Recenzie: JBL Reflect Flow / Kvalita v strednej triede

0

Športové slúchadlá JBL Reflect Flow sa pýšia nielen dizajnom či množstvom funkcií, ale hlavne zvukom. Mnohé firmy ponúkajú ,,športové slúchadlá“, žiaľ, málo z nich je aj reálne funkčných. Spoločnosť JBL stavila najmä na ergonómiu, a tak vybavila svoje nové slúchadlá silikónovými nadstavcami. Nasadíte si ich veľmi jednoducho, a to potočením pri vkladaní do ucha. Chce to chvíľku času, kým nájdete tú správnu polohu, no slúchadlá perfektne sedia v uchu či už pri behaní, bicyklovaní, šoférovaní, alebo dokonca v sprche. Každému však tento tvar vyhovovať nemusí. So slúchadlami sa môžete aj osprchovať, pretože majú špecifikáciu IPX7, ktorá vám zaručí, že sa im nič nestane ani pri najťažšom tréningu v akomkoľvek počasí. Vďaka funkcii TalkThru si pri rozhovoroch nemusíte slúchadlá skladať a funguje to naozaj dobre. Funkcia Ambient Aware vám prehráva do slúchadiel zvuky z okolia na lepšie uvedomenie si vonkajšieho prostredia. Poslúži hlavne pri vyšších hlasitostiach, ináč okolie počuť aj bez nej. Keďže štuple nie sú fyzicky spojené s mobilom, už sa nemusíte báť zamotaných káblov vo vrecku. Miesto toho máte vo vrecku puzdro na svoje slúchadlá, ktoré v ňom magneticky držia. Je veľmi malé, a preto nie je problém ho nosiť vo vrecku nohavíc či kabáta. Pokiaľ sú slúchadlá v puzdre, nabíjajú sa. Ak neboli ešte spárované, spustia vyhľadávanie, ktoré signalizujú blikaním na červeno a modro. Ak sú už slúchadlá spárované, automaticky vás pripoja. Puzdro nabíjate cez kábel micro USB. Výdrž batérie sa pohybuje okolo 10 hodín aktívneho hrania, samozrejme, záleží na funkciách, ktoré sú zapnuté, či hlasitosti. Puzdro ukrýva ďalších 20 hodín hrania, takže na jedno nabitie získavate približne 30 hodín počúvania kvalitnej hudby. A keď hovorím kvalitnej, myslím to vážne.

Štuple majú 5,8 mm dynamický menič s frekvenčným rozsahom 20 Hz – 20 kHz. Ako je už pri JBL známe, zvuk má dostatok basov a čisté výšky. Stredné pásmo je zrozumiteľné a dobre lokalizované. Spojením vzniká príjemný charakteristický zvuk JBL, ktorý si vďaka dobre utesneným štupľom môžete bez rušenia vychutnať. Pri telefonických hovoroch síce volajúceho počujete čisto a jasne, ale na opačnej strane je tu už horšie. Štuple sú predsa len chúlostivejšie na kvalitné nastavenie mikrofónov, tu sa to veľmi nepodarilo. Druhá strana počuje priveľa hlukov z okolia a váš hlas v nich občas zaniká. Mohla to však byť chyba testovaného kusa. Inak sa slúchadlá dajú iba odporúčať. Poskytnú výbornú ergonómiu, kvalitný zvuk aj odolnú konštrukciu, vhodnú aj na náročnejšie športovanie.

Verdikt

Naozaj bezdrôtové slúchadlá so špičkovými funkciami aj zvukom a s cenovkou strednej triedy.

Technické špecifikácie:

Model: JBL Reflect Flow, bluetooth verzie 5.0, A2DP 1.3 AVRCP 1.5 HFP 1.6, meniče: 58 mm (5,8 ??), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, typ batérie: Lítiovo-iónová, 3,7 V, 110 mAh, nabíjanie 2 h, čas prehrávania 10 h, vrátane dobíjania z puzdra 30 h, nabíjanie z puzdra: 2× plné nabitie, hmotnosť: 85 g

Zapožičal: www.dsi.sk

Cena: 149 EUR

Hodnotenie:

+ Výborný zvuk, všestrannosť, výdrž batérie

- Horšia zrozumiteľnosť odchádzajúceho volania

Hodnotenie:

Zvuk: 97
Výbava: 90
Ovládanie: 95
Vyhotovenie: 95
Celkovo: 94

Martin Do

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať