SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Revolučný rotačný motor znižuje emisie takmer na nulu

1

Spoločnosť Astron Aerospace v súčasnosti vyvíja udržateľný rotačný motor s názvom Omega 1. Na rozdiel od tradičných spaľovacích motorov je Omega 1 navrhnutá na pohon vodíkovým palivom, čo výrazne znižuje emisie.

Motor má oproti starším dizajnom rotačných motorov dva rotory zložené z dvoch veľkých, do seba zapadajúcich ozubených kolies, jedného s výraznou drážkou a druhého s veľkou lopatkou. Rotačná sila generovaná ozubenými kolesami sa prenáša na rotory, ktoré zase generujú energiu potrebnú na poháňanie vozidla dopredu.

Motor Omega 1 je účinnejší ako motory poháňané piestami vďaka konštrukcii so zapustenými ozubenými kolesami a drážkami, čím sa eliminujú straty výkonu a znižuje trenie. Napriek tomu, že jeden motor Omega 1 má hmotnosť len 16 kg, dokáže vyvinúť výkon približne 160 koní, čo z neho robí výkonnú a ľahkú pohonnú jednotku pre vozidlá.

Jedným z najpríťažlivejších aspektov motora Omega 1 sú jeho nízke emisie, ktoré produkuje. Väčšinu jeho emisií totiž tvorí neškodná vodná para, a hoci sa môžu vyskytnúť nebezpečné emisie, ako napríklad oxid dusíka, ich množstvo je exponenciálne menšie ako v prípade priemerného spaľovacieho motora.  

V súčasnosti motor Omega 1 nie je v predaji a nemožno ho ani inštalovať do vozidiel. Stále prechádza testovaním a ďalším vývojom. Koncept je však patentovaný spoločnosťou Astron a naďalej sa aktívne skúma. Teraz sa spoločnosť zameriava na systém H2 Starfire, rotačný motor, ktorý vychádza z vývoja motora Omega 1 a zjednodušuje jeho koncepciu.  

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Som šťastný reakcia na: Revolučný rotačný motor znižuje emisie takmer na nulu

15.5.2024 21:05
Teším sa vždy, keď PR vyplodí nový produkt ktorý reálne môže konkurovať perpetuum mobile. Akurát že nekonkuruje.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať