SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Prvý smartfón na zbavenie sa závislosti

0

Minimal Phone stojí na križovatke medzi smartfónmi a modelov, ktoré sú navrhnuté ako „hlúpe telefóny“ a zvládajú len základy. Je to unikátna kombinácia tradičných funkcií smartfónu v spojení s neošúchaným dizajnom a klávesnicou QWERTY, čím do sveta vracia funkčnosť zameranú na používateľa. Minimal Phone funguje presne ako akýkoľvek iný smartfón – beží na ňom systém Android 13, podporuje všetky obľúbené aplikácie, má čítačku odtlačkov prstov, 4G LTE a takisto zadný aj predný fotoaparát, takže môžete snímať farebné fotografie rovnako ako na bežnom telefóne (ale na ich prehliadanie vo farbe si budete musieť zvoliť inú obrazovku).

Andre Youkhna a Armen Youssefian, ktorí telefón navrhli, hovoria, že ich zámerom bolo zmeniť existujúci vzťah, v ktorom sme otrokmi svojich technologických zariadení. Tento smartfón vám poskytuje funkcie telefónu bez vrstvy návykových rozhraní a oznámení. Minimal Phone sa v podstate správa rovnako ako váš súčasný smartfón, ale má iný prístup k rozhraniu, funkciám, hardvéru atď. Zariadenie sa sústreďuje na dizajn zameraný na používateľa.

Môže sa pochváliť 3,5-palcovým dotykovým displejom s elektronickým atramentom, na ktorom sa spúšťajú všetky aplikácie, umožňuje odosielať/prijímať správy, sledovať videá a dokonca aj prehliadať internet. Displej má rozlíšenie 300 PPI a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Predovšetkým však e-ink obrazovka vymieňa farby za vysoký kontrast, viditeľnosť počas dňa a oveľa dlhšiu výdrž batérie.

Neprítomnosť farieb nie je v skutočnosti chyba, ale funkcia, ktorá pomáha poskytovať informácie bez rušivých vplyvov a zaručuje, že telefón používate presne na to, čo potrebujete, a netrávite na ňom viac času, ako je nevyhnutné. Pod obrazovkou sa nachádza klávesnica QWERTY so 43 klávesmi, ktorá vracia časy, keď ste mohli písať správy bez náhodných stlačení a preklepov, ktoré sú problémom klávesníc s dotykovým displejom. Klávesnica QWERTY telefónu Minimal Phone je široká 70 mm a každý kláves má úctyhodný zdvih 0,15 mm, čo vám poskytne istotu a spoľahlivosť pri písaní.

Operačný systém na Minimal Phone je pomerne utilitárny, s ľahko ovládateľnými ponukami a dokonca aj widgetmi. Rozdielom je však horizontálny charakter displeja, čo znamená, že aplikácie na Minimal Phone vyzerajú inak. Napriek tomu môžete používať všetky svoje obľúbené aplikácie pre Android, ako napríklad Uber, Spotify, Instagram, WhatsApp, dokonca aj Mapy.

Okrem toho má Minimal Phone aj celkom slušný hardvér. Pod kapotou je procesor MediaTek 6769 so 6 GB RAM, 128 GB úložného priestoru a 4000 mAh batéria, ktorá by mala na plné nabitie vydržať až týždeň. K dispozícii je bluetooth 5.0, dvojpásmová Wi-Fi, NFC a 4G LTE.

Telefón má výšku 120 mm, šírku 71 mm a hrúbku 10 mm. Má čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v tlačidle napájania, port USB-C, slot na jednu SIM kartu, 12 Mpx hlavný fotoaparát a 8 Mpx prednú selfie kameru, a čo je najpôsobivejšie, zachováva si 3,5 mm aux vstup. Cena sa začína od 325 dolárov a telefón je navrhnutý tak, aby sa dal úplne opraviť a spĺňal najnovšie predpisy EÚ.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať