SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Pandžáb blokuje SIM karty v mobiloch občanov, ktorí odmietajú očkovanie proti covidu

Bezpečnosť
7

Vláda pakistanskej provincie Pandžáb vyhlásila, že občania, ktorí sa nechcú dať zaočkovať  proti covidu, riskujú stratu prístupu k mobilným službám. Informáciu najprv priniesli miestne médiá a neskôr ju potvrdil aj zdravotnícky úrad v Pandžábe. „Mobilné SIM karty ľudí, ktorí sa nedajú očkovať, môžu byť zablokované, rozhodlo sa o tom na rokovaní vlády pod predsedníctvom ministerky zdravotníctva Dr. Yasmin Rašídovej,“ uviedla vláda Pandžábu v tweete.

Doteraz bolo v Pakistane podaných viac ako 10,5 milióna dávok vakcíny na COVID-19, ale pakistanská vláda dúfa, že do júna 2022 sa tento počet zvýši až na 100 miliónov. Vláda v Pandžábe by však nebola prvou vládou, ktorá uvažovala o kreatívnych spôsoboch, ako prinútiť občanov, dať sa zaočkovať proti COVID-19. Začiatkom tohto mesiaca sa vláda Spojených štátov spojila s výrobcom piva Anheusar-Busch, aby pivom zadarmo motivovali Američanov nechať sa zaočkovať.

Predplatné NEXTECH 2021

Zdroj: zdnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

sami reakcia na: Pandžáb blokuje SIM karty v mobiloch občanov, ktorí odmietajú očkovanie proti covidu

21.6.2021 21:06
sami si seru do vlastneho hniezda. A to som si vsimol v kazdom odvetvi. Vraj zakazu pristup. Nech si zakazu, vsak tym stratia zakaznikov. Sami sa znicia. Nepotrebujem SIM kartu, staci mi wifina. Zavolam cez net. Niektore firmy si to zacinaju vsimat, preto aj uvolnuju regule. Zaockovani vyhynu a zostanu len nezaockovani a ti si dobre budu pamatat vycinatie tychto firiem a vlad...skoncia na skladke...
Reagovať

A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: Pandžáb blokuje SIM karty v mobiloch občanov, ktorí odmietajú očkovanie proti covidu

18.6.2021 12:06
Co keby ich niekto zazaloval na sude? Pre formy otroctva? Je jasne, ze astra zeneca sposobuje trombozu a pfizer zapal srdcoveho svalu. A oni sa len obavaju o svoje zivoty. Takto ich nutit je hlupost. Hlupi Americania im na to skocia, ze za jedno pivo aj zivot :D No, ale ich oserinkali!
Reagovať

RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily?

18.6.2021 12:06
Pišete to ako keby tie nežiaduce učinky boli u každeho, moc čitate na fb kadejake konšpiračne bludy
odporučam prečitať si pribalovy letak len k takemu ibuprofenu a uvidite čo sa tam piše ake nežiaduce učinky pomaly až po smrtelne stavy a s tym nema nikto problem každy to je ako lentilky.
Reagovať

RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily?

18.6.2021 13:06
Hahaha, kospiracne bludy?
Tebe odporucam precitat si oficialne statistiky.
Reagovať

RE: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily?

21.6.2021 21:06
debilko, nepoznam cloveka co zomrel na Covid, ale poznam tucty co zomreli po ockovani. A pekne to narasta. Ockovanie ma 2 roky na znicenie imunity. Covid je obycajna chripka, z ktorej spravili politicku zbran a ak tomu neverite ste hlupaci a ludstvu nepomoze nic. Sami sa hlupaci odstrania ockovanim a zostanu ludia, co su schopny sa postavit hlupakom v politike. Verim tomu, ze Matovic a Heger skoncia ako Tiso. Karty sa obratia...

RE: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily?

18.6.2021 14:06
a ja zas odporučam oficialne štatistiky umrti na covid a potom to porvnajte čo je mnešie zlo, nežijeme v idealnom svete ale treba si vyberat rozumnejšie riešenia.

RE: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily? reakcia na: RE: RE: A nie je to forma otroctva, takto vypinat mobily?

18.6.2021 14:06
Keby sa ludia riadili tvojou logikou, uz by sme davno neexistovali. Vymreli by sme davno. Teba fakty nezaujimaju, iba bulvar. Nerozumies statistikam a prekladas si ich vyznam opacne ako ukazuju cisla. Nevies ani pochopit a pouzit statistiku. Ake je tvoje IQ a znamky z matiky v skole si mal?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať