Neviete slohovať? Umelá inteligencia pomôže prepísať vaše zle naformulované vety vo Worde

Technológie
0

Microsoft vydal praktický nový nástroj pre autorov, ktorí sa snažia svoje nápady vyjadriť slovami. Funkcia predstavuje nový prírastok do Rewrite Suggestions, editora s podporou umelej inteligencie, ktorý bol predstavený na konferencii Microsoft Build v roku 2019. Nástroj spočiatku ponúkal iba rôzne slovné spojenia, ale teraz navrhuje celé vety. V súčasnosti je funkcia k dispozícii iba pre používateľov programu Word na webe s predplatným Microsoft 365 alebo Office 365, ale Microsoft ju plánuje v budúcnosti rozšíriť aj na verzie pre desktopy a mobilné zariadenia.

Ak chcete využiť AI editor, zvýraznite niektorú vetu a v zobrazenej ponuke kliknite na položku Rewrite Suggestions. Pri vašej vete sa potom objaví karta s tipmi na zlepšenie jej plynulosti, vyhodenie prebytočných slov, uľahčenie čítania. Ak nedostanete žiadne návrhy, editor zrejme považuje váš text za perfektný.

V blogovom príspevku Microsoftu sa uvádza, že táto funkcia je podporovaná „najmodernejšími modelmi neurónovej siete a strojového učenia, ktoré sú trénované na miliónoch viet“. Spoločnosť ju však chce napriek tomu zlepšovať, a tak sa vedľa návrhu zobrazí tlačidlo Give feedback (Poskytnúť spätnú väzbu). Funkcia však zatiaľ podporuje len angličtinu. Minulý mesiac firma uviedla na trh Microsoft Editor, doplnok pre prehliadače Chrome a Edge, ktorý navrhuje zlepšenia vo viac ako 20 jazykoch.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI Word Microsoft Office

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať