SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Riaditeľom pre verejnú správu bude René Kubů, David Frantík mieri do regiónu CEE

Tlačové správy
0

Obchodným riaditeľom pre sektor verejnej správy pre Českú republiku a Slovensko v spoločnosti Microsoft sa od 1. júla 2017 stáva René Kubů. Doterajší šéf tejto divízie, David Frantík, preberá riadenie obchodných aktivít pre verejnú správu v strednej a východnej Európe.

René Kubů nastúpil do Microsoftu v marci 2016 ako riaditeľ pre obchodnú stratégiu s cieľom podporiť implementáciu strategických priorít v oblasti transformácie do cloudu a rozvoj projektov digitálnej transformácie pre jednotlivé priemyselné odvetvia. V úlohe riaditeľa pre verejnú správu bude zodpovedať za rozvoj spolupráce a obchodné príležitosti v sektore štátnej správy, samosprávy, zdravotníctve a školstve.

Technológie menia každý aspekt nášho života a dennodenne posúvajú hranice možného. Chceme prispieť k využitiu moderných technológií na to, aby bola verejná správa k občanom priateľskejšia, dostupnejšia, efektívnejšia a rýchlejšia. Medzi moje ďalšie priority patrí kybernetická bezpečnosť a zavádzanie smernice GDPR, moderné zdravotníctvo, riešenia pre chytré mestá a obce a tiež vzdelávanie,“ uviedol René Kubů a dodal: „Dlho som pôsobil vo výrobnom odvetví a vnímam meniace sa nároky na zručnosti zamestnancov v dôsledku šírenia moderných technológií, automatizácie a robotizácie. Digitálne zručnosti, kreativita a kritické myslenie si musí osvojiť každý, kto chce v budúcnosti uspieť.“

Predtým pracoval René Kubů takmer 20 rokov v spoločnosti Avery Dennison, naposledy ako obchodný riaditeľ pre východnú Európu a Rusko. Vyštudoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity a je držiteľom ocenenia Leadership Excellence Award 2004 a 2012. René je ženatý a má troch synov. Vo voľnom čase sa venuje najmä rodine, ale aj cestovaniu karavanom a jazde na motorke.

David Frantík sa po piatich rokoch vedenia segmentu verejnej správy v českom a (posledný rok aj) slovenskom Microsofte presúva na pozíciu riaditeľa pre rozvoj obchodu vo verejnej správe pre strednú a východnú Európu (CEE). Jeho hlavnou úlohou bude v spolupráci s tímami v jednotlivých pobočkách urýchliť digitálnu transformáciu v tomto segmente, posilniť rast cloudu a zvýšiť spokojnosť zákazníkov.

David Frantík pracuje v Microsofte od októbra 2004. Od augusta 2008 viedol divíziu podnikových riešení Microsoft Dynamics. Pred príchodom do Microsoftu pôsobil David Frantík na vedúcich pozíciách spoločnosti IBM Business Consulting Services, PricewaterhouseCoopers a Integrated Control Systems. Vyštudoval Vysoké učení technické v Brne, odbor prístrojová, regulačná a automatizačná technika. Je ženatý a má dve deti. Vo voľnom čase lyžuje, venuje sa horskej turistike, hudbe a literatúre.

Microsoft CZ/SK

Všetky autorove články
René Kubů Microsoft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať