PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Projekt Titan: Apple vraj vyvíja svoj vlastný samostatne jazdiaci elektromobil

Technológie
0

apple_car_koncept.jpg Zdá sa, že Apple pracuje na vlastnom elektromobile. Podľa denníka The Wall Street Journal má spoločnosť tím 1000 zamestnancov, ktorí v rámci projektu Titan pracujú na elektrickom vozidle. Zdroj, ktorý si neželá byť menovaný, uviedol, že podľa pôvodného návrhu sa vozidlo podobá na minivan. Agentúra Reuters priniesla informáciu, že má ísť o samostatne jazdiaci automobil.

Článok vo WSJ vyšiel len niekoľko hodín po tom, čo Financial Times uverejnil správu, že tento technologický gigant si najal automobilových odborníkov vrátane bývalého šéfa výskumu Mercedes-Benz Johanna Jungwirtha na prísne tajný projekt. Vedúcim tímu má byť bývalý inžinier automobilky Ford Steve Zadesky.

Možno sa Apple rozhodne nezavŕšiť tento projekt, no výskum a vývoj uskutočnený v rámci neho, ako je napr. softvér pre palubnú dosku, elektronika či batéria, môže využiť v iných svojich produktoch.

Spoločnosť je totiž známa tým, že skúma možnosti rozličných technológií a zhotovuje prototypy, ktoré sa na trh nikdy nedostanú. Dlho sa hovorí napríklad o televízore „iTV", ktorý doteraz neprišiel a možno ani nikdy nepríde na trh. A aj keby to bolo v prípade tohto projektu inak, bude trvať ešte niekoľko rokov, kým sa s elektromobilom Applu stretneme na cestách.

Apple už nejaký čas spolupracuje s výrobcami automobilov napríklad na softvérovej platforme CarPlay, ktorá prináša niektoré funkcie iOS, ako je Siri či iTunes, na palubné dosky áut. V súčasnosti v Apple pracuje aspoň 46 bývalých zamestnancov automobilky Tesla.

Zdroj: mashable.com
engadget.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať