PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Recenzia: OKI C844dnw - Najmenšia farebná A3 tlačiareň na trhu vie tlačiť aj bannery

0

V rámci produktovej rodiny OKI C800 sa tejto spoločnosti zameranej na tlač technológiou LED podarilo skĺbiť kompaktnosť s možnosťou tlače na formát A3 a tlače veľkoplošných bannerov a iných rozmerných tlačových materiálov až do šírky 1,3 metra. Takéto široké bannery môžu mať výšku dlhšej strany A4, teda 297 mm.

Tlačiareň OKI C844 je určená pre malé firmy a pracovné skupiny. Môže byť pripojená ako sieťová alebo cez USB. Samozrejmosť je aj jednoduchá tlač z mobilných zariadení, pretože model OKI C844 podporuje inicializáciu bezdrôtového pripojenia pomocou NFC a technológie Apple AirPrint či služby Google Cloud Print 2.0.

Tlačiareň umožňuje tlačiť aj rôzne neštandardné veľkosti na rôzny typ a gramáž papiera v rozsahu od 64 do 256 g/m², napríklad na samolepiace etikety a podobne. Možnosť tlače bannerov využijú firmy na operatívne propagačné akcie, upozornenia na zľavy, nápisy na regály a podobne.

Výhoda technológie LED je v tom, že tlačiareň má menej pohyblivých súčiastok než laserová, čo v praxi znamená menšie opotrebenie a vyššiu spoľahlivosť. Recenzovaný model podporuje aj automatickú obojstrannú tlač, takže nie je problém úsporne a zároveň pohodlne tlačiť nielen mnohostranové dokumenty, ale aj rôzne propagačné brožúrky. Rýchlosť tlače je 36 strán A4/min jednostranne čiernobielo aj farebne, prípadne 20 strán formátu A3. Prvá stránka je vytlačená za 6,3 sekundy.

Na úspore energie sa okrem technológie LED podieľa aj inovovaná jednotka na natavovanie, ktorá sa rýchlo ohreje a umožní tlač už 20 sekúnd po zapnutí alebo 10 sekúnd po prebudení tlačiarne z úsporného režimu. Štandardná kapacita zásobníka papiera je 400 listov, štyri voliteľné zásobníky papiera zvyšujú kapacitu až na 2540 listov.

Režim hlbokého spánku šetrí energiu, režim automatického vypínania automaticky vypne zariadenie a zníži spotrebu na menej ako 0,15 W, keď sa nepoužíva. Vzhľadom na GDPR a interné pravidlá vo firmách používatelia ocenia profesionálne funkcie zabezpečenia v súlade so štandardom Internet Protocol Security (IPSec) na zabezpečenie dokumentov.

Uvedenie do prevádzky a pripojenie sa k tlačiarni zvládne aj začiatočník. Na počítači s operačným systémom Mac OS stačilo zariadenie pripojiť cez USB, nebola potrebná inštalácia ovládačov inicializovaná používateľom, boli však podporované len základné funkcie a napríklad gramáž papiera vkladaného do druhého zásobníka bolo treba nastaviť priamo na tlačiarni pomocou menu.

Pre Windows dodáva výrobca USB kľúč s ovládačmi. Po ich nainštalovaní možno nastavovať takmer všetky parametre tlače priamo z PC. Odporúčaná záťaž je približne 5000 vytlačených strán mesačne, maximálne 75 000 strán. Kapacity štandardných tonerových náplní vystačia na vytlačenie 5000 strán čiernobielo alebo farebne. Veľkokapacitné kazety umožňujú vytlačiť až 10 000 strán.

Životnosť pásovej jednotky je 80 000 strán a životnosť zapekacej jednotky je 100 000 strán. Obrazový valec má výdrž 30 000 strán. Výmena všetkých komponentov je jednoduchá, takže ju zvládne každá sekretárka. Všetky prvky, s ktorými sa manipuluje, sú z modrého plastu, takže sú ľahko identifikovateľné.

Pri výmene tonera stačí odsunúť modrú poistku na kazete a kazetu vybrať. Po uchopení dvoch úzkych držadiel vytiahnete modul valcov aj s tonerovými kazetami. Rovnako jednoducho sa vymieňa aj zapekacia jednotka a pásová jednotka umiestnená pod modulom valcov. Zaregistrovaní zákazníci môžu využiť bezplatný program recyklácie originálneho spotrebného materiálu

Verdikt: Kompaktná úsporná farebná tlačiareň na jednoduchú prácu s graficky náročnými dokumentmi pre malé firmy a pracovné skupiny.

Technické parametre:
Max. rozlíšenie tlače 1200 × 1200 ppi; kapacita zásobníka: vstupný 300, výstupný 250; rýchlosť tlače 36 strán A4/min alebo 20 strán A3/min farebne aj čiernobielo; spotreba: maximálna 1118 W, priemerná 680 W, pohotovostný režim 13 W, úsporný mód 11 W, spánok 1 W; rozmery: 449 × 552 × 360 mm, hmotnosť 40 kg

Cena: 1255 EUR

Cena tonerov: čierny (5000 výtlačkov) 60 EUR, farebné: 136 EUR (každá z farieb C, M, Y), farebné veľkokapacitné: 191 EUR

+ Ekonomika prevádzky, jednoduchá výmena tonerov, spoľahlivosť
- Nič podstatné

Hodnotenie: 88
Rýchlosť tlače: 85
Spotreba energie: 90
Ovládanie: 90

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
tlaciaren tlač OKI dokument LED

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať