NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Samsung Galaxy S20 FE – dizajnový a výkonný smartfón pre mladých

1

Samsung predstavil nový výkonný smartfón vo viacerých príťažlivých farbách smerovaný na mladých používateľov za dostupnú cenu 649 eur. Skratka FE v označení znamená Fan Edition.  Pri návrhu koncepcie tohoto najnovšieho prírastku do modelovej rodiny Samsung Galaxy S20 sa brali do úvahy pripomienky používateľov jednak ohľadne funkcií a vlastností, ktoré by mala novinka prevziať a taktiež čo by sa mohlo zmeniť. Do tejto kategórie patrili určite požiadavky na rovný displej a matný povrch zadnej steny. Z hľadiska hardvéru zostal zachovaný fotoaparát profesionálnej triedy s tromi objektívmi a implementovanou umelou inteligenciou, výkonný procesor, konektivita, batéria s celodennou výdržou a veľký úložný priestor.

Každý má svoj štýl, takže si môžete vybrať zo šiestich farebných variantov: Cloud Red (červená), Cloud Orange (oranžová), Cloud Lavender (fialová), Cloud Mint (zelená), Cloud Navy (modrá) a Cloud White (biela).

Vďaka vydarenej textúre na povrchu smartfón nepriťahuje odtlačky prstov a príliš sa nešpiní.

A pretože v živote sa stáva všeličo, treba myslieť aj na bezpečie – certifikát IP68 svedčí o tom, že je Galaxy S20 FE odolný voči vode i prachu. 

Galaxy S20 FE rozmerovo zapadá medzi S20 a S20+

Porovnanie rozmerov

Smartfón je dnes veľmi dôležitou súčasťou života, takže záleží skutočne na všetkom, od dizajnu po výkon. Nový smartfón sa výborne hodí na sledovanie videozáznamov alebo plynulé prechádzanie webových stránok a sociálnych sietí, najmä vďaka špičkovému displeju Infinity-O Super AMOLED s uhlopriečkou 6,5 palca, čiže 16,5 cm  a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Náruživých hráčov zase poteší aj prístup k službe Xbox Game Pass Ultimate .

Pre mladých je popri dizajne a pokročilých možnostiach komunikácie najdôležitejšou funkciou smartfónu možnosť prejaviť sa a vyjadriť svoje zážitky prostredníctvom kvalitných a pútavých fotografií alebo videozáznamov. Práve preto Galaxy S20 FE ponúka fotoaparát profesionálnych kvalít a k nemu ešte prednú selfies s rozlíšením 32 Mpx a technológiou tetra-binning. Zadný fotoaparát má tri snímače, pričom snímač širokouhlého fotoaparátu má veľkosť pixelov 1,8 μm a dokáže automaticky spracovávať viacnásobné expozície, čo znamená ostré zábery plné farieb dokonca aj v slabom svetle. Nočný režim viacnásobnej expozície s umelou inteligenciou vie efektívne stabilizovať aj objekty v pohybe, takže sa môžete plne sústrediť na zábavu. Ultraširokouhlý fotoaparát má zorný uhol 123° a veľkosť pixelov snímača 1,12 μm.

Ak sa dej odohráva vo väčšej vzdialenosti, žiadny problém. Galaxy S20 FE má aj výkonný kombinovaný 30X Space Zoom  s ktorým si priblížite aj veľmi vzdialené objekty. Má trojnásobný optický zoom a 30x Super Resolution Zoom. Samozrejmosťou je optická stabilizácia objektívov širokouhlého a Super Zoom fotoaparátu.

Väčšina mladých používateľov si fotografie aj videozáznamy upravujú priamo v smartfóne a následne zdieľajú. Galaxy S20 FE to umožňuje ľahko a rýchlo tak, že výsledky pripomínajú profesionálnu prácu. Funkcia Single Take umožní na jeden dotyk spúšte zachytiť viac záberov rôznymi fotoaparátmi v rôznych režimoch. Scéna sa sníma 3 - 15 sekúnd a výsledkom môže byť až 14 rôznych fotografií a videí.

Galaxy S20 FE je kompatibilný s celým radom produktov patriacich do ekosystému Galaxy. Do neho patria napríklad slúchadlá Galaxy Buds Live či smart hodinky Galaxy Fit2. Umožňuje reverzné bezdrôtové nabíjanie týchto zariadení

Podľa výrobcu batéria nového smartfónu vydrží celý deň prevádzky. Má kapacitu 4500 mAh a umožňuje rýchle dobíjanie. 

Nový smartfón vám podrobnejšie predstavíme, keď ho budeme mať k dispozícii na testovanie

Technické špecifikácie:

Smartfón Galaxy S20 FE bude na Slovensku dostupný od 2. októbra vo farebných variantoch: červená, oranžová, fialová, zelená, modrá a biela za 649 eur. Ak si ich predobjednáte a zároveň splníte ďalšie podmienky stanovené v podrobných pravidlách kampane, získate nárok na smart náramok Galaxy Fit2 alebo herný ovládač a 3-mesačné predplatné Xbox Game Pass.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy S20 FE

1 komentár

. reakcia na: Samsung Galaxy S20 FE – dizajnový a výkonný smartfón pre mladých

23.9.2020 17:09
Je to tazka 200g tehla.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať