SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Samsung Galaxy Buds FE / Kvalitné štuple vo fanúšikovskej edícii

1

Model Galaxy Buds FE pokračuje v tradícii kvalitných slúchadiel Samsungu. Dizajnéri elegantne vyriešili problém slúchadiel s dotykovým ovládaním, ktoré sa nechcene aktivuje, keď si slúchadlo upravujete v uchu. Slúchadlá sa dajú uchopiť za obvod dotykovej plochy a dotyková plocha má mierne konkávny povrch. Výrobca deklaruje odolnosť IPX2 čiže len proti kvapkajúcej vode. Pri lejaku teda slúchadlá radšej schovajte. V balení sú nielen tesnenia zvukovodov v troch veľkostiach, ale aj dva silikónové krúžky, jeden s krídelkami a jeden bez nich, ktoré poskytujú slúchadlám v uchu dodatočnú oporu. Pri správnom výbere tesnenia a krúžku slúchadlá netlačia ani pri dlhšom počúvaní.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Zvuk je príjemný, výšky aj stredy, teda vokály znejú prirodzene a čisto. Basy sú trochu dunivé, dokazuje to aj meranie na prípravku umelé ucho, kde frekvencie od 20 do 50 Hz sú zvýraznené až o 9 dB, rovnako aj vyššie stredy a výšky od 2 do 8 kHz sú oproti stredom zvýraznené o 6 dB. V hudobných žánroch, kde zvýraznené basy nie sú žiaduce, môžete ich potlačiť v ekvalizéri.

Aplikácia Galaxy Wearable poskytuje široké možnosti prispôsobenia zvuku aj ovládania a aj nastavenie tlmenia hluku či hlasitosti Ambient Sound.

Slúchadlá majú funkciu aktívneho potlačenia hluku ANC, keď mikrofóny snímajú zvuky okolia a v opačnej fáze ich pridajú do reprodukovaného zvuku, čím sa hluk eliminuje. Funguje to super nielen v hlučných dopravných prostriedkoch, ale aj vtedy, keď počúvate hudbu či pozeráte na smartfóne alebo tablete video v miestnosti, kde ostatní pozerajú televízor. Funkcia Ambient Sound naproti tomu umožní, aby ste neboli akusticky izolovaní od okolia.

Batérie v štupľoch vydržia približne 6 a pol hodiny (8,5 hodiny bez ANC) a v kombinácii s puzdrom až 30 hodín (21 hodín s ANC). Desať minút dobíjania poskytne energiu na dve hodiny prehrávania. Puzdro sa dá nabíjať len cez USB-C.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, účinné ANC, kompaktné nabíjacie puzdro
- Vodovzdornosť len IPX2, výrazné basy

Cena: 109,90 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

kvalitne stuple reakcia na: Samsung Galaxy Buds FE / Kvalitné štuple vo fanúšikovskej edícii

20.12.2023 01:12
kvalitne stuple v hodnote 10 eur za 100 eur. No nekup to
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať