ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Philips TAA5205 / Športujte s muzikou

0

Úplne bezdrôtové slúchadlá sú dnes veľmi populárne, a tak nečudo, že ich väčšina výrobcov ponúka vo viacerých cenových úrovniach. Medzi tými lacnejšími nájdete v ponuke značky Philips aj testovaný model Philips TAA5205BK/00.  Slúchadlá majú klasický štupľový dizajn, ponúkajú však aj odnímateľný háčik, ktorý sa zakladá okolo ucha a slúži na lepšiu fixáciu slúchadiel hlavne pri prudších pohyboch pri športovaní. V balení dostanete 3 súpravy háčikov v čiernej, modrej a bledozelenej farbe a tri veľkosti penových štupľov. Ak na slúchadlách nepoužívate háčiky, môžete upevňovacie body zakryť malými gumovými krytkami. Je to dobré riešenie a môžete si tak vybrať vlastne medzi dvoma dizajnmi slúchadiel.

Ocenia to hlavne ľudia nosiaci okuliare, s ktorými si háčiky príliš nerozumejú. Nabíjanie zabezpečuje prenosné puzdro, ktoré je však pomerne veľké a vo vrecku nohavíc sa určite nestratí. No v bunde alebo športovej taške ich prenesiete v pohode. Puzdro zabezpečuje tri plné nabitia, takže aj so slúchadlami, ktoré vydržia asi 5 hodín, máte k dispozícii zhruba 20 hodín počúvania. Nabíjanie puzdra cez konektor USB-C trvá asi 2 hodiny. Slúchadlá majú stupeň krytia IPX7, takže by mali vydržať 30 minút ponorené v 1 m vode. To znamená, že istotne nie sú určené na plávanie, ale ak vám náhodou spadnú do kaluže alebo ich prepotíte pri športovaní, prežijú to.

Slúchadlá sú osadené 6 mm meničmi, ktoré zabezpečujú pomerne kvalitný a vyrovnaný zvuk so slabšou basovou základňou. Okrem počúvania hudby s nimi môžete aj telefonovať, hovor je čistý a kvalitný. Ak ich používate iba v role hands-free, môžete používať aj jedno slúchadlo samostatne a po vybití ho môžete vymeniť za druhé. Pre slúchadlá nie je k dispozícii žiadna aplikácia, takže na nastavenie možno použiť iba ekvalizér tretej strany. Párovanie je jednoduché a rýchle.

PLUSY, MÍNUSY:

+ IPX7, výdrž, dvojitý dizajn
- Veľké puzdro

PARAMETRE:

• 6 mm dynamický menič, hmotnosť : 122 g kombinácia, čas dobíjania: 2 hodiny, výdrž: až 5 hodín (+ 15 h nabíjanie z puzdra), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 111 dB, bluetooth verzia: 5.0

HODNOTENIE: 8/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať