SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Prieskum Viber ukázal, že Slovákom na ochrane súkromia v online záleží, veľa však o tejto téme nevedia

Tlačové správy
0

Rakuten Viber, popredná komunikačná platforma v regióne strednej a východnej Európy, usporiadala pri príležitosti medzinárodného Dňa ochrany osobných údajov prieskum v deviatich krajinách medzi viac ako 4 miliónmi svojich používateľov. Hlavnou témou prieskumu bola dôležitosť ochrany osobných údajov v digitálnej komunikácii. Anketa bola realizovaná v oficiálnych komunitách Rakuten Viber na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Srbsku, Slovinsku a Grécku. Jej cieľom bolo zistiť, čo je pre užívateľov v digitálnom prostredí dôležité. Anketa zabezpečila okamžitú reakciu užívateľov a názor viac ako 170 000 respondentov. Na Slovensku sa prieskumu zúčastnilo viac ako 6 000 používateľov platformy Rakuten Viber.

Užívateľom bola tiež položená otázka, či im súčasná úroveň ochrany osobných údajov príde dostatočná. Tu sa len 25% respondentov domnieva, že je potrebné nastaviť nové pravidlá. Až 60% opýtaným súčasný stav vyhovuje.  Pri používaní komunikačných aplikácií je pre slovenských používateľov najdôležitejšie, aby v aplikácii nedochádzalo k narušovaniu súkromia. Rovnako tak odpovedali účastníci prieskumu v Bulharsku a Grécku. 

Posledná otázka sa týkala priamo komunikačnej platformy Rakuten Viber a podľa výsledkov sa viac ako 90% respondentov v celom regióne domnieva, že používanie aplikácie je bezpečné.

„Našim cieľom je vytvárať bezpečné prostredie pre modernú komunikáciu používateľov s maximálnym rešpektom k ochrane ich osobných informácií. Vzhľadom na to, že je naša spoločnosť jednou z popredných digitálnych spoločností, je pre nás otvorená diskusia s našimi užívateľmi na túto tému veľmi dôležitá. Ide o najprirodzenejší spôsob, ako zistiť, aké majú potreby a čo je pre nich dôležité, "povedal Atanas Raykov Senior Director Business Development EEMENA v spoločnosti Rakuten Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú pre vás vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu se dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete se tiež zúčastniť zajímavých ankiet.

Viber

Všetky autorove články
Viber GDPR prieskum ochrana osobnych udajov

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať