SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Recenzia: Banková aplikácia od ZUNO

0

Banka ZUNO sa rozhodla predstaviť svoju novú mobilnú bankovú aplikáciu. Prináša dve funkcie, ktorá uľahčia život každému používateľovi - ide o platbu faktúr a poštových poukážok ich naskenovaním a reálne vyhľadávanie bankomatov podľa toho, kde sa práve nachádzate, aj s ukázaním smeru.
 

01.png02.png03.png

Aplikácia je dostupná pre mobilné platformy Android a iOS. Vo virtuálnych obchodoch hľadáte ZUNO Mobile Banking SK. Ak aj účet v ZUNO nemáte, môžete vyskúšať demoverziu účtu, ktorá ponúka takmer všetky výhody reálneho účtu. Po otvorení aplikácie sa treba prihlásiť klientskym číslom a heslom. Po autorizácii vidíte aktuálny stav na účte, grafický prehľad finančných tokov a posledné obraty. Detailný náhľad grafu vám zobrazí vaše účty, sporenia a vklady v stĺpcovom zobrazení. Menu ponúka prehľad transakcií, možnosť realizácie domácej či zahraničnej platby, prehľad vkladov, sporení a kariet, ktoré vám banka vydala. Oceňujeme možnosť zmeny limitov na výber z kariet priamo v aplikácii, čo je vlastnosť, ktorú niektoré iné banky neumožňujú zmeniť ani po návšteve kamennej prevádzky.

04.png05.png06.png07.png08.png09.png10.png11.png

Ako jednu z najužitočnejších vlastností novej aplikácie hodnotíme integrovaný skener faktúr a poštových poukážok. Poštovú poukážku stačí priložiť pred telefón, spustiť skenovanie a všetky údaje sa prenesú do realizácie domácej platby. Pri faktúrach to funguje obdobne, aplikácia chvíľu naskenovanú faktúru analyzuje a potom rovnako prenesie údaje do domácej platby. Aplikácia nie vždy stopercentne rozpozná údaje na faktúre, s poštovými poukážkami sme však nemali najmenšie problémy.

12.png

Užitočné je aj vyhľadávanie najbližších bankomatov, či už na mape (podklady sú z Google Maps), prípadne priamo cez objektív fotoaparátu, keď vám aplikácia ukazuje vzdialenosť k najbližším bankomatom aj ich aktuálnu polohu. Keďže ZUNO nemá rozsiahlu sieť vlastných bankomatov, môžete si výber bankomatov filtrovať v rámci „spriatelenej" Tatra banky, ale filter možno nastaviť aj na iné banky. Z ostatných položiek je v aplikácii zaujímavá ešte rýchla kalkulačka na sporenie či úvery, k dispozícii je aktuálny cenník či kurzový lístok. Vcelku hodnotíme aplikáciu ZUNO Mobile Banking ako veľmi užitočnú pre klientov tejto direct banky.

15.png16.png17.png18.png19.png20.png21.png

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať