodov z jasne osvetlených vonkajších scén do tmavších interiérov, ako aj náhlych zmien svetelných podmienok. Vďaka tomuto pokročilému algoritmu séria HONOR Magic6 zaisťuje, že užívatelia môžu fotografovať s optimálnou expozíciou a živými detailmi bez ohľadu na svetelné podmienky.

V reakcii na komentáre užívateľov týkajúce sa obmedzenej podpory HDR v náhľade fotografií, pri videu, v režime sériového snímania a vysokorýchlostnom fotení ponúka séria HONOR Magic6 dvojsnímkovú podporu HDR a komplexnú transformáciu HDR vo všetkých cestách spracovania obrazu, čo zaisťuje, že užívatelia môžu zachytiť vyváženejšie a vizuálne príťažlivejšie fotografie s ohromujúcim svetlom a tieňom. Séria HONOR Magic6 navyše zapája kontrolu nad HDR svetlom a tieňmi do procesu fotenia, aby užívatelia mohli jednoduchšie zachytiť fotografie s ohromujúcimi siluetami.

Maximálna kontrola nad svetlom: najväčšia variabilná clona v odvetví 

S cieľom prekonať komplikácie spojené so zachytením atmosférických javov a umožniť rozmazanie pozadia na fotografiách, čo si vyžaduje vysoko variabilnú clonu, HONOR predstavuje ultra veľkú variabilnú clonu v profesionálnom fotoaparáte Pro-grade Falcon Camera s iinteligentným systémom, ktorý automaticky upravuje clonu počas bežného fotenia a zároveň umožňuje manuálne prepínanie clony medzi f/1.4 a f/2.0 v profesionálnom režime. Táto inovatívna funkcia dáva používateľom flexibilitu pri úprave hĺbky ostrosti podľa ich vkusu a zároveň zachytáva o neuveriteľných 22% viac svetla ako objektív IMX989 F1.9 s 1-palcovým snímačom.

V portrétnom režime a v prostredí so slabým osvetlením sa clona bez problémov prepne na f/1,4, čím ponúka mimoriadne zvýšenie snímania svetla o 104%,[3] čo umožňuje sérii HONOR Magic6 dosiahnuť efekt rozmazaného pozadia, ktorý je porovnateľný s bez-zrkadlovkami. Vďaka možnosti výberu medzi dvoma clonami môžu užívatelia prepínať medzi fotografovaním s prirodzeným efektom „bokeh“ a ostrejšími fotografiami, ktoré zachytávajú objekt a pozadie s väčšími detailmi.

Inteligentnejšie #sportografie: snímanie pohybu s umelou inteligenciou vo všetkých situáciách

V snahe čo najlepšie využiť možnosti umelej inteligencie v zariadení výskumný a vývojový tím spoločnosti HONOR ďalej upravuje a optimalizuje algoritmus sledovania pohybu, aby ponúkol ešte viac možností. Séria HONOR Magic6 ponúka vylepšenú verziu systému snímania pohybu HONOR AI, ktorý posúva hranice fotografie. Táto pokročilá technológia prekonáva obmedzenia svojho predchodcu, ktorý sa spoliehal na 270 000 obrázkov, na ktorých umelá inteligencia trénovala, ako identifikovať skoky, chôdzu a beh. Modernizovaná verzia používa obrovskú sadu 8 000 000 obrázkov pokrývajúcich 10 rôznych scenárov, vďaka čomu je výsledná AI ešte inteligentnejšia. Výsledkom je, že kamera dokáže zachytiť mnoho rôznych druhov športov, nielen strečing, chôdzu a beh – pokryje až 10 rôznych typov bežných športov. Či už chcete fotografovať striekajúcu vodu, elegantné tanečné pohyby, vzrušujúcu akciu bojových umení alebo bleskový útok v šermiarstve, fotoaparát ponúka pozoruhodnú presnosť pri inteligentnej identifikácii a sledovaní rôznych typov pohybov, aby vám umožnil zvečniť rozhodujúce momenty. Zachytením každého jedinečného pohybu v ohromujúcich detailoch tak môžete dokumentovať svoj životný štýl a vytvoriť ohromujúci vizuálny katalóg najlepších okamihov života.

Aby spoločnosť HONOR potvrdila svoj záväzok zachytiť všetku krásu športovej fotografie, úzko spolupracuje s elitnou šermiarkou Céciliou Berder a britskou spoločnosťou Tyson, ktorá sa špecializuje na takzvané „bullet time“  fotografie. Spoločnosť HONOR natočila krátke filmovo pôsobiace video s modelom HONOR Magic6 Pro, ktoré nádherne zachytilo umenie športového šermu. Toto video sa zameriava na neuveriteľnú rýchlosť pohybov v šerme a ukazuje výnimočnú schopnosť umelej inteligencie systému HONOR Falcon Camera zachytiť pohyby, ktoré môžu byť rovnako rýchle ako vystrelený náboj alebo zrýchľujúce auto. Majstrovským zachytením bleskových pohybov šermiarstva v ohromujúcich detailoch, vrátane špičky šable, ktorá je jedným z najrýchlejšie sa pohybujúcich objektov v športe, video demonštruje výnimočnú schopnosť série HONOR Magic6 zvečniť tieto intenzívne okamihy. Vďaka špičkovej technológii HONOR môžu užívatelia zachytiť a zvečniť prchavé športové okamihy s bezprecedentnou presnosťou a jasnosťou, čím posunú svoje športové fotografie na ďalšiu úroveň.

Súhrn

"HONOR posúva hranice inovácií vo fotografovaní smartfónov, aby užívateľom ponúkol najlepší zážitok vo svojej triede. Veríme, že ďalším veľkým trendom vo fotografovaní smartfónmi je športová fotografia a náš pokrok a ambície v oblasti športovej fotografie poháňanej umelou inteligenciou predstavujú významný skok vpred, ktorý umožní našim užívateľom fotografovať so svojimi telefónmi ako profesionáli," povedal Dr. Weilung Chou, odborník na technickú fotografiu v spoločnosti HONOR Device Co., Ltd.

Vďaka ideálnej kombinácii špičkových hardvérových a softvérových riešení, ako je systém Pro Grade Falcon Camera s umelou inteligenciou, sa HONOR snaží posúvať hranice technológie a nasadzovať nové inovácie na zvýšenie latky v tomto odvetví. Séria HONOR Magic6 je toho dôkazom a ponúka výnimočné fotografie, ktoré upevňujú pozíciu značky HONOR ako priekopníka v neustále sa vyvíjajúcej oblasti fotografie smartfónov.

Viac informácií o sérii HONOR Magic6 nájdete na oficiálnej stránke MWC v Barcelone: https://www.hihonor.com/sk/events/honor-mwc/,

Viac informácií o značke HONOR nájdete na oficiálnych stránkach: www.hihonor.com/sk/ a na slovenskom e-shope www.honorslovensko.sk

O spoločnosti HONOR

HONOR je popredným svetovým dodávateľom inteligentných zariadení. Jej cieľom je stať sa globálnou ikonickou technologickou značkou a vytvoriť nový inteligentný svet pre každého prostredníctvom svojich výkonných produktov a služieb. S neochvejným zameraním na výskum a vývoj sa snaží vyvíjať technológie, ktoré umožňujú ľuďom na celom svete ísť ďalej a dávajú im slobodu dosiahnuť a urobiť viac. HONOR ponúka rad vysoko kvalitných smartfónov, tabletov, notebookov a nositeľných zariadení, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a umožňujú ľuďom stať sa lepšou verziou samých seba so svojím portfóliom inovatívnych, prémiových a spoľahlivých produktov.

Sledujte HONOR na sociálnych sieťach:

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

 

[1] Údaje z laboratórií HONOR.

[2] Údaje z laboratórií HONOR.

[3] Údaje z laboratórií HONOR.

Zobrazit Galériu

HONOR

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať