Pilot zverejnil pravdu o potrebe prepínania telefónu do režimu lietadla

Technológie
2

Všetci vieme, aké dôležité je zapnúť režim v lietadle predtým, ako lietadlo vzlietne. Keby sme na to náhodou zabudli, zvyčajne nás na to upozornia letušky. V podstate sa zariadenie prestane pripájať k sieti, čo znamená, že nemôžete uskutočňovať ani prijímať telefónne hovory a správy a ani používať internet.

Je to dôležitý bezpečnostný prvok, pretože zabraňuje tomu, aby rádiové vlny, ktoré sú vysielané zo zariadení, ovplyvňovali navigačné a radarové zariadenia lietadla. Dokonca by to mohlo rušiť aj slúchadlá pilotov. Jeden z pilotov s prezývkou @PerchPoint hovoril na TikToku o tom, čo sa stane, ak zabudnete prepnúť telefón do režimu lietadla.

012025_asbis_02

Vo videu uviedol: „Ak si zabudnete prepnúť telefón do režimu lietadla, nie, nie je to koniec sveta, lietadlo nespadne z oblohy a ani sa nepokazia systémy na palube.“ To však rozhodne neznamená, že by ste si tento režim nemali zapínať. Pilot dodáva: „Ak máte lietadlo so 70, 80, 150 ľuďmi na palube a telefóny troch alebo štyroch ľudí sa začnú pokúšať nadviazať spojenie s rádiovou vežou pre prichádzajúci telefonát, vyšle to rádiové vlny,“ uviedol. „Je tu možnosť, že tieto rádiové vlny môžu rušiť rádiové vlny náhlavnej súpravy, ktorú používajú piloti.“

Pilot spomenul aj jednu konkrétnu skúsenosť, keď pre rušenie sotva počul správy v náhlavnej súprave. „Znelo to trochu ako komár v mojom uchu,“ vysvetlil. „Ako som povedal, určite to nie je koniec sveta, ale je to dosť nepríjemné, keď sa snažíte porozumieť pokynom a znie to, akoby okolo vás lietala osa alebo niečo podobné.“

Zdroj: ladbible.com.

Zdroj Foto: depositphotos.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Mobilný signál reakcia na: Pilot zverejnil pravdu o potrebe prepínania telefónu do režimu lietadla

29.12.2024 17:12
Skúste sa ho nabudúce popýtať na práškovanie. Možno by ste boli prekvapení odpoveďou
Reagovať

RE: Mobilný signál reakcia na: Mobilný signál

30.12.2024 07:12
Na to sa netreba pýtať, stačí zdvihnúť hlavu a pozrieť sa na oblohu keď je slnečný deň.
Pred dvadsiatimi rokmi tam také niečo nebolo.
Je teraz síce hustejšia letecká doprava ale tie kondenzačné čiary vtedy zmizli do piatich minút.
Teraz to tam visí aj pol dňa.
Je úplne jedno čo pridávajú do palív ale v takých množstvách to nie je zdravé ani keby to bol práškový cukor...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať