TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Prečo potrebujeme pleťovú masku

Tlačové správy
0

Pleťové masky sú vynikajúcim prostriedkom na mnohé kožné problémy. Dobrá maska ​​dokáže vyčistiť pleť a dokonca odstrániť nečistoty, ktoré sa nachádzajú pod pokožkou. Prípravok ​​môže zlepšiť stav pokožky a pomôže odstrániť odumreté bunky z jej povrchu.

Aktívne prvky v maskách stimulujú metabolické procesy v bunkách dermy, čo zvyšuje regeneráciu kožných tkanív. Okamžitý výsledok získate keď použijete masku na tvár spolu s inou kozmetikou na starostlivosť o pleť. Masky možno rozdeliť podľa typu pleti, pre ktorú je určená: pre normálnu, suchú, mastnú, zmiešanú a citlivú pleť. Na našej internetovej stránke makeup.sk simôžete objednať masky pre každý typ pleti.

Pleťové masky podľa účelu:

Čistiace masky

Tieto prípravky umožňujú zbaviť pokožku odumretých častíc a upchatých pórov. Pleti dodajú žiarivý a zdravý vzhľad. Používajú sa pred aplikáciou inej kozmetiky. Peelingové masky môžeme tiež klasifikovať ako čistiace. Môžu pôsobiť mechanicky alebo chemicky a odstraňovať odumreté častice kože. Mechanické peelingové masky obsahujú malé častice, ako napríklad marhuľové jadrá. Masky na chemický peeling obsahujú nízke percento rôznych kyselín, ktoré pôsobia na vrchnú vrstvu pokožky tváre.

Hydratačné masky

Tieto masky sú vhodné pre takmer každý typ pleti a v každom veku. Často obsahujú kyselinu hyalurónovú, rastlinné extrakty, kyselinu mliečnu a kolagén rastlinného a živočíšneho pôvodu.

Výživné masky

Výživné masky sa vyrábajú na báze ľahkého tuku, najčastejšie na rastlinných olejoch. Obsahujú aj vitamíny A a E, rastlinné extrakty a extrakty z včelích produktov.

Masky proti starnutiu

Tieto prípravky sú určené na predĺženie mladosti, vyhladenie vrások a zvýšenie elasticity pokožky. Všetky kolagénové masky sú účinné v boji proti vznikajúcim a existujúcim vráskam. Okrem kolagénu obsahujú elastín, bielkoviny, rastlinné extrakty, vitamíny, aminokyseliny.

Masky pre problematickú pleť

Mastný lesk, upchaté póry a nadmerné vylučovanie kožného mazu – to všetko si vyžaduje osobitnú starostlivosť . Masky pre problematickú pokožku sa často vyrábajú na základe bahna, hliny a morských rias. Absorbujú prebytočný maz, sťahujú póry a pôsobia protizápalovo. Masky obsahujú kyselinu salicylovú, oxid zinočnatý, éterické oleje, čajovníkový olej, výťažky z nechtíka lekárskeho.

Upokojujúce masky

Účinkujú proti podráždeniu citlivej pokožky, vystavenej nepriaznivým poveternostným podmienkam – ultrafialovému žiareniu, zamorenému ovzdušiu a ďalším faktorom. Upokojujúce masky obsahujú bylinné extrakty z harmančeka, levandule, nevädze, lipy, olej z pšeničných klíčkov, bambuckého masla a jojoby. Tieto masky sa často vyrábajú na základe minerálnej vody.

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com

www.seocentrum.sk

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať