SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Recenzia: Acer Nitro 5 - Výkon s príjemnou cenovkou

3

Acer Nitro 5 je herne zaujímavý a relatívne lacný notebook vzhľadom na to, koľko bežne stoja herné notebooky. 

Prvý dojem
Notebook so štandardným vzhľadom má  aj napriek slušnému výkonu natlačenému do svojho tela rozmery vhodné na uloženie do ktoréhokoľvek batoha. Hmotnosť 2,23 kg je pohodlná na prenášanie a jednoduché zaobchádzanie. Na pripojenie zariadenie ponúka 2× USB plus jeden ďalší vstup USB na ľavej strane na nabíjanie externých zariadení, čítačku kariet SD, HDMI, vstup pre sieťový kábel a takisto vstup USB-C. Dostatočne veľký touchpad je príjemne citlivý na dotyk.

Klasický displej
Hry sa spolu s ostatným prezeraným obsahom zobrazujú na 15,6-palcovom full HD displeji IPS. K nemu som mal jedinú výhradu: za denného svetla by mohol byť ešte jasnejší. Obraz je dostatočne ostrý, spracovanie a vernosť farieb sú na dobrej úrovni. 

Výkon
Dominantný parameter tohto zariadenia je skvelý výkon. Testovanej konfigurácii s procesormi od Intelu (Core i5/i7 Kaby Lake) aj alternatívnej konfigurácii s AMD (siedma séria A, FX)sekunduje grafika NVIDIA –  4 GB GeForce GTX 1050 Ti. Procesor a grafickú kartu dopĺňa 8 GB DDR4 SD RAM a 1 TB pevný disk s rýchlou vyrovnávacou pamäťou Intel Optane. Operačná pamäť môže mať maximálnu kapacitu  32 GB. 

Z výkonnostnej stránky je tento notebook rýchly ako Räikkönen na okruhu. Pri testovaní som si zahral dva herné tituly. Forza Motorsport 6 APEX si sama upraví grafické nastavenia podľa hardvéru notebooku a pri jej hraní som nemal nijaký problém. Hra bola plynulá, bez jediného záseku. Vyskúšal som takisto hru Euro Truck Simulator 2. Tú som hral na najvyšších ultra nastaveniach. Aj zážitok z hrania tejto hry bol dobrý, no po každej polhodine som cítil jemný zásek, pravdepodobne z prehriatia.

Notebook používa na chladenie dva ventilátory. Ovládať sa dajú vo vlastnej aplikácii NitroSense, v ktorej sa nastavuje výkon ventilátora, plán napájania a spúšťa sa technológia CoolBoost, zvyšujúca maximálnu rýchlosť ventilátora. Mala by zabezpečiť optimálnu teplotu zariadenia v každej situácii. Pri hraní sa procesor zahrial na 61 °C, so zapnutou funkciou CoolBoost bola teplota 54 °C. Najvyššiu teplotu som zaznamenal pri testovaní benchmarkmi, keď vystúpila na 78 °C. Výsledky benchmarkov boli veľmi dobré. 

Kvalitný zvuk
Zariadenie ponúka na reprodukciu zvuku stereofónne reproduktory, umiestnené na prednej hrane. Ich výstup je aj vďaka zlepšeniam Dolby Audio a špeciálnemu tvaru reproduktora Acer TrueHarmony čistý, kvalitný a dostatočne hlasný. 

Batéria
Výdrž zariadenia odpojeného od zdroja zabezpečuje 3220 mAh lítiovo-polymérová batéria. Pri hraní mi notebook vydržal v odpojenom stave dve hodiny, kým mi vyskočilo upozornenie na kapacitu batérie pod 15 %. Pri normálnom používaní možno dosiahnuť 5 až 8 hodín podľa nastavenia napájania. Úplné nabitie batérie z 10 % trvá 1 hodinu 43 minút.

Verdikt
Acer Nitro 5 je dobrý herný notebook s príjemnou cenovkou a dostatkom funkcií.

Cena: 854 EUR

Špecifikácie:

Rozmery 390 × 266 × 26 mm, hmotnosť 2,23 kg, displej 15,6" FHD IPS, CPU Intel Core i7+ 8th generation, GPU 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, RAM 8/16 GB DDR4 SDRAM, 256 GB SSD/1 TB HDD Intel Optane, Windows 10, batéria 3220 mAh Li-pol, 1× USB-A 3.0, 2× USB-A 2.0, 1× USB-C, 1× HDMI 2.0a, čítačka kariet SD, SDHC, SDXC, 3DMark FireStrike 6922 bodov SkyDiver 21 621 bodov, AJA System Test Read 847 mb/s, Write 142 mb/s, Geekbench SC 2885 bodov, MC 12 626 bodov, Computing Benchmark 87 455 bodov

+ Výkon, optimalizácia, rozmery, technológia CoolBoost, reproduktory
- Zhotovenie z plastu, veľkosť batérie

Hodnotenie:
Zhotovenie: 79 %
Displej: 85 %
Výkon: 96 %
Hráčsky zážitok: 94 %
Celkovo: 89 % 

Zobrazit Galériu

Benjamín Mazanka

Všetky autorove články
Acer notebook Gaming bateria hry zabava pocitac displej

3 komentáre

Problém s nabíjaním reakcia na: Recenzia: Acer Nitro 5: Výkon s príjemnou cenovkou

5.11.2021 16:11
Po ani nie mesiaci od kúpi mi notebook nejde nabiť, má alebo mal s tým niekto podobný problém?
Reagovať

"Herný notebook" = ani herný a ani notebook reakcia na: Recenzia: Acer Nitro 5: Výkon s príjemnou cenovkou

2.3.2019 08:03
Ďakujem za podrobnú recenziu k tomuto zariadeniu. Výhodnejšie je však mať 2 zariadenia:

1. notebook - ľahký, s nízkou hlučnosťou a spotrebou a s vysokou výdržou batérie. Ideálny na cestovanie, alebo do postele, na kancelárskú prácu, surfovanie po internete, prehrávanie médii, poprípade zahratie si nie moc náročnej hry na prostriedky počítača.

2. výkonný desktopový počítač - možnosť poskladať si ho podľa potreby (výkonná grafika, procesor, rýchla ramka a SSD, postupný upgrade komponentov). Obsahuje lacnejšie komponenty oproti tým používaných v notebookoch a omnoho výkonnejšie, t.j. lepší pomer cena/výkon. Lepšie chladenie komponentov, nevadí ani vyššia spotreba. Ideálne je k nemu pripojiť samostatnú klávesnicu, myšku s vysokou odozvou, veľký a kvalitný monitor (poprípade niekoľko monitorov). Vhodné je aj pripojenie na kvalitnú audio sústavu aspoň triedy Hi-Fi, alebo lepšie sluchadlá a prepojenie na router cez ethernet kábel. Ideálny počítač na náročnejšie hry, strihanie videí a tvorbu 3D grafiky. Občas keď sa chcem zahrať, tak mi lepšie padne ak si sadnem do svojho kresla, zoberiem hráčskú klávesnicu, alebo joystick, alebo volant, zapnem 5.1 audio sústavu a zahram si nejakú hru bez toho, aby som musel sa krčiť pri notebooku s malým displejom.
Reagovať

Uplne nepouzitelny notebook, nekupujte ho! reakcia na: Recenzia: Acer Nitro 5: Výkon s príjemnou cenovkou

7.2.2019 01:02
reprak mu vybruje do dlani, touchpad je smejd, po pol roku sa tazko stlacaju tlacidla, display je z podpriemerneho IPS, zle farby a slaby jas!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať