HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Recenzia: Fitbit Charge 3 - Fitnes náramok, ktorý majiteľa dokonale pozná

0

Nový fitnes náramok Fitbit Charge 3 sa od predchádzajúceho modelu líši okrem stálych zlepšených funkcií, ako napríklad sledovanie aktivity či meranie srdcového tepu, najmä novým displejom s ľahko pozmeneným dizajnom. 

Zdokonalený, jasnejší a ostrejší dotykový displej OLED zostáva aj naďalej čiernobiely, no odlišuje sa niekoľkými pridanými odtieňmi sivej, rýchlejším ovládaním a príjemnejšou grafikou s animáciami. Takisto ho chráni krycie sklo Gorilla Glass 3 na zvýšenú ochranu pred poškodením.Pevná konštrukcia z leteckého hliníka zariadenia sa postará o jeho mimoriadnu odolnosť. 

Fitbit Charge 3 je vyrobený z odľahčených materiálov na čo najvyšší komfort pri jeho neustálom nosení. V balení sú dokonca dve veľkosti remienkov a sú ľahko vymeniteľné. Z môjho pohľadu je však náramok priveľmi (a možno aj zbytočne) široký a pôsobí najmä na ženskej ruke masívne. Preto by som ho nepovažovala za ideálny doplnok pre dámy, ktoré si potrpia na eleganciu aj v športových pomôckach. 

Odhliadnuc od dizajnu, náramok funguje perfektne po prepojení s mobilnou aplikáciou Fitbit, dostupnou pre Android, iOS a dokonca aj pre Windows Phone. Na fungovanie je potrebná synchronizácia náramku s mobilom pomocou technológie bluetooth.

Plný potenciál náramku som objavila nepretržitou synchronizáciou, aplikácia Fitbit ponúka prenos rôznych upozornení z mobilu priamo do náramku. Pri každej prijatej správe či hovore ma náramok upozornil za použitia silného vibračného motorčeka a notifikáciu zobrazil na displeji. 

Rovnako ma vibrovaním upozornil aj pri dlhšej nečinnosti a vyzval ma na chôdzu, pritom mi ukázal počet už prejdených krokov za deň spolu so započítanými kilometrami. Po splnení denného cieľa krokov ma potešil ocenením, ktoré sa zobrazilo aj v aplikácii. Na krokomeri by sa však dalo čo-to zlepšiť, nezdal sa mi veľmi presný a párkrát mi započítal niekoľko desiatok krokov aj pri sedení či ležaní.

Funkcia, ktorú som najviac ocenila, bolo monitorovanie spánku nepretržitým meraním tepu. Na ďalší deň som si tak mohla pozrieť, aký som mala spánok, koľko minút z toho bol hlboký spánok a kedy presne som podľa náramku zaspala. 

Náramok je vhodný na 15 druhov športov vrátane plávania (je vodotesný do hĺbky 50 metrov), na outdoorové aktivity či do spoločnosti. Môžete prostredníctvom neho však aj bezkontaktne platiť.  

K dispozícii je aj niekoľko ďalších užitočných funkcií, napríklad pomoc pri meditácii a kontrolovaní dýchania. Ženy ocenia takisto možnosť sledovať svoj menštruačný cyklus vrátane ovulačného kalendára a záznamu relevantných symptómov. 

Aby bol tento fitnes pomocník dokonalý, jeho batéria po krátkom nabití (2 hodiny) vydrží až 5 až 7 dní.

Verdikt:
Cena Fitbit Charge 3 môže byť pre bežného používateľa vyššia, no oddaní športovci a každý, kto berie zdravý životný štýl trochu vážnejšie, ocení všetky jeho funkcie. 

Cena: 150 EUR

Parametre
OS: vlastný, kompatibilný s Android, iOS, Windows, bluetooth 4.0; funkcie GPS pri prepojení s telefónom; automatické snímanie tepovej frekvencie PurePulse (snímanie tepovej frekvencie zo zápästia); automatické rozpoznanie športovej aktivity SmartTrack; nastavenie cieľovej hodnoty pre 15 rôznych športov vrátane plávania; senzory: akcelerometer, výškomer, senzor srdcového tepu; ovládanie: tlačidlové, dotykové, trasením; výdrž batérie: 120 – 168 h, doba nabíjania: 2 hodiny;uhlopriečka displeja: 39,83 mm; rozmery displeja: 19,9 × 34,5 mm; šírka náramku: 22,7 mm, hmotnosť: 30 g 

+ Úplne kompatibilná aplikácia, výdrž batérie, NFC (špeciálna edícia), rýchle nabíjanie, vodotesnosť
- pomer displej/telo zariadenia, cena

Hodnotenie:
Dizajn: 75 %
Využitie: 100 %
Cena/hodnota: 65 %
Ovládanie: 60 %
Celkovo: 75 %

Zobrazit Galériu

Adriána Kollárová

Všetky autorove články
Fitbit smart hodinky Watch fitnes zravie šport

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať