SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

OnRobot predstavuje nové produkty: uchopovače Gecko SP a VGC10

Tlačové správy
0

Spoločnosť OnRobot, vedúci poskytovateľ inovatívnych koncových nástrojov pre kolaboratívne roboty, uviedla na trh dva nové produkty: adhezívny uchopovač Gecko Single Pad (SP) a podtlakový uchopovač VGC10. Oba koncové nástroje, ktoré vychádzajú z už existujúcich väčších modelov, sú určené predovšetkým do menších a stiesnenejších výrobných priestorov.

OnRobot Gecko SP je kompaktná verzia inovatívneho uchopovača Gecko, ktorý využíva efekt van der Waalsových síl, avšak s menším pôdorysom pre prácu v stiesnených priestoroch. Uchopovač Gecko SP je dostupný v troch veľkostiach – SP1, SP3 a SP5 – podľa nosnosti v kilogramoch. Je schopný zdvíhať ploché, hladké, lesklé a perforované objekty. Vzhľadom na to, že nezanecháva žiadne odtlačky na ich povrchu, firmy môžu z výrobného procesu vynechať fázu čistenia, čo šetrí čas a zvyšuje výkon výrobnej linky. Medzi predmety, s ktorými dokáže manipulovať, patria aj perforované súčasti ako tlačené spoje, hliníkové mriežky či hlavové tesnenia, ktoré sa nedajú uchopiť podtlakovými uchopovačmi.

Hlavné vlastnosti Gecko SP:

 • Kompaktný, ľahký a flexibilný
 • Dostupný v nosnostiach 1 kg, 3 kg a 5 kg
 • Žiadne externé elektrické vedenie či prívod vzduchu
 • Žiadne či minimálne požiadavky na programovanie
 • Žiadne odtlačky od úchopu na lesklom povrchu
 • Spoľahlivý úchop perforovaných predmetov

OnRobot VGC10 je postavený na oceňovanom vákuovom uchopovači VG10, pričom model VGC10 je menší a ľahší. Ponúka rovnakú nosnosť - až 15 kg a je preto ideálny do stiesneného prostredia či na menšie robotické ramená. So svojimi kompaktnými rozmermi a centrálnym vzduchovým kanálom dokáže VGC10 uchopiť a premiestniť malé či komplikovane tvarované produkty ale aj ľahko dosiahne do úzkych medzier či otvorov. Zároveň sa dá použiť na manipuláciu s ťažkými doskami z kovu či skla. Dva nezávisle riadené vzduchové kanály umožňujú zákazníkom využiť VGC10 ako duálny uchopovač, ktorý v rovnaký okamih uchopí jeden a pustí druhý predmet, alebo ako spoločný kanál pre výkonnejší úchop.

Hlavné vlastnosti VGC10:

 • Kompaktný, ľahký a výkonný
 • Vymeniteľné a nastaviteľné ramená
 • Konfigurovateľné prísavky
 • nosnosť 15 kg pri vlastnej hmotnosti 0,814 kg
 • Pôdorys: 100 mm × 100 mm
 • 2 nezávislé vzduchové kanály na duálny úchop
 • Zabudovaná elektrická pumpa
 • Bez potreby externého prívodu vzduchu

Vďaka plne integrovanému softvéru postavenému na nedávno uvedenej platforme One System Solution môžu zákazníci oba uchopovače veľmi jednoducho a rýchlo nasadiť a sprevádzkovať na rameno akéhokoľvek hlavného dodávateľa kolaboratívnych a ľahkých priemyselných robotov na trhu. Spolu s možnosťou rýchleho prenastavenia na novú aplikáciu tak poskytujú maximálnu flexibilitu a schopnosť promptne reagovať na požiadavky zákazníkov.

„Naša unikátna technológia Gecko dokáže automatizovať procesy, ktoré žiadny iný uchopovač nedokáže a uvedením kompaktnejšieho modelu rozširujeme dostupnosť tejto technológie väčšiemu počtu zákazníkov a pre ešte viac aplikácií,“ povedal Enrico Krog Iversen, CEO spoločnosti OnRobot. „Taktiež sme vypočuli dopyt našich zákazníkov aj v prípade podtlakových uchopovačov a prinášame na trh kompaktnejšie a konfigurovateľnejšie verzie.”

Zobrazit Galériu

OnRobot

Všetky autorove články
Gecko Single Pad VGC10 robot OnRobot

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať