SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Prichádza Zoom 5.0. S lepším zabezpečením a ochranou osobných údajov

2

Zoom prisľúbil vyriešiť problémy s ochranou súkromia a zabezpečenia a niektoré z týchto sľubov teraz plní. Nová aktualizácia Zoom 5.0 disponuje ikonou zabezpečenia, ktorá zoskupuje niekoľko bezpečnostných funkcií Zoomu. Dá sa použiť na rýchle uzamknutie stretnutí, odstránenie účastníkov a obmedzenie zdieľania obrazovky a četovania na schôdzkach. Po novom správcovia IT môžu definovať zložitosť hesla pre podnikových používateľov Zoomu.

Funkcia čakacej miestnosti je teraz predvolene zapnutá aj pre základné účty, účty Pro s jednou licenciou a vzdelávacie účty. Umožňuje hostiteľovi držať účastníkov vo virtuálnej miestnosti pred tým, ako je im povolené pristúpiť k stretnutiu. Mnohé z týchto zmien sú jasnou reakciou na tzv. zoombombing, keď sa niektorí vtipkári pripojili k hovorom Zoom a spúšťali napr. pornografické videá. Predchádzajúce predvolené nastavenia aplikácie Zoom nepodporovali nastavenie hesla pre stretnutia a umožňovali všetkým účastníkom zdieľať svoju obrazovku.

Zoom zdokonaľuje aj svoje šifrovanie a upgraduje na 256-bitový šifrovací štandard AES GCM. Hoci stále nejde o šifrovanie typu end-to-end, je to zlepšenie prenosu údajov zo stretnutí. Firemní zákazníci môžu tiež kontrolovať, v ktorých oblastiach sú dátové centrá, cez ktoré smerujú údaje z ich stretnutí. Zoom tak reaguje na obavy, že niektoré stretnutia boli smerované cez servery v Číne. Zatiaľ čo Zoom mal v decembri maximálne 10 miliónov používateľov denne, v marci toto číslo vystrelilo na 200 miliónov..

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Zoom internet hovor online

2 komentáre

Zoom nikdy reakcia na: Prichádza Zoom 5.0. S lepším zabezpečením a ochranou osobných údajov

25.4.2020 12:04
Zoom patri cinskej spolocnosti a tym padom to nepriamo vlastni Cinska komunsticka vlado preto nikdy nikomu nedoporucim pouzivanie Zoom nakolko Cinska vlada vlastni Zoom nepriamo a nema ziadne problemy odpocuvat uzivatelov a vyuzit informacie k tomu aby podporila domace spolocnosti v konkurencii zlodejstvom.
Reagovať

Len tak reakcia na: Prichádza Zoom 5.0. S lepším zabezpečením a ochranou osobných údajov

25.4.2020 12:04
Dobru reklamu robia tej appke media. Doteraz bola uplne neznama, zrazu sa zacine pisat o no name appke a nejakych bezpecnostnych problemoch a zrazu to kazdy pozna a skusi pouzivat. Aj zla reklama je reklama.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať