Ručný naparovač odevov Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

0

Nie vždy máte dostatok času, či motivácie na klasické žehlenie na žehliacej doske, ktorú treba rozložiť a aj postup žehlenia je náročnejší. Samozrejme ak žehlenie dobre ovládate, výsledok je dokonalý.  Takmer rovnako dobre bude vaše oblečenie vyzerať, ak ho prežehlíte ručným naparovačom. Zároveň ho aj vydezinfikujete horúcou parou.

Hneď na úvod recenzie sa priznám, že klasické žehlenie snáď s výnimkou rovných kusov látky veľmi neovládam, a ak potrebujem sám vyžehliť košeľu, tak jedine bez poskladania, že si ju rovno oblečiem, alebo zavesím na vešiak. Preto som sa na tento produkt tešil a musím priznať, že ma nesklamal. Osvedčilo sa mi naparovanie odevov na vešiaku zavesenom na stojane aký sa nájde v každej domácnosti.

Naparovač je vďaka technológii FastHeat pripravený na naparovanie už za 20 sekúnd. Vďaka horúcej pare žehlenú plochu zároveň dezinfikuje, keďže para zneškodní baktérie a zápach lepšie než najrôznejšie čistiace prostriedky. Spodnú časť naparovača tvorí keramická žehliaca plocha, takže naparovač môžete používať aj na žehlenie s naparovaním v klasickej vodorovnej polohe. Keramická žehliaca plocha má tvar do špičky, takže sa pri žehlení dostanete napríklad aj medzi gombíky košele. Povrchová úprava žehliacej dosky umožňuje žehliť a naparovať aj chúlostivé materiály. Funkcia Dry Ironing umožňuje úpravu odevov aj nasucho.

Pomerne dlhá šnúra umožňuje aj naparovanie väčších kusov textilu, napríklad závesov. Závesy síce doma nemáme, ale občas pri nakrúcaní používam zelené plátno ako pozadie na trikové zábery. To síce klasicky na doske vyžehliť viem, ale keď ho poskladám, sú na ňom záhyby. Tento problém mi naparovač úplne vyriešil, pretože pomocou naparovača plátno či už celé, alebo len miesta, ktoré sú pokrčené prežehlím priamo na stojane. Je to jednoduché, rýchle a veľmi praktické.  V balení je aj násada v podobe kefy po obvode naparovača, ktorou z čalúnenia odstránite hrčky a nečistoty. Doba fungovania na jedno naplnenie nádržky je približne 5 – 6 minút.

K bezpečnosti používania prispieva automatické vypnutie. Kompaktný dizajn oceníte nielen doma, ale aj na dovolenke, či služobných cestách či dovolenke, kde sa určite hodí, že naparovaním zbavíte oblečenie zápachu a oživíte ho. V balení je aj teplovzdorné puzdro do ktorého je možné prístroj bezpečne uložiť ešte pred vychladnutím.

Verdikt: Kompaktné, pohotové a praktické riešenie na prežehlenie odevov, doma, na dovolenke, či služobnej ceste

Technické parametre: Príkon: 1950W, objem nádržky 170 ml, dĺžka šnúry 3 m, parný výkon 30 g/min.

Cena 59,99 EUR

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
naparovač odevov žehlenie

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať