SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Revolučný spôsob uskladňovania energie v domácnostiach

3

Technologická spoločnosť Yotta Energy so sídlom v Texase prináša revolúciu v oblasti domáceho skladovania energie pomocou jednoduchej a modulárnej metódy. Na rozdiel od tradičných systémov si inštalácia spoločnosti Yotta Energy nevyžaduje ďalší pozemok, výkopy, konštrukcie ani betonové základy. Eliminuje potrebu terénnych úprav, oplotenia a dodatočných stavebných povolení. Systém zahŕňa inštaláciu série malých batérií pod strešnými solárnymi panelmi, ktoré ukladajú jednosmerný prúd generovaný panelmi.

Energia sa potom premieňa na striedavý prúd a ukladá sa do batérií na neskoršie použitie. Konštrukcia spoločnosti Yotta Energy eliminuje potrebu dodatočnej kabeláže a váži prijateľných 53 kilogramov na jeden napájací balík. Decentralizovaný systém skladovania znižuje náklady na inštaláciu, údržbu a prevádzku. Batérie využívajú lacnejšiu lítium-železofosfátovú chémiu a sú dobre izolované, aby odolali teplu.

Spoločnosť Yotta Energy plánuje tento systém otestovať v chladnejších klimatických podmienkach ešte tento rok. Cieľom tejto inovácie je rozšíriť sektor obnoviteľných zdrojov energie a znížiť znečistenie ovzdušia, ktoré otepľuje planétu. Spoločnosť už inštaluje systémy v hodnote mnohých megawattov a je odhodlaná posúvať hranice udržateľnej technológie. 

Zdroj: yahoo.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Svet... reakcia na: Revolučný spôsob uskladňovania energie v domácnostiach

25.3.2024 08:03
...na baterky. To je úplne choré, ako z hľadiska ekológie tak aj náročnosti na prírodné zdroje a výrobu. Revolučné to určite nie je pretože "revo" v slove revolúcia znamená otočenie alebo skôr obrat, t.j. v tomto prípade niečo úplne iné ako batérie.
Reagovať

RE: Svet... reakcia na: Svet...

29.3.2024 11:03
A 4o by si chcel, ekologickú kinetickú batériu? Také sme na Slovensku mali, boli to prečerpávacie vodné elektrárne. Museli sme ich povinne zlikvidovať počas napojenia sa na centrálnu európsku energetickú sústavu (vtedy sa zmenili dodávky elektriky z 220V na 235V, resp. z 380V na 400V pre koncové odberné miesta). A teraz chceme distribuovať pod každú strechu chemické bloky, bez ohľadu na účinnosť a cenu. A bez ohľadu na to, či budú hasiči hasiť požiar v dome vybavenom chemickými akumulátormi a solárnymi panelmi.

Teda, nebudú to hasiť.
Reagovať

RE: RE: Svet... reakcia na: RE: Svet...

30.3.2024 13:03
100% s tebou súhlasím
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať