SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Panasonic TX-65LZ2000E / Kráľ farieb

0

Panasonic sa dlhodobo so svojimi vrcholovými modelmi televízorov OLED drží na špici vďaka perfektne vyladeným farbám a výbornému zvuku. Je pravda, že to má v konkurencii čoraz ťažšie, hlavne odvtedy, čo Samsung a Sony uviedli prvé modely s QD OLED displejmi. Napriek tomu však Pana­sonic nezaváhal a vrcholový model Panasonic TX-65LZ2000E si v našich testoch svoju prvú priečku v OLED TV aj tentoraz obhájil. Podarilo sa mu to vďaka najpresnejšiemu obrazu spomedzi všetkých televízorov OLED, ktoré sme testovali, spolu s najlepšou kvalitou zvuku vo svojej triede vďaka novému vstavanému systému priestorového zvuku s unikátnou možnosťou smerovania zvuku ku konkrétnemu divákovi. Je to výborná voľba aj pre hráčov hier novej generácie, keďže dva zo štyroch portov HDMI podporujú rozlíšenie 4K/120 Hz a VRR a ovládací panel hier od spoločnosti Panasonic poskytuje jednoduchý prístup ku kľúčovým herným funkciám a informáciám.

SAMSUNG_032023_M Advertisement

Panasonic LZ2000 je vlajková loď v rade OLED 2022 spoločnosti Panasonic a dodáva sa v troch veľkostiach: 55", 65", ktorú som dostal na test, a 77" Cinema Size. O pohon sa stará modernizovaný procesor HCX Pro AI spoločnosti Panasonic a televízor je vybavený najvyššou verziou panela OLED Master OLED Pro s rozlíšením 4K (3840 × 2160), ktorý pracuje s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a vďaka inštalácii panela na kovovej platni má zabezpečené dobré chladenie, aby mohol dosahovať vysoký jas. Procesor so vstavanou umelou inteligenciou dokáže prispôsobovať obraz svetelným podmienkam okolia, a to nie iba jasom, ale aj teplotou farieb, a zobrazovanému obsahu. TV podporuje aj adaptívny kalibrovaný režim Netflix na maximálnu vernosť zobrazenia farieb na tejto platforme. Už tradične je k dispozícii podpora HDR formátov HLG, HDR10, HDR10+ Adaptive a Dolby Vision IQ a podporovaný je aj objektový zvukový formát Dolby Atmos.

Ak porovnávame kvalitu obrazu so súčasným najväčším rivalom QD-OLED Samsung S95B, LZ2000 nedosahuje taký jas, ale je blízko, a zatiaľ čo S95B sa aktívne snaží zvýrazniť každú scénu spôsobom, ktorý je síce vizuálne zaujímavý, ale nie vždy ideálny, Panasonic ponúka konzistenciu, ktorá je menej dramatická, ale v niektorých ohľadoch príťažlivejšia. Ponúka takisto viac detailov v tieňoch bez toho, aby obetoval hĺbku čiernej alebo vyvolal dojem, že do popredia vyťahuje prvky, ktoré nemajú byť viditeľné. Televízor zobrazí množstvo jemných detailov a napriek o niečo menej ostrému prístupu má obraz stále vynikajúcu hĺbku. Spracovanie pohybu je vynikajúce, najmä pri nastavení funkcie Intelligent Frame Creation na minimum. Táto funkcia len jemne vyhladzuje ruchy bez toho, aby pridávala nereálnosť ľudskému pohybu alebo trblietanie rýchlo sa pohybujúcich objektov. Vynikajúci je aj upscaler, ktorý pracuje veľmi precízne.

O zvuk sa stará integrovaný systém 360° Soundscape Pro s výkonom 160 W od spoločnosti Panasonic, ktorý vyladila firma Technics. Systém obsahuje v prednej časti zvukový projektor, ktorý pozostáva z 15 reproduktorov s celkovým výkonom 80 W, dvoch bočných, dvoch vrchných kanálov s výkonom po 15 W a subwoofera s pasívnym žiaričom s výkonom 20 W. Systém umožňuje automatickú kalibráciu miestnosti pomocou diaľkového ovládača a poskytuje veľmi pôsobivý priestorový zvuk, s ktorým prekonáva aj Philips OLED937. Vďaka zvukovému projektoru si tiež môžete nastaviť presné miesto, kde sedíte, aby bol zvuk smerovaný iba k vám a nerušil ostatných členov domácnosti. Je to veľmi pôsobivá funkcia a pracuje výborne. Samozrejme, zvuk počujete aj inde v miestnosti, ale oveľa slabšie ako na nastavenom mieste. 

Televízor obsahuje najnovšiu verziu Panasonic Smart TV OS My Home Screen 7.0, ktorý podporuje väčšinu hlavných streamovacích služieb. Ten predstavuje u výrobcu významný pokrok v oblasti ovládania, ktoré používateľom umožňuje prístup ku všetkým súvisiacim nastaveniam prostredníctvom rýchlej ponuky. Škoda len, že ovládač nie je podsvietený a je, mierne povedané, „pretlačidlovaný“. Na druhej strane sa s ním dobre pracuje, ale za celý čas testovania som využíval iba niekoľko tlačidiel. Televízor obsahuje aj originálny Panasonic Penta Tuner, ktorý poskytuje päť rôznych možností na pokročilý príjem vysielania DVB-C (káblový príjem), DVB-S (cez satelit), DVB-T (tradičná vonkajšia/vnútorná anténa), TV cez IP a IPTV, ktorá nevyžaduje server.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Presnosť farieb, podpora formátov HDR, kvalita spracovania obrazu, herné módy, kvalita zvuku
- Len dva porty HDMI 2.1, menej prehľadný ovládač

PARAMETRE:

• Typ panela: Master OLED Pro, rozlíšenie: 3840 × 2160, obnovovacia frekvencia: 120 Hz, formáty HDR: HLG, HDR10, HDR10+ Adaptive, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, 360° Soundscape Pro, vstupy HDMI: 2× HDMI 2.1, 2× HDMI 2.0b, kompatibilita s Freeview Play, tunery: 1× Penta Tuner, herné funkcie: automatický režim s nízkou latenciou (ALLM), herný režim Extreme s ovládacou doskou hry, bezdrôtové pripojenie: Wi-Fi 5 (802.11ac), bluetooth, vstavaný Asistent Google, Amazon Alexa, inteligentná platforma: my Home Screen 7.0

• Cena: 3299 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať