SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Philips 65PUS8818/12: Na filmy aj na hry

0

Značka Philips má vo svojom port­fóliu pomerne širokú ponuku televízorov vo viacerých kategóriách. Aby to zákazníci s ich výberom mali jednoduchšie, je tu séria The One, ktorá ponúka všetko potrebné za prístupnú cenu. Ide o modely prispôsobené pre rôzne potreby – od sledovania filmov cez streamovanie TV po hranie hier. Model 65PUS8818/12 prichádza s elegantným minimalistickým dizajnom so stojanom s obdĺžnikovou základňou a jednou centrálnou nohou, ktorá umožňuje otáčanie do strán na jednoduchšie nastavenie. Televízor oproti starším modelom už využíva nový OS Google TV. Ten ponúka viac možností personalizácie a prepracovanú hlavnú obrazovku s rázcestníkom na vaše sledované programy. Zostala však aj možnosť voľby služieb podľa aplikácií. Personalizácia odporúčaní však nie vždy zodpovedá používateľovým preferenciám a niektoré predinštalované služby sa zobrazujú, aj keď ich nevyužívate. To je však vec Google TV, nie samotného televízora.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Novinka svojou výbavou uspokojí filmových nadšencov aj hráčov. Nájdete tu dvojicu portov HDMI 2.1 s podporou technológií VRR, ALLM, 4K120p, G-Sync aj AMD FreeSync Premium. Panel vďaka týmto technológiám pracuje s latenciou 15,9 ms, čo je pre hráčov zaujímavá správa. Televízor je vybavený trojstranným systémom Ambilight, ktorý opticky rozširuje plochu obrazu. Pri hraní tak máte ešte pohlcujúcejší zážitok. Navyše veľa hráčov je zvyknutých hrať v úplne tmavej miestnosti, čo určite neprospieva zraku. Ambilight poskytuje dodatočné osvetlenie pozadia, takže zrak je menej zaťažovaný. To, samozrejme, platí aj pri sledovaní filmu. Funkcie systému možno pomerne široko nastavovať a okrem synchronizácie s obrazom môžete zvoliť niektorý z ďalších režimov, či už synchronizáciu so zvukom, disko režim, alebo stále podsvietenie v rôznych farbách. Podsvietenie okrem toho spolupracuje s rôznymi svietidlami systému Hue alebo reproduktormi so vstavaným systémom Ambilight. Vďaka tomu môžete zážitok zo sledovania preniesť do celej miestnosti. Medzi prípojnými miestami nájdete okrem spomínanej dvojice HDMI 2.1 aj dva porty HDMI 2.0, dva porty USB, digitálny zvukový výstup, slot na kartu SD či eternet. Bezdrôtové pripojenie zabezpečuje bluetooth 5.0 a dvojpásmová Wi-Fi 802.11 ac s 2×2 MIMO.

Na pripojenie reproduktorov DTS-Play-Fi máte k dispozícii jednoduchý a rýchly proces párovania. Vďaka technológii bluetooth môžete zabezpečiť pripojenie rôznych zariadení. Použitie slotu na karty SD je trochu neštandardné, ale veľmi dobre sa môže hodiť napríklad fotografom či kameramanom na kontrolu nasnímaného materiálu. Pre tých, ktorí chcú využiť možnosti nahrávania na externé úložiská, je to zasa dobrá alternatíva k USB kľúčom. Port USB 3.0 poslúži na pripojenie rýchlych externých úložísk.

Televízor môže pracovať v rozlíšení 4K obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čo je užitočné pre sledovanie športových udalostí alebo hranie videohier. Philips PUS8818/12 je vybavený 4K displejom s podporou formátov HDR10+, Dolby Vision a HLG. Novinkou je nasadenie podsvietenia Micro Dimming Pro, ktoré umožňuje presnejšie riadenie lokálneho stmievania a rozširuje tým dynamický rozsah zobrazenia vrátane hlbšej čiernej. Vďaka tomu si môžete vychutnať obsah HDR v jeho plnej kvalite s výraznými kontrastmi a žiarivými farbami. Vďaka technológii Super Resolution a spracovaniu obrazu procesorom P5 AI je obraz ostrý a detailný. Philips P5 AI Engine je 7. generácia tejto technológie a prináša zlepšený upscaling, farby a kontrast. 

Výkonný zvukový systém s výkonom 40 W zabezpečuje kvalitný zvuk, ktorý vás vtiahne do diania na obrazovke. Zvukový systém vy­užíva 4 stredovo-výškové meniče s výkonom po 10 W. Podporované sú formáty Dolby Digital a DTS:X. Televízor hrá na túto kategóriu veľmi dobre a pre menej náročné programy interný zvukový systém postačí. Ak si však chcete vychutnávať aj zvukové zážitky, lepšie poslúži externý systém. Diaľkový ovládač je vybavený mikrofónom a podporuje hlasové ovládanie cez Google Assistant alebo Amazon Alexa. To vám umožňuje rýchlo vyhľadávať obsah, meniť nastavenia a vykonávať ďalšie úkony bez potreby použitia klávesnice alebo diaľkového ovládača.

Novinka Philips v rade The One predstavuje televízor, ktorý sa snaží byť všetkým pre všetkých. Vzhľadom na použitý panel IPS poskytuje výborné podanie farieb a prekvapivú hĺbku čiernej s viac ako dostatočným jasom. Funkcia Ambilight posúva zážitok zo sledovania ešte o úroveň vyššie. Pre milovníkov filmov a streamovacích služieb je výhodou široká podpora formátov HDR vrátane Dolby Vision. Hráčom zase poskytne rýchlu reakciu, výborný zvuk a Ambilight, ktorý u konkurencie nenájdete. To všetko navyše za veľmi prijateľnú cenu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný upscaling, trojstranný Ambilight s podporou Hue, podpora všetkých formátov HDR, kvalitný zvuk, podpora HDMI 2.1
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Philips 65PUS8818/12: displej 4K IPS (3840 × 2160), 65" (164 cm), obrazový procesor P5 AI perfect ­picture engine, Ambilight novej generácie 3-stranný + Hue, 4-jadrový procesor, OS Google TV, 16 GB flash, vstupy: 4× HDMI  (2× vo verzii HDMI 2.1), 2× USB, integrované Wi-Fi 11ac 2×2 dvojpásmové, bluetooth 5.0, tuner DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2, Common Interface Plus (CI+ 1.4), digitálny zvukový výstup S/PDIF (optický), eternet, zvukový vstup Ľ/P, slúchadlový výstup, reproduktory 4× 10 W

Cena: 1199 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať