SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

BiQ Group získava pod svoju strechu brniansku firmu PUXdesign. Posilňuje tak kompetencie v oblasti webdizajnu a e-commerce

Tlačové správy
0

Technologická skupina BiQ Group rastie a jej súčasťou sa stáva vývojárska firma z Brna, ktorá sa špecializuje na webové technológie – PUXdesign. Jej najsilnejšou doménou je zákazkový vývoj webových aplikácií, predovšetkým klientskych portálov a e-commerce segmentu, ktoré dodávajú vrátane používateľského výskumu, UX/UI a dlhodobého rozvoja. Cieľom akvizície je okrem prehĺbení kompetencií aj pomoc v biznisovom raste a hľadaní synergií medzi dcérskymi firmami naprieč skupinou. Celková hodnota firmy PUXdesign dosiahla výšku viac ako 4 miliony eur, výška akvizície sa pohybuje vo vyšších stovkách tisíc eur za väčšinový podiel. Obrat firmy v roku 2022 bol viac ako 2,5 milióna eur, čo je oproti minulému roku nárast o 25 %.

SAMSUNG 042024 Advertisement

„Do skupiny BiQ Group vstupujeme s očakávaním, že to našej firme pomôže ďalej rásť, najmä prostredníctvom veľkých klientov. Spoločne sa chceme posunúť aj na západné trhy, čo si vyžaduje ďalšiu výraznú profesionalizáciu a znalosť miestneho podnikateľského prostredia," hovorí o akvizícii Tomáš Hložánek, zakladateľ a generálny riaditeľ PUXdesign.

„Naša stratégia budovania skupiny BiQ je založená na vývoji komplexných riešení pre najväčších hráčov na trhu, neustálom prehlbovaní kompetencií, zabezpečení dostatočných vývojových kapacít a dlhodobom rozvoji dodávaných systémov. Poskytujeme zázemie pre technologické spoločnosti s obrovským potenciálom rastu a jedinečným know-how. Sme hrdí najmä na spoločnú víziu a názorovú blízkosť. So spoločnosťou PUXdesign si vo všetkých smeroch skvele rozumieme a sme radi, že je súčasťou našej skupiny. Verím, že dokážeme poskytnúť kvalitné zázemie, implementovať potrebné procesy a podporiť tak čo najrýchlejší rast našich dcérskych spoločností," vysvetľuje filozofiu skupiny Marcel Červený, generálny riaditeľ BiQ Group.

Viac ako 18 rokov skúseností

Spoločnosť PUXdesign sa za 18 rokov svojej existencie vyvinula z dizajnérskej na fullservise e-commerce agentúru s viac ako päťdesiatimi zamestnancami. Počas svojho pôsobenia získala zákazníkov v celej Európe. V súčasnosti sa špecializuje na optimalizáciu českých a zahraničných webových platforiem pre B2B a B2C klientov. Okrem toho sa zameriava na technologicky zložitejšie riešenia pre rýchle prezentačné webové stránky pre globálnych zákazníkov.

PUXdesign sa orientuje nielen na technologické, ale aj používateľsky prívetivé riešenia biznisových potrieb svojich klientov. Je napríklad dlhoročným dodávateľom globálnej spoločnosti Konica Minolta v Európe, švajčiarskeho výrobcu potrubných systémov Georg Fischer a rýchlo rastúcej českej spoločnosti IDEA StatiCa, ktorú podporuje v jej medzinárodnej expanzii. Vstupom do skupiny BiQ sa PUXdesign pripojil k rodine softvérových spoločností s dlhoročnou históriou, ako sú BOOTIQ v Českej republike a na Slovensku, Novasoft, EEA a Bluesoft. V rámci skupiny BiQ Group bude pokračovať najmä v rozvoji svojej dlhodobej stratégie, v rámci ktorej podporuje spoločnosti B2B a B2C v ich globálnom biznise a dodávke e-commerce riešení. V spolupráci s BiQ Group bude mať zároveň prístup na zahraničné trhy ich klientov v rámci spolupráce na webových riešeniach z Českej republiky.

Viac o BiQ Group

BiQ Group je technologická skupina založená na proaktívnom a partnerskom prístupe, vďaka ktorému sprevádza klientov výzvami moderného digitálneho sveta. Skladá sa z piatich dcérskych spoločností  v dvanástich lokalitách v Českej republike a na Slovensku. Vďaka tomu môže byť vždy poruke miestnym šampiónom, ako aj globálnym hráčom zo známych korporácií a sľubným startupom. BiQ Group, ktorá je súčasťou skupiny InTeFi Lukáša Nováka, dnes tvorí viac ako 460 vývojárov a ďalších špecialistov s odborným know-how v širokom spektre technológií. To im umožňuje poskytovať komplexné služby od vývoja na mieru cez osvedčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po elektronický obchod a digitálny marketing. Projekty realizuje pre T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, Škoda, Unipetrol, Allianz poisťovňa, Košík.cz, Sazka, Univerzita Tomáša Baťu, SZIF, Konica Minolta, Tatra banka a viac ako sto ďalších klientov.

Viac o PUXdesign

PUXdesign je digitálna agentúra s tímom 55 ľudí, ktorá poskytuje zákaznícke riešenia v oblasti klientskych portálov, elektronického obchodu a rýchlych prezentačných webových stránok pre globálne spoločnosti. Spoločnosť PUXdesign pôsobí na trhu od roku 2004 a od roku 2010 sa naplno venuje svojej súčasnej činnosti. Je zlatým partnerom spoločnosti Kentico Software, na ktorej platforme stavia veľkú časť svojich projektov. Používa však aj iné platformy .NET, napríklad Orchard Core a Smartstore. Kľúčová pridaná hodnota spoločnosti PUXdesign spočíva v jej schopnosti dodať riešenie komplexne od výskumu používateľov cez návrh a technickú implementáciu aplikácie až po jej dlhodobý vývoj. PUXdesign poskytuje svoje služby spoločnostiam, ako sú Konica Minolta, Komerční banka, FAST ČR, Georg Fischer, IDEA StatiCa, Y Soft, Axiory a Agrotec.

BiQ Group

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať