SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Samsung Galaxy M51 / Premiant strednej triedy

1

Spoločnosť Samsung vo svojej strednej triede dosiaľ ponúkala prístroje s označením A. Novinka s označením M51 prichádza s vynikajúcim displejom, veľmi dobrým výkonom a navyše prihadzuje nadpriemernú kapacitu batérie až 7000 mAh. Batéria sa, pochopiteľne, podieľa na tom, že telo prístroja je teraz hrubšie, ale hodnotím to skôr ako výhodu, pretože lepšie sedí v ruke a hrúbka nie je rušivá. Ďalšia výhoda väčšej hrúbky je v tom, že modul s fotoaparátmi je teraz zapustený v tele prístroja a nevystupuje nad jeho profil ako v prípade vlajkových lodí. Vďaka tomu sú fotoaparáty aj bez obalu lepšie chránené. Hrúbku telefónu trocha maskuje zaoblenie okrajov, takže keď je prístroj položený na stole, veľmi ťažko sa odhaduje. Zadná strana vrátane bočného lemu je plastová, žiaľ, výrobca to nevyužil a zostáva pri lesklých plochách, ktoré chytajú všetky odtlačky. Ovládacie prvky sú umiestnené iba na pravej strane tela a okrem kolísky na nastavenie hlasitosti tu nájdete vypínacie tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Ten je, mimochodom, jeden z najrýchlejších, aké som zatiaľ v mobiloch videl, navyše pracuje veľmi presne. Na spodnej strane na potešenie mnohých nájdete okrem portu USB-C aj 3,5 mm slúchadlový jack. Vľavo hore je umiestnená zásuvka na dvojicu nano SIM kariet, do ktorej však možno súčasne vložiť aj kartu microSD. Toto hodnotím ako veľmi dobré riešenie a veľa používateľov určite poteší. Zo stránky konektivity je Galaxy M51 vybavený výborne. Okrem 5G sietí podporuje všetky bežné pásma, ktoré sa u nás používajú, nájdete tu dvojpásmovú Wi-Fi aj bluetooth 5.0. Samozrejmosť je podpora NFC.

Vzhľadom na veľkú batériu je trocha škoda, že prístroj nepodporuje bezdrôtové nabíjanie, ale predsa len ide o strednú triedu, a tak si výrobca musí niečo nechať aj pre vyššie modely. Ako je dnes zvykom, mobil sa nezaobíde bez štvorice fotoaparátov, ktorým dominuje hlavný s rozlíšením 64 Mpx. Ten by sám bez problémov nahradil celú štvoricu fotoaparátov, ale marketing je marketing, a tak dnes platí, čím viac fotoaparátov, tým lepší mobil. Hlavný fotoaparát využíva na vyššiu citlivosť spájanie štyroch pixelov, takže rozlíšenie výsledných fotografií je 16 Mpx. Širokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 12 megapixelov a pri dobrom osvetlení poskytuje veľmi slušné výsledky, ďalšie dva fotoaparáty s rozlíšením 5 Mpx sú určené na fotenie makro a na tvorbu portrétov s rozmazaným pozadím. Výstupy z nich sú slušné, no keby ste si fotografie chceli pozerať aj inde ako na displeji mobilu, nízke rozlíšenie bude troška problém. Na nočné fotografie má najlepšie predpoklady hlavný snímač, ktorý poskytuje dostatočne kvalitný obraz s nízkou hladinou šumu. Vo videu poskytuje prístroj maximálne rozlíšenie 4K 30p z prednej aj zadnej kamery, 30p je však už maximum aj v nižších rozlíšeniach. Video patrí k lepšiemu priemeru, ale občas trpí scrubbingom.

Vôbec najväčším prekvapením tohto prístroja bol pre mňa displej Super AMOLED s uhlopriečkou 6,67" a rozlíšením 2340 × 1080 px. Za jeho kvalitu by sa nemusel hanbiť ani ktorýkoľvek vlajkový model. Má výbornú svietivosť aj na priamom slnku. Príjemne prekvapil aj Always On Display, ktorý poznáme z vlajkových modelov. Zo zvukovej stránky je výbava viac-menej základná, v spodnej časti sú výduchy jedného reproduktora, ktorý na bežné použitie postačí, ale o vysokej kvalite zvuku sa rozprávať nedá. Našťastie je tu však možnosť pripojenia tak drôtových, ako aj bezdrôtových slúchadiel, kde je kvalita zvuku úplne iná. Pokiaľ ide o hardvér, výbava telefónu je veľmi dobrá. Nájdete tu procesor Qualcomm Snapdragon 730 v kombinácii so 6 GB RAM a 128 GB úložiska. Iba pripomínam, že navyše možno použiť pamäťovú kartu až do 512 GB. Vďaka tomu budete ťažko hľadať nejakú aplikáciu alebo oblasť použitia, kde by telefón nestíhal alebo mal málo pamäte. Veľká batéria znamená aj veľkú výdrž, hoci si treba uvedomiť, že displej je 6,67" Super AMOLED. V reálnych podmienkach však prístroj vydržal bez problémov plné dva dni náročného používania, za čo si zaslúži naozaj veľkú pochvalu. Pri veľmi striedmom používaní by tento čas dosiahol aj na tri dni, ale to je skôr extrém. Dôležitejšie je, že telefón podporuje rýchle nabíjanie výkonom až 25 W, takže plné nabitie trvá necelé dve hodiny.

Nezanedbateľná výhoda je známe a spoľahlivé prostredie One UI s Androidom 10, ktoré sa jednoducho ovláda a poskytuje veľké množstvo zlepšení. Veľmi sa mi páčila napríklad možnosť nadefinovať na zapínacie tlačidlo gesto stiahnutia stavovej lišty potiahnutím smerom dole. ­Používateľov, ktorí sú zvyknutí na prístroje ­Samsung, tu nečaká žiadne prekvapenie a budú ako doma. Veľmi ľahko si však zvykne každý, kto niekedy pracoval s prístrojom s OS Android.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Displej, batéria, možnosť súčasného použitia 2× SIM + microSD, 3,5 mm jack, snímač odtlačkov prstov
- Nemá bezdrôtové nabíjanie

PARAMETRE:

• Čipová súprava Qualcomm Snapdragon 730, displej: 6,67" Super AMOLED (2340 × 1080 px), 386 PPI, pamäť: 6 GB, 128 GB úložný priestor + slot na microSD do 512 GB; fotoaparát: zadný ultraširokouhlý 12 Mpx, f/2,2; hlavný širokouhlý: 64 Mpx, f/1,8, makro 5 Mpx, f/2,4; snímač hĺbky 5 Mpx; predný fotoaparát: 32 Mpx, f/2; batéria: 7000 mAh; rozmery: 163,9 × 76,3 × 9,5 mm, hmotnosť: 213 g

Hodnotenie: 10/10


                       

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

dakujem reakcia na: Samsung Galaxy M51 / Premiant strednej triedy

1.12.2020 10:12
Ďakujem za recenziu. Kúpil som si ho.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať