SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Nový AI nástroj by mohol spôsobiť revolúciu hudobného priemyslu

Výskum a vývoj
0

Startup s názvom Suno vyvinul model umelej inteligencie, ktorý dokáže vytvoriť realistické piesne zadaním iba ich opisu. Ich najnovší model V3 dokáže generovať piesne s vokálmi a nástrojmi podobnými ľudským. Zakladatelia spoločnosti Suno si predstavujú budúcnosť, v ktorej môže hudbu vytvárať ktokoľvek, čím sa demokratizuje proces tvorby hudby. Táto technológia si získala pozornosť a obdiv poslucháčov, pričom niektorí ju považujú za zvláštnu a dokonca znepokojujúcu.

Cieľom spoločnosti Suno je posunúť hudbu s umelou inteligenciou do takej miery, aby dokázala generovať skladby na základe vlastného spevu používateľov. Obavy však naďalej vyvoláva používanie materiálu chráneného autorskými právami a potenciálne žaloby zo strany hudobných vydavateľstiev a vydavateľov. Napriek tomu spoločnosť Suno komunikuje s veľkými vydavateľstvami a zdôrazňuje, že rešpektuje umelcov a duševné vlastníctvo.

Cieľom startupu nie je nahradiť umelcov, ale zapojiť do hudobnej tvorby väčšie publikum. Investori spoločnosti Suno, vrátane investora rizikového kapitálu Antonia Rodrigueza, považujú túto spoločnosť za silný nástroj, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu v hudobnom priemysle, podobne ako telefóny s fotoaparátom a Instagram zdemokratizovali fotografovanie. Technológia spoločnosti Suno by mohla potenciálne narušiť trh so skladbami vytvorenými pre reklamy a televízne programy.

Startup však tvrdí, že sa zameriava na poskytovanie zábavného a pútavého zážitku z tvorby hudby pre fanúšikov. Potenciálnu konkurenciu predstavuje aplikácia Dream Track od spoločnosti Google, ktorá umožňuje používateľom vytvárať vlastné piesne pomocou známych hlasov, ale Suno sa odlišuje pôsobivými výsledkami a víziou budúcnosti hudby. V konečnom dôsledku Suno dúfa, že vytvorí budúcnosť hudby priateľskú k umelcom a zároveň poskytne používateľom jedinečný a personalizovaný hudobný zážitok s využitím umelej inteligencie.

Zdroj: rollingstone.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať