HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Registračné pokladne budú po novom online. O2 prináša vlastné ucelené riešenie

0

Na fungovanie eKasy je nevyhnutné internetové pripojenie, takže podnikatelia, ktorí vo svojich prevádzkach internetové pripojenie nemajú, si ho v súvislosti s povinným prechodom na systém eKasa budú musieť zaviesť.

 Týka sa to približne 20 % podnikateľov. Odhadované dátové nároky na pripojenie pokladnice sú 250 megabajtov mesačne, takže prioritným kritériom nie je prenosová rýchlosť, ale kvalita pripojenia. Jedna správa odoslaná z eKasa pokladnice má veľkosť približne 3 KB. Na prenos takýchto správ by malo stačiť aj dnes už pomalé 2G pripojenie (EDGE). Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice, samozrejme, myslí aj na tých, ktorí z nejakého dôvodu internetové pokrytie na svojom predajnom mieste nemajú. Na základe osobitnej výnimky udelenej daňovým úradom budú môcť odosielať údaje do systému eKasa dodatočne z miesta pokrytého internetovým pripojením.

Nevyhnutnosť internetového pripojenia je jeden z dôvodov, prečo riešenia eKasa ponúkajú aj mobilní operátori. O2 ponúka komplexné riešenie, teda nielen pripojenie k internetu, ale aj samotnú eKasu. S eKasou má O2  bohaté skúsenosti napríklad z Českej republiky, kde tento systém funguje už vyše dvoch rokov a využívajú ho desaťtisíce podnikateľov. Je to teda overený a dobre vyladený systém.

 Okrem kompletného riešenia pokladne, terminálu POS a tlačiarne je súčasťou integrovaného riešenia O2 aj automatické pripojenie na dátovú sieť prostredníctvom SIM karty pri vyše 99,5-percentnom pokrytí populácie signálom. O2 zároveň poskytuje dáta na komunikáciu s finančnou správou zadarmo. Tak sa nemôže stať, že by si podnikateľ minul svoj dátový balíček a neostali by mu voľné dáta na prepojenie eKasy s finančnou správou. O2 takto chce čo najviac vyhovieť podnikateľom a uľahčiť im prechod na nový systém. 

Nové O2 eKasy budú prinášať mnohé praktické výhody, vďaka ktorým sa podnikateľom môžu odbúrať niektoré administratívne úkony, napríklad denná uzávierka a podobne. Navyše integrované riešenie platobného terminálu je motivujúce pre platby kartou, čo ocenia aj prevádzky, ktoré doteraz takúto možnosť nemali. O2 eKasu možno doplniť aj ďalším príslušenstvom, ako napríklad čítačkou EAN kódov, váhou či obrazovkou, na ktorej sa zobrazujú údaje zákazníkovi.

K dispozícii sú dva varianty. O2 eKasa je stolové riešenie s terminálom, tabletom s uhlopriečkou displeja 10,1" a tlačiarňou. Terminál podporuje bezkontaktné platby a platby NFC a s tabletom prepojeným cez bluetooth. Tlačiareň je súčasťou balenia, v prípade záujmu nie je problém dokúpiť ďalšiu tlačiareň. Cez USB možno pripojiť aj čítačku čiarových kódov. Riešenie O2 eKasa dokážete jednoducho prepojiť s účtovnými systémami a zjednodušiť svoje podnikanie.

O2 eKasa Kompakt je menšie kompaktné all-in-one riešenie vo veľkosti menšieho tabletu. Má 7" displej, zabudovanú tlačiareň pracujúcu na termálnom princípe, platobný terminál a pripojenie na internet. Zariadenie je napájané z batérií. Tie vydržia približne 5 hodín intenzívneho zaťaženia vrátane tlače účteniek. Aby sa šetrila energia, platobný terminál sa nezapína spolu so zariadením, ale iba vtedy, keď sa používa. Klávesnica platobného terminálu na zadávanie PIN kódu je na spodnej časti zariadenia. Je to perfektné riešenie nielen z hľadiska maximálneho využitia miesta kompaktným prístrojom, ale aj z hľadiska fungovania. Obchodník zadáva údaje na dotykovom displeji a následne zariadenie obráti a podá zákazníkovi. Ten zadá PIN kód na tlačidlovej klávesnici. Terminál sa v prípade potreby dá zo spodnej strany zariadenia eKasa Kompakt vyklopiť.

V praxi to funguje tak, že podnikateľ si zakúpi službu eKasa spolu s jedným zo zariadení O2 eKasa, ku ktorému dostane novú SIM kartu. Zapojí potrebné komponenty, vloží SIM kartu a v zariadení otvorí aplikáciu na inštaláciu eKasy, v ktorej si vytvorí účet. V rámci inštalácie zadá telefónne číslo, na ktoré mu budú SMS správou zaslané prihlasovacie údaje. Po overení telefónneho čísla sa mu zobrazí licencia, ktorú pridá k zariadeniu. V poslednom kroku si stiahne pokladničnú aplikáciu. Mesačná platba za O2 eKasu bude vo výške 25 eur, v čom je zarátaná splátka zariadenia a celková služba eKasy spolu s pripojením na internet. Cena zariadenia pri platbe v hotovosti je 216 eur, no zákazník si ju môže znížiť o bonus vo výške 96 eur pri jej dvojročnom využívaní. Pre všetky transakcie uskutočnené všetkými podporovanými platobnými kartami Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro je sadzba 0,99 %.

Systém eKasa od O2 je jednoduchý na inštaláciu a konfiguráciu, jednoducho sa používa a poskytuje podnikateľom veľa užitočných funkcií, ktoré uľahčia každodenné fungovanie ich prevádzok. Napríklad pri každom tovare možno nastaviť zľavu, stačí kliknúť na príslušnú položku v objednávke a po otvorení okna na úpravy môžete priradiť zľavu buď v percentuálnej výške, pripadne zadaním sumy, o ktorú sa cena tovaru zníži. ­Samozrejmosť je nepretržitá podpora 24/7. 

 

»  Ľuboslav Lacko

 

eKasa O2

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať